Školstvo: Policijski službenici od danas u svim školama

OPOVO, 8. maj 2023 – Od danas su u svim školama u Srbiji prisutni policijski službenici koji će preventivno delovati sve do kraja nastave. Školski policajci su na radnim mestima i u osnovnim školama „Dositej Obradović“ Opovo i „Zoran Petrović“ Sakule, kao i u njihovim izdvojenim odeljenjima u Sefkerinu i Barandi.

Poseban akcenat je stavljen na dolazak učenika, odlazak i za vreme odmora. Uloga školskog policajca je unapređenje bezbednosti u školama i učenika, sprečavanje, suzbijanje i rasvetljavanje krivičnih dela i prekršaja u zoni škola, kao i maksimalna saradnja policijskih službenika sa direktorima, pedagozima, osobljem u školi i đacima.

Što se tiče otkrivanja oružja i psihoaktivnih supstanci, uloga policijskih službenika je preventivno delovanje, a u slučaju saznanja da neko od učenika poseduje nešto od oružja, oruđa i psihoaktivnih supstanci, to će podrazumevati i pregled tog učenika.

MUP nastavlja s edukacijama i predavanjima na temu bezbednosti korišćenje interneta i društvenih mreža, zatim zaštiti dece od opojnih droga i alkohola, kao i nasilja kao negativne društvene pojave.

Fudbal: Ubedljiva pobeda i veliko slavlje Sefkerinaca

Ubedljiva pobeda i veliko slavlje Sefkerinaca

SEFKERIN, 8. maj 2023 – Derbi prvenstva Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo obeležila je goleada gde smo videli devet pogodaka ali uglavnom u režiji sefkerinskog Tempa, koji je ovom pobedom na korak od plasmana u Drugu južnobanatsku ligu – zapad. Naravno, ostalo je još tri kola do kraja prvenstva, ali Sefkerinci mogu sebi da dozvole luksuz i da izgube u Pančevu od ekipe Voja Gačić i opet će imati prednost nad Sakuljanima jer su bolji u međusobnom skoru. U ostale dve utakmice sa Jedinstvom (Dubovac) i Borcem (Pločica), zaista je teško verovati da će izgubiti neki bod.

TEMPO (Sefkerin) – BORAC (Sakule) 7:2 (5:1); Ova utakmica je trebala da bude derbi ali na terenu to nije bila, jer za pravi derbi trebaju dva raspoložena rivala, a ovde je igrao samo jedan.

Već na početku meča Sefkerinci stiču prednost. U 5. minutu Jakovljević dobija upotrebljivu loptu na desnoj strani, namešta je na levu nogu i rezantnim udarcem sa dvadesetak metara pogađa nebranjeni ugao golmana Šiđanina. Hladan tuš na početku za goste od koga nisu mogli da se oporave petnaestak minuta tokom kojih je Tempo ređao šanse ali su seferinski napadači bili nespretni pred golom.

Međutim, u 21. minutu sudija opravdano pokazuje na belu tačku za Borac, a siguran egzekutor bio je Dragan Kostić koji poravnava rezultat na 1:1. Samo što se krenulo sa centra domaćin opet vodi. Lazar Jovanović fantastičnim pasom pronalazi Aleksandra Radomirovića koji prolazi pored svog čuvara, ulazi u šesnaesterac i teledirigovanom loptom pogađa kontra gornji ugao gola Borca. Imali su Sakuljani dobru priliku nakon Tempovog gola za izjednačenje ali je odličan šut Srđana Marijanskog završio na gornjem delu prečke gola golmana Kozlovačkog.

Tempo – Borac; Foto/Glas Opova

Od tog trenutka kao da su gosti pali sa snagom. Tempo kreće u furiozne napade koji su se ređali u talasima. I tada na scenu stupa najveće pojačanje Tempa Lazar Jovanović koji kao na traci postiže tri gola za osam minuta. Prvi u 34. minutu na proigravanje Jakovljevića. Drugi u 40. minutu kada je sam izašao ispred golmana Borca i rutinski zatresao mrežu i treći u 44. minutu na proigravanje Mladenovića za neverovatnih 5:1 u prvom poluvremenu i totalni delirijum na tribinama.

