WAKO evropski kik boks kup: Uroš Janjić šampion Serbia Open 2022

Uroš Janjić šampion Serbia Open 2022

SEFKERIN, 20. mart 2022 –  Od 18. do 20. marta, u hali sportova „Ibar“ u Kraljevu, održan je WAKO evropski kik boks kup „Serbia Open 2022“, najveće takmičenje ovog sporta u Srbiji.

U borbama je učestvovalo 214 takmičara iz 12 država – BiH, Bugarska, Mađarska, Izrael, Crna Gora, Severna Makedonija, Rumunija, Slovačka, Turska, Singapur i Srbija.

Tokom dva dana smenjivali su se kvalifikacioni mečevi kada se trećeg dana došlo do najboljih takmičara.

U seniorskoj klasi borbe fullcontact, sefkerinski kik bokser Uroš Janjić, u kategoriji do 67kg, ostvario je veliki uspeh osvajanjem zlatne medalje, pobedničkog pehara i titule šampiona WAKO evropskog kik boks kupa za 2022. godinu.

Janjić i njegov trener Nikola Stankov pokazali su da je sefkerinski klub „Dragon“ odlična sportska organizacija i pravi sportski reprezent naše opštine na međunarodnim takmičenjima.

Mundial – Omladinac 1927: Dobra igra Opovčana ali dovoljno samo za bod

Dobra igra Opovčana ali dovoljno samo za bod

PANČEVO, 20. mart 2022 – Goleada i preokreti u Pančevu ali na kraju samo podela bodova.

MUNDIAL (Pančevo) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 3:3 (2:2).

Imali su Opovčani dobru priliku da već u prvom prolećnom kolu prelome sezonu. Ipak, na kraju se kući vraćaju sa jednim osvojenim bodom što će im sigurno značaiti u nastavku prvenstva.

Opovčanima je poništen gol u 18. minutu da bi domaćin dva minuta nakon toga poveo. Nakon toga fudbaleri Omladinca pruzimaju inicijativu i boljom igrom sa dva pogotka Stupara u 30. i 38. minutu preokreću rezultat. Međutim u finišu poluvremena Mundial poravnava rezultat.

Na početku drugog poluvremena sudija svira penal za domaćina, koji sa bele tačke ponovo dolazi u vođstvo. Ponovo sledi bolja igra Omladinca koja je pogotkom Ivanova rezultirala novim izjednačenjem. U 82. minutu sudija je poništio još jedan pogodak Omladincu.

Nakon meča Opovčani su bili veoma nezadovoljni suđenjem jer kako kažu, domaćin je izjednačio iz sumnjive situacije, penal je po njima samo sudija video, a zamerke imaju i na poništen pogodak u finišu utakmica zbog nepostojećeg ofsajda.

OMLADINAC 1927: Šiđanin, Radojičić, Ćirić, Todorović, Kotlajić, Stupar, Vukelić, Dimitrijević, Ivanov, Abidinoski, Dimitrov. U igru su ušli Antić, Todorović i Salihović.

Osvajanjem boda u Pančevu i porazom Pobede na domaćem terenu u Samošu, razlika između ova dva kluba je sada tri boda. Pobeda u narednom kolu gostuje u Opovu i to je velika prilika za Omladinac da se bodovno izjednači sa direktnim konkurentom za opstanak u Drugoj južnobanatskoj ligi Zapad.

Druga južnobanatska liga Zapad 15. kolo: U derbiju kola Radnički i Omladinac remizirali

U derbiju kola Radnički i Omladinac remizirali

BARANDA, 20. mart 2022 – Derbi kola u Barandi između domaćeg Radničkog i lidera prvenstva Omladinca iz Deliblata završen je bez pobednika.

RADNIČKI (Baranda) – OMLADINAC (Deliblato) 1:1 (1:0).

Rezultat koji previše ne odgovara ni jednoj od ove dve ekipe, ali svakako više pogađa Baranđane jer ih udaljuje od pozicije koja vodi u baraž.

Poveo je Radnički pogotkom Branislava Cukića sa bele tačke, ali su gosti uspeli da izjednače u drugom poluvremenu.

RADNIČKI: Maksimović, Petrov, Milenković (Nenezić 65’), Vlajnić, Purić, Sabo, Dmiović, Grbović, Vitorović, Cukić, Radojev.

Srpska liga Vojvodina 18. kolo: Poraz sakulskog Borca u Šajkašu

Poraz sakulskog Borca u Šajkašu

SAKULE, 20. mart 2022 – I definitivno, Borac nije dobro počeo prolećni deo sezone. Poraz u Šajkašu od istoimenog kluba rezultatom 1:0 i samo dva osvojena boda iz tri utakmice možda bi mogli biti alarm za stručni štab sakulskog kluba.

Ovim porazom Sakuljani su pali za jednu poziciju na tabeli i sada se nalaze na devetom mestu.

REZULTATI 18. kola: OFK Bečej – Jedinstvo 2:1; OFK Stari Grad – OFK Kikinda 2:1; Dinamo 1945 – Hajduk 1912 3:2; Radnički (Zr) – 1. Maj Ruma 2:0; OFK Vršac – Radnički 1912 0:0; Borac (Š) – Borac (S) 1:0; Tisa – Omladinac 1:0; Feniks 1995 – Tekstilac (odloženo).

Sakule: Organizovana akcija ravnanja atarskih lenija (video)