Opštinska uprava Opovo: Dva paketa za novorođene bebe

Dva paketa za novorođene bebe
OPOVO, 17. oktobar 2022 – U drugoj oktobarskoj raspodeli paketa za novorođene bebe, Opštinska uprava Opovo je uručila dva paketa za jednog dečaka i jednu devojčicu. Obe prinove su septembarske, a po jedna beba je iz Barande i Opova.
SEPTEMBAR: Darija Jovanović (Baranda), David Mišković (Opovo).

Konkurs: Dodela bespovratnih sredstava za podršku razvoja i afirmacije ženskog preduzetništva

NOVI SAD, 17. oktobar 2022 – Pokrajinski zavod za ravnopravnost polova raspisuje Javni konkurs za dodelu bespovratnih sredstava za podršku razvoja i afirmacije ženskog preduzetništva u 2022. godini, koji se odnosi na privredna društva i preduzetnice sa ciljem podrške ženskom preduzetništvu kao bitnom segmentu razvoja privrede AP Vojvodine.Dodela bespovratnih sredstava podrazumeva finansiranje kupovine opreme. Rok za podnošenje prijava je 4. novembar 2022. godine.
Tekst konkursa, pravilnik o uslovima za dodelu sredstava i obrazac prijave na linku: https://ravnopravnost.org.rs/javni-konkursi-lat/

Opštinska liga: Preokret Sefkerinaca za pobedu u derbiju

Preokret Sefkerinaca za pobedu u derbiju
SEFKERIN, 16. oktobar 2022 – Nakon neugodnog poraza u Sakulama, Sefkerinci su se vratili