Drugo poluvreme počinje lagano sa obe strane. Domaći malo zasićeni iz prvog poluvremena, a gosti umorni bez snage da nesto više urade. Da bi razdrmao svoju ekipu trener Nebojša Maradona Petrović poseže za izmenama tako da sa novim igračima sa klupe Tempo ponovo ređa šanse. U 79. minutu na asistenciju Lazara Jovanovića rezervista Nikola Dimitrov povećava na 6:1. Borac uzvraća u 85. minutu kada Srđan Marijanski furiozno prolazi po levoj strani ulazi u šesnaesterac domaćih i trese mrežu za 6:2. Nakon dva minuta, danas centralna figura ovog meča neverovatni Lazar Jovanović postiže svoj četvrti gol i postavlja konačan rezultat 7:2 za Tempo.

Tempo: Kozlovački, Anastasijević (Jovanov 77’), Cvetković (Bursać 62’), Arsić, Stanisavljević (Janković 46’), Uzelac, Plavšić, Mladenović(Dimitrov 61’), Radomirović (Krueziu 78’), Jovanović, Jakovljević.

Borac: Šiđanin, Grčak, Selaković, Novaković, Puškaš, S.Marijanski, Petrović, S.Marković, Stupar, A.Marković, D.Kostić.

Rezultati 15. kola: Kolonija – Pobeda 12:0; Tempo – Borac (S) 7:2; Vojvodina – Voja Gačić 1:1; Borac (P) – Jedinstvo 2:6; Slavia – slobodan tim

Tabela: 1. Tempo (34); 2. Borac (S) (31); 3. Voja Gačić (26); 4. Kolonija (22); 5. Slavia (21); 6. Jedinstvo (18); 7. Vojvodina (17); 8. Borac (P) (6); 9. Pobeda (0)

Fudbal: Baranđanima otvoren put do Prve južnobanatske lige

Baranđanima otvoren put do Prve južnobanatske lige

BARANDA / OPOVO, 8. maj 2023 – Pobedom nad neugodnom ekipom Proletera, Radničkom je otvoren put do Prve južnobanatske lige. Do kraja prvenstva je ostalo još pet kola ali Baranđani ne bi trebalo da imaju većih problema u narednim utakmicama.

Dragan Sabo je bio strelac prvog pogotka u 40. minutu tako da je Radnički na odmor otišao sa minimalnom prednošću. U nastavku meča bilo je potrebno šest minuta da Baranđani „zatvore“ utakmicu. Prvo je u 63. minutu kapiten Dušan Dobrić duplirao vođstvo, da bi u 69. minutu, svojim drugim pogotkom Dragan Sabo postavio konačan rezultat.

Radnički: V.Babin, Gojčinović, D.Babin, Baić, Purić, Sabo, Dobrić, Cukić, Radojev, Rakić, Vitorović (u igru ušli: Vlajnić, Šušnjar, Rackov, Nećakov, Milovanov).

U Opovu Omladinac je dočekao Mundial. Pančevci su bili više nego ubedljivi i savladali domaćina rezultatom 5:1.

Rezultati 22. kola: Stari Tamiš – Mladost 1:2; Omladinac (D) – BSK Bavanište 3:4; Omladinac 1927 – Mundial 1:5; Radnički – Proleter 3:0; Budućnost – Jugoslavija 3:1

Tabela: 1. Radnički (53); 2. Budućnost (49); 3. Jugoslavija (44); 4. Proleter (38); 5. BSK Bavanište (36); 6. Mundial (36); 7. Omladinac (D) (20); 8. Mladost (20); 9. Omladinac 1927 (12); 10. Stari Tamiš (8)

Ministarstvo unutrašnjih poslova: Apel  građanima da od danas predaju neregistrovano oružje

Ministarstvo unutrašnjih poslova: Apel građanima da od danas predaju neregistrovano oružje