Lovačko društvo Fazan: Opovački lovci u akciji pošumljavanja

OPOVO, 1. maj 2023 – Vikend pre prvomajskih praznika, članovi Lovačkog društva Fazan“ iz Opova organizovali su akciju pošumljavanja na lokaciji Rakitaš, kod Lovačke šume i oko lovačke kuće.
Tom prilikom opovački lovci su posadili 50 sadnica sibirskog bresta i bagrema.

Opovački lovci u akciji pošumljavanja: Foto/Glas Opova

Fudbal: Tempo rafalno u Samošu

Tempo rafalno u Samošu

SEFKERIN, 1. maj 2023 – Pobedom u Samošu Tempo nastavlja trku sa Borcem pred derbi prvenstva narednog vikenda.

POBEDA (Samoš) – TEMPO (Sefkerin) 2:7 (2:4); Na ovo gostovanje Tempo je otišao bez sedam igrača iz prve postave, a nedostajali su Radomirović, Mladenović, Cvetković, Simeon, Uzelac, Stanisavljević i Jovanović.

I pored toga odigrana je utakmica sa mnogo šansi na obe strane. Već u 7. minutu Plavšić iz slobodnog udarca dovodi Sefkerince u vođstvo. Radost gostiju trajala je samo jedan minut. Naime, čim su domaći krenuli sa centra, šalju dubinsku loptu u šesnaesterac Tempa, gde je došlo do nesporazuma između odbrane i golmana i takvu smušenost domaći koriste i postižu gol za izjednačenje. U 18. minutu domaći izvode slobodan udarac ubacivši loptu u šesnaesterac Tempa gde je najviši centarfor Pobede koji udarcem glavom pogađa same rašlje gola golmana Kozlovačkog za potpuni preokret i prednost od 2:1.

Od tog trenutka oslabljeni sastav Tempa uvidevši da je vrag odneo šalu kreće povezanije da igra. Stvaraju se šanse i u 23. minutu Nikola Dimitrov sam izlazi pred golmana Pobede i rutinski poravnava za 2:2.

POBEDA (Samoš) – TEMPO (Sefkerin) 2:7:Foto/Glas Opova

Posle samo četiri minuta opet Dimitrov prolazi po desnoj strani i upošljava na drugoj stativi sjajno postavljenog Krueziua koji nesmetano sprovodi loptu u nebranjeni deo mreže za 3:2. U 45. minutu Pobeda ostaje sa deset igrača jer je fudbaler sa brojem 10 dobio direktan crveni karton zbog psovanja pomoćnog sudije. U 3. minutu nadoknade prvog poluvremena Nikola Dimitrov postiže svoj drugi pogodak i povećava prednost 4:2 Tempa.

U 67. minutu u listu strelaca se upisao i najbolji strelac Opštinske lige Zvonko Jakovljević solo prodorom i šutem sa desetak metara pogađa za 5:2. Utakmicu je zatvorio Krueziju Evruz sa jos dva pogodka u 75. i 85. minutu i tako postavio konačnih 7:2 za Tempo i napravio odličnu uvertiru za sledeću nedelju kada se igra VELIKI derbi za prvo mesto između Tempa i sakulskog Borca. Biće to pravi praznik fudbala u južnom Banatu.

Tempo: Kozlovački, Jovanov, Dačić, Arsić, Janković, Anastasijević, Plavšić, Krueziju, Dimitrov (od 58. minuta Đoševski), Jakovljević (od 70. minuta Živkov), Bursać (od 58. minuta Zina).

Rezultati 14. kola: Voja Gačić – Borac (P) 16:0; Borac (S) – Vojvodina 5:1; Pobeda – Tempo 2:7; Slavia – Kolonija 3:2; Jedinstvo – slobodan tim

Tabela: 1. Borac (S) (31); 2. Tempo (31); 3. Voja Gačić (25); 4. Slavia (21); 5. Kolonija (19); 6. Vojvodina (16); 7. Jedinstvo (15); 8. Borac (P) (6); 9. Pobeda (0)

Fudbal: Baranđani i Opovčani razočarali u 21. kolu

Baranđani i Opovčani razočarali u 21. kolu

OPOVO, 30. april 2023 – Naši drugoligaši vraćaju se bez bodova sa gostovanja iz Jabuke i Mramorka. Radnički je izgubio od Jugoslavije minimalnim rezultatom 1:0 i tako ponovo učinio prvenstvo malo neizvesnijim. Baranđani imaju četiri boda prednosti u odnosu na Budućnost, ali do kraja je još šest utakmica, a u igri je 18 bodova. Radnički je pregrmeo najteže utakmice i ne bi trebalo (ne bi smeo) da do kraja napravi još neko neprijatno iznenađenje. Od tih šest utakmica, možda je najteži rival Proleter koji dolazi u Barandu narednog vikenda.

Opovčani su se propisno obrukali u Mramorku gde poraženi 9:0, tako da svaki komentar je suvišan.

Rezultati 21. kola: Budućnost – Stari Tamiš 3:0; Jugoslavija – Radnički 1:0; Proleter – Omladinac 1927 9:0; Mundial – Omladinac (D) 3:1; BSK Bavanište – Mladost 7:2

Tabela: 1. Radnički (50); 2. Budućnost (46); 3. Jugoslavija (44); 4. Proleter (38); 5. BSK Bavanište (33); 6. Mundial (33); 7. Omladinac (D) (20); 8. Mladost (17); 9. Omladinac 1927 (12); 10. Stari Tamiš (8)

Fudbal: Borac „petardom“ ispratio Crepajce

Borac „petardom“ ispratio Crepajce

SAKULE, 30. april 2023 – Bez iznenađenja u Sakulama gde je Borac goste iz Crepaje ispratio „petardom“.

BORAC (Sakule) – VOJVODINA (Crepaja) 5.1 (3:0); I pre početka utakmice znalo se da su domaći fudbaleri favoriti što su pokazali već na početku utakmice. Sakuljani su poveli u 3. minutu pogotkom Srđana Marijanskog ali mreža gostiju se nije tresla do finiša prvog poluvremena kada je u 42. minutu Aleksandar Marković povisio rezultat na 2:0, a u poslednjem minutu poluvremena Marijanski se još jednom upisao u listu strelaca.

U drugom poluvremenu domaći su još dva puta matirali golmana Vojvodine i to ponovo u finišu utakmice. Aleksandar Marković je bio strelac u 84. minutu, a dva minuta kasnije pogodak postiže Slobodan Novković. Gosti su počasni pogodak postigli u poslednjem minutu meča.

Borac: Šiđanin, Grčak, Selaković (Pejanović), Novković, Puškaš (N.Marijanski), S.Marijanski (Tornjanski), Petrović, Petrović, S.Marković, Stupar, A.Marković, Kostić.