Fudbal: Sefkerinci proslavili titulu, Novković iz Borca prvi strelac lige

Sefkerinci proslavili titulu, Novković iz Borca prvi strelac lige

SEFKERIN / SAKULE, 29. maj 2023 – Mečevima 18. kola završeno je prvenstvo Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo. Sefkerinski Tempo je još u prošlom kolu obezbedio titulu, dok su Sakuljani sa tri boda zaostatka završili kao drugi.

BORAC (Pločica) – TEMPO (Sefkerin) 3:10 (1:2); Utakmica dva totalno neravnopravna protivnika pripala je gostima sa dvocifrenim brojem golova u mreži domaćina. Tempo je igrao bez par prvotimaca dok su domaćini igrali sa 10 igrača od samog početka.

I tako desetkovani fudbaleri Borca su pružili odličan otpor šampionskom timu Tempa postigavši čak tri pogotka, a imali su još par izglednih šansi koje nisu realizovali. S druge strane, fudbaleri Tempa su olako ušli u ovu utakmicu, nemotivisano i sa parolom lako ćemo.

Dobro su Sefkerinci otvorili utakmicu preko desnog krila Lazara Anastasijevića koji je već 7. i 11. minutu upisao dva gola na svoj i Tempov konto. U 18. minutu domaćin smanjuje na 1:2 i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U 57. minutu Lazar Anastasijević postiže svoj treći pogodak na utakmici i povećava na 3:1. Samo dva minuta kasnije u strelce se upisuje i Mirko Plavšić za 4:1. I onda nastupa Zvonko Jakovljević i za 14 minuta postiže het trik. Prvo je solo prodorom u 60. minutu doveo Tempo u vođstvo od 5:1. Zatim je u  63. minutu sudija opravdano dosudio penal za domaćina koji smanjuje na 5:2. Samo četiri minuta kasnije Jakovljević povećava na 6:2, a u 69. minutu Nikola Zina postiže i sedmi gol za Tempo. U 73. minutu domaćin postiže i treći gol na utakmici, da bi u 74. minutu već bilo 8:3, a strelac je bio, ko drugi nego Jakovljević. A onda je na scenu stupio najstariji igrač na terenu Dragan Đoševski. Primio je loptu na dvadesetak metara od protivničkog gola prešao nekoliko odbrambenih igrača i rutinski matirao golmana Borca za 9:3. Nagrađen je aplauzom i ovacijama kompletne publike na stadionu podsetivši sve na majstorije iz mladosti i u višim ligama. Tačku na ovu gleadu postavio je Krueziu u 82.minutu za konačnih 10:3.

Nakon utakmice delegat na ovoj utakmici i komesar lige Zoran Kapor uručio je pehar šampionima za osvojeno prvo mesto i odlazak u viši rang – Drugu Južnobanatsku ligu grupa Zapad.

Sefkerinci proslavili titulu

Tempo: Kozlovački, Janković, Dačić (od 57. minuta Krueziju), Arsić, Stanisavljević (od 59. minuta Đoševski), Cvetković, Bursać ( od 57. minuta Zina), Anastasijević, Jovanović, Plavšić i Dimitrov (od 46.minuta Jakovljević).

BORAC (Sakule) – POBEDA (Samoš) 8:0; Fudbaleri Borca su se oprostili od navijača u ovoj sezoni ubedljivom pobedom od 8:0. Strelci za Sakuljane su bili Slobodan Novković (4), Srđan Marijanski (2), Nikola Stupar i Dragan Kostić.

Borac: Dimitrijević, Pejanović, N.Marijanski, Novković, Puškaš, S.Marijanski, I.Tornjanski, Mirkov, Marković, Stupar (Selaković), Kostić (Đ.Tornjanski)

Slobodan Novković je najbolji strelac lige sa 17 postignutih golova, dok je na drugom mestu Zvonko Jakovljević (Tempo) sa jednim pogotkom manje od Novkovića. U prvih 10 strelaca su Srđan Marijanski iz Borca (četvrti sa 12 golova), Uroš Mladenović iz Tempa (peti sa 11 golova) i Dragan Kostić iz Borca (sedmi sa 10 golova)

Rezultati 18. kola: Borac (P) – Tempo 3:10; Jedinstvo – Kolonija 2:1; Voja Gačić – Slavia 5:2; Borac (S) – Pobeda 8:0; Vojvodina – slobodan tim.

Tabela: 1. TEMPO (43); 2. Borac (S) (40); 3. Voja Gačić (30); 4. Jedinstvo (24); 5. Slavia (24); 6. Kolonija (23); 7. Vojvodina (20); 8. Borac (P) (6); 9. Pobeda (0)

Festival Slobodna zona: Večeras film „Prekovremeni rad“

Večeras film „Prekovremeni rad“

OPOVO, 25. maj 2023 – U ponedeljak, 29. maja. na programu je treća projekcija Filmskog festivala „Slobodna zona“ koji gostuje tokom maja i juna u Opovu. Projekcija filma „Utama“ održava se u Opštinskoj narodnoj biblioteci Opovo sa početkom u 19:00 časova.

Prekovremeni rad – igr, r. Erik Gravel, Francuska, 88’

Džuli zatičemo u luksuznom hotelu u Parizu, gde kao glavna sobarica užurbano i pedantno sređuje apartmane u kojima noć košta verovatno više nego što ona zarađuje održavajući ih besprekornim. Film čiju režiju potpisuje Erik Gravel smešta Džuli upravo u trenutak nacionalnog štrajka javnih prevoznika i razgovora za posao u struci na koji je upravo pozvana. Počinje njena trka s vremenom, i tu leži ceo zaplet: kao u odličnim akcionim filmovima, ova drama je nabijena tempom koji potcrtava sve one paradoksalne situacije u kojima se svaka osoba može naći – kako obezbediti sebi nešto ako konstatno moramo da ostajemo u zoni komfora da bismo uspeli da preživimo? https://slobodnazona.rs/prekovremeni-rad/

Fudbal: Pobeda Baranđana u Vojlovici, Opovčani u nezavidnoj situaciji

Pobeda Baranđana u Vojlovici, Opovčani u nezavidnoj situaciji

BARANDA / OPOVO, 29. maj 2023 – Pobedom od 3:0 (1:0) u Vojlovici, Baranđani su preskočili još jednu prepreku na putu povratka u Prvu južnobanatsku ligu. Strelci za Radnički su bili Dmiović, Dobrić i Grbović.

Opovčaki Omladinac je na gostovanju u Deliblatu izgubio od istoimenog kluba minimalnim rezultatom 1:0. Iznenađujućom (!) pobedom Starog Tamiša u Mramorku situacija se zakomplikovala na dnu tabele. Opovčani sada imaju samo bod prednosti u odnosu na Stari Tamiš i upravo svom rivalu u borbi za opstanak, u narednom kolu gostuju.

Rezultati 25. kola Druge južnobanatske lige „Zapad“: Proleter – Stari Tamiš 1:2; Mundial – Jugoslavija 1:3; BSK Bavanište – Budućnost 1:4; Mladost – Radnički 0:3; Omladinac (D) – Omladinac 1927 1:0.

Tabela: 1. Radnički (60); 2. Budućnost (58); 3. Jugoslavija (53); 4. BSK Bavanište (39); 5. Proleter (38); 6. Mundial (37); 7. Omladinac (D) (27); 8. Mladost (24); 9. Omladinac 1927 (12); 10. Stari Tamiš (11)