Kik boks: Uroš Janjić šampion WAKO evropskog kupa

Uroš Janjić šampion WAKO evropskog kupa

SEFKERIN, 3. april 2023 – Kik bokser sefkerinskog Dragona i reprezentativac Srbije Uroš Janjić, još jednom je pokazao klasu i u svojoj kategoriji trujumfovao na prestižnom međunarodnom kik boks turniru Serbia Open 2023 (Wako European Cup). Janjić je nastupio u seniorskoj klasi, kategoriji do 71. kilograma u disciplini ful kontakt i tokom borbi pokazao punu dominaciju ubedljivo osvojivši zlatnu medalju, pobednički pehar i šampionsku titulu.

Sportska hala ” Ranko Žeravica” u Beogradu je ugostila ukupno 567 takmičara iz 101. kluba koji su došli iz 16 evropskih zemalja. Takmičari su se borili za odličja ali i za bodove na žrebnoj rang listi za evropska i svetska prvenstva. Evropski kup je uspešno završen i tri najbolje nacije su: 1.Srbija; 2. Bosna i Hercegovina; 3. Grčka.

Iz sefkerinskog kluba “Dragon” učestvovalo je još sedam mladih takmičara u klasi mlađih juniora i kadeta. Odličan je bio Andrej Mrvić koji je takođe osvojio zlatnu medalju u disciplini borbe point fajting. U borbama kik lajt kontakt Filip Džakula i Jovan Stojanov osvojili su srebrna odličja. Bronze su osvojili Marijana Milkovski, Andrej Mišković i Nataša Milanović, koji su takođe pobeđivali u eliminacionim borbama. Veoma borben je bio i Sava Vojinov ali nije uspeo da dođe do medalje, jer je u žrebu imao jako  iskusnog protivnika.

Školski sport: Održano Opštinsko školsko takmičenje u atletici

Održano Opštinsko školsko takmičenje u atletici

OPOVO, 3. april 2023 – Na sportskom centru u Opovu održano je 30/31. marta Opštinsko školsko takmičenje u atletici. Takmičenje su organizovali nastavnici fizičkog vaspitanja uz podršku Atletskog kluba “Spartak”.

Učešće su uzele obe opštinske škole (Dositej Obradović i Zoran Petrović) i učenici iz sva četiri naseljena mesta. Zbog velikog broja učenika, takmičenje je održano u dva dana. Prvog dana nastupili su niži razredi (1 – 4) u disciplinama 60m, skok udalj i bacanje vorteksa, a drugog dana viši razredi (5 – 6) u disciplinama 60m, bacanje kugle, skok udalj, skok uvis i (7 – 8) u disciplinama 100m, bacanje kugle, skok udalj, skok uvis.

„Posle dužeg vremena održano je takmičenje ovog tipa i planiramo da sledeće godine ovo takmičenje podignemo na još viši nivo. Deca su se lepo družila i takmičenje je proteklo u fer borbi, a učenike koji su osvojili prva mesta očekuje Okružno školsko takmičenje u Pančevu“, navodi se u saopštenju organizatora.

Fudbal: Baranđanima pripao derbi u Mramorku

Baranđanima pripao derbi u Mramorku

OPOVO, 3. april 2023 –  Pobedom u Mramorku, Baranđani su načinili veliki korak u trci za prvo mesto i plasman u viši rang.

PROLETER (Mramorak) – RADNIČKI (Baranda) 2:3 (1:1); Odlično su Baranđani otvorili utakmicu i već u 8. minutu na asistenciju Cukuća, Dragan Sabo je bio strelac za vođstvo Radničkog. Bile su „Vrane bolji tim tokom celog poluvremena i stvorili više prilika (Sabo, Dobrić, Cukić, Dmiović) ali se, ipak na odmor odlazi u egalu jer je domaćin pogotkom Ilića u 35. minutu iz slobodnog udarca izjednačio.

Samo dva minuta nakon što se u drugom poluvremenu krenulo sa centra Radnički ponovo dolazi do prednosti. Ponovo je asistent Cukić, a strelac Uroš Purić, koji je nakon izvedenog kornera bio najviši u skoku i udarcem glavom zatresao mrežu nemoćnog golmana Krgovića.

Imao je domaćin ponovo šansu iz slobodnog udarca ali je ovog puta Babin zaustavio udarac Ilića, međutim, u 72. minutu, nakon faula u šesnaestercu Radničkog sudija Maksimović pokazuje na belu tačku, a sigurni egzekutor je dvostruki strelac Ilić. Međutim, Baranđani ne čuvaju rezultat i vrlo brzo po treći put dolaze u vođstvo. Ispucavanje lopte, brz kontra napad, Dmiović upošljava brzonogog Dobrića, kapiten majstorskim lobom savladava Krgovića za konačan rezultat i nova tri boda.

RADNIČKI: V.Babin, Petrov, D.Babin, Rakić, Radojev, Vitorović, Purić, Dmiović, Dobrić, Sabo, Cukić; igrali su još Baić, Gojčinović i Rajšić.

