Fudbalske pripreme i sportska druženja: Sefkerinci u Republici Srpskoj

Sefkerinci u Republici Srpskoj

SEFKERIN, 27. februar 2022 – Fudbalski klub Tempo gostovao je u Republici Srpskoj gde je u Trnjacima kod Bjeljine odigrao prijateljsku utakmicu sa ekipom Borca.

Sefkerinci su pobedili rezultatom 1:5 (0:2), a strelci za Tempo su bili Nikola Bursać (2’, 15’), Zvonko Jakovljević (60’, 62’) i Aleksandar Marković (76’).

„Odlična utakmica i fantastično gostoprimstvo domaćina obeležili su ovaj dan i jedan lep izlet u Republiku Srpsku. Veliko hvala Fudbalskom klubu Borac Trnjaci“, poručeno je u saopštenju Uprave kluba iz Sefkerina.

Fudbalske pripreme: Pobeda Crvenke u Opovu

Pobeda Crvenke u Opovu

OPOVO, 27. februar 2022 – U Opovu su pripremnu utakmicu odigrali Omladinac i Crvenka iz Borče. Gosti su bili bolji rival i nakon poluvremena bez golova u nastavku meča su postigli dva pogotka.

Utakmica u Barandi između Radničkog i Borca iz Progara je odložena

Ministarstvo unutrašnjih poslova: Apel da se ne spaljuju trava i nisko rastinje na otvorenom

Izvor: RTS
Beograd, 27. Februar, 2022
Zbog opasnosti od širenja požara i izazivanja veće materijalne i ekološke štete, a u najgorem slučaju do povreda i smrtnih posledica, MUP apeluje na građane da ne pale travu i nisko rastinje na otvorenom.

Aleksandar Radosavljević iz Uprave za Vatrogasno-spasilačke jedinice Sektora za vanredne situacije apelovao je da se trava ili nisko rastinje ne pale na otvorenom, ni u urbanim sredinama ni na obradivim površinama, a posebno ne u blizini šuma.

“Ukoliko do požara dođe, molimo građane da kontaktiraju vatrogasno-spasilačku jedinicu na broj telefona 193, a ukoliko je požar manjeg intenziteta, da pokušaju sami da ga ugase, ako to neće uticati na njihovu ličnu bezbednost”, rekao je Radosavljević, a saopštio MUP.

Kako je istakao, od početka godine, na teritoriji Republike Srbije, bilo je 1.430 požara na otvorenom i tom prilikom nije bilo povređenih ni stradalih osoba.

Kazne od 10.000 do 300.000 dinara

Zakon o zaštiti od požara zabranjuje spaljivanje ostataka strnih useva, spaljivanje smeća na otvorenom prostoru i spaljivanje biljnih ostataka.

Za to je zaprećena kazna za pravna lica od 300.000 do 1.000.000 dinara, a za fizička lica 10.000 dinara.

Takođe, ovim zakonom zabranjeno je loženje vatre u šumi i na udaljenosti od 200 metara od ruba šume, izuzev na određenim i za to obeleženim mestima, u skladu sa propisanim merama zaštite od požara.

Za nepoštovanje ove odredbe zakona zaprećena je kazna za fizička lica od 10.000 do 50.000 dinara.

Košarka MRL KSV Jug 13. kolo: Opovčani poklekli u poslednoj četvrtini

Opovčani poklekli u poslednoj četvrtini

OPOVO, 27. februar 2022 – U 13. kolu Međuregionalne lige KSV – Jug, Šimanovci su kao domaćini u Donjem Tovarniku pobedili Opovo 99 rezultatom 85:75 (21:16; 20:28; 18:18; 26:13).

Domaćin je u prvoj četvrtini imao prednost od pet poena ali su opovački košarkaši preko raspoloženog Ilića preokrenuli rezultat i poluvreme završili sa +3. U trećoj četvrtini se igrao egal (18:18), tako da su Opovčani u poslednju deonicu igre ušli sa istom prednošću kao i na poluvremenu. U finišu utakmice domaći košarkaši su zaigrali agresivniju odbranu, posebno udvajajući Ilića, a kako u ekipi Opova 99 nije bilo još košgeterski raspoloženih igrača, uspeli su da potpuno preokrenu rezultat i na kraju trijumfuju sa 10 poena razlike.

Nakon 13 odigranih kola Opovo 99 ima skor od četiri pobede i devet poraza.

REZULTATI 13. kola: Dinamo – Radnički 53:71; Šimanovci – Opovo 99 85:75; Jedinstvo – Agrobanat 94:72; Partizan – Jadran 73:61; Ru Koš – Vojka (danas)

TABELA: 1. Radnički (13-0); 2. Jedinstvo (11-2); 3. Dinamo (7-6); 4. Šimanovci (6-7); 5. Jadran (7-6); 6. Agrobanat (6-6); 7. Partizan (6-6); 8. Opovo 99 (4-9); 9. Ru Koš (2-10); 10. Vojka (1-11).

Vremenske prilike: U Srbiji danas oblačno, kiša, noćas pad temperature i sneg