BUDUĆNOST (Banatski Brestovac) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 6:2; Kako se i očekivalo Budućnost je ubedljivo savladala Opovčane i tako nastavila trku sa Baranđanima za najviši plasman. Opovčani su pretposlednji na tabeli i imaju isti broj bodova sa „fenjerašom“ Starim Tamišom, tako da im sledi grčevita borba za opstanak.

Rezultati 17. kola: Proleter – Radnički 2:3; Mundial – BSK Bavanište 1:1; Omladinac (D) – Mladost 3:2; Stari Tamiš – Jugoslavija 2:3; Budućnost – Omladinac 1927 6:2

Tabela: 1. Radnički (41); 2. Budućnost (40); 3. Jugoslavija (34); 4. Proleter (32); 5. BSK Bavanište (23); 6. Mundial (23); 7. Mladost (17); 8. Omladinac (D) (17); 9. Omladinac 1927 (8); 10. Stari Tamiš (8)

Košarka: Mlađe pionirke Agros Basketa plasirale se na finalni turnir

Mlađe pionirke Agros Basketa plasirale se na finalni turnir

OPOVO, 3. april 2023 – U revanš meču četvrtfinala baraža Regionalne KSB lige za mlađe pionirke, košarkašice Agros Basketa su nadoknadile minus od tri poena iz prvog meča i ubedljivom pobedom se plasirale na finalni turnir.

AGROS BASKET (Opovo) – FLEŠ (Beograd) 62:34 (13:5; 16:6; 17:9; 18:12); Selekcija košarkašica rođenih 2010. godine (i mlađe) plasirale su se na finalni turnir Regionalne lige Košarkaškog saveza Beograda i to je za osam godina postojanja kluba, šesti put da se selekcije Agros Basketa nalaze na završnim turnirima.

Dominacija Opovčanki tokom čitavog meča što pokazuje i konačan rezultat, a posebno su se istakle Mojsa (22p) i Grujić (14p)

Ovu selekciju čine mlađe pionirke iz Opova, Barande, Sefkerina i Perleza i kako njihovi treneri ističu, svaka od njih je doprinela ovom uspehu.

„Na finalnom turniru ćemo se truditi da još jednom pružimo naš maksimum i nadamo se još jednoj medalji u prostorijama našeg kluba. Zahvaljijemo se portalu Glasu Opova, Osnovnoj školi „Dositej Obradović“, lokalnoj samoupravi, a posebnu zahvalnost dugujemo firmi Agros doo Opovo – Hotel „Stari Banat“, koji je prepoznao naš rad na samom početku i bez čije konstantne podrške definitivno ne bi bili tu gde jesmo. Hvala publici i roditeljima koji su nas pratili kroz celu sezonu, a sinoć ulepšali događaj svojim dolaskom i punom salom“ stoji u saopštenju kluba.

Agros Basket: Jocić, Grujić 14, Spasevski, Vasiljev 8, Vasić 5, Mojsa 22, Rackov 4, Aćimov 4, Vlajnić 7, Šmigić.

Fudbal: Pobeda Tempa za lidersku poziciju

Pobeda Tempa za lidersku poziciju

SEFKERIN, 3. april 2023 – Pobedom u meču sa Vojvodinom iz Crepaje, Sefkerinci su izbili na lidersku poziciju Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo.

TEMPO (Sefkerin) – VOJVODINA (Crepaja) 2:0 (0:0); Mučili su se fudbaleri Tempa 75 minuta da probiju bunker gostiju. Stvorili su dvadesetak dobrih prilika i uz puno napora i neizvesnosti izvojevali važnu pobedu za trenutno vodeću poziciju na tabeli.

U prvom poluvremenu je viđena neverovatna serija promašaja. Kao da su se napadači utrkivali ko će iz što izglednije šanse da promaši gol. U istom ritmu nastavljeno je i u drugom poluvremenu. Ređaju se šanse ali i promašaji. I sve tako do 75. minuta kada Lazar Jovanović ubacuje loptu na peterac, a najviši u skoku je ujedno i najniži igrač na terenu Zvonko Jakovljević, koji glavom sprovodi loptu u gol za vođstvo Tempa i totalni delirijum oduševljenja prepunih tribina stadiona u Glogonju.

Nakon gola gosti se malo otvaraju i pokušavaju da ugroze gol domaćih ali i Sefkerinci vrebaju šansu iz kontra napada. I upravo iz takve jedne akcije u 86. minutu Aleksandar Radomirović postiže drugi pogodak i postavlja konačan rezultat.

Tempo: Kozlovački, Stanisavljević, Arsić, Simeon (od 38. minuta Dimitrov), Plavšić, Cvetković (od 46. minuta Uzelac), Anastasijević, Bursać (od 46. minuta Radomirović), Jakovljević (od 81. minuta Janković), Jovanović (od 87. minuta Krueziju), Mladenović.

Rezultati 10. kola: Pobeda – Voja Gačić 1:6; Slavia – Jedinstvo 4:1; Kolonija – Borac (P) 5:3; Tempo – Vojvodina 2:0; Borac (S) – slobodan tim.

Tabela: 1. Tempo (22); 2. Borac (S) (21); 3. Voja Gačić (21); 4. Kolonija (18); 5. Slavia (12); 6. Vojvodina (12); 7. Jedinstvo (10); 8. Borac (P) (3); 9. Pobeda (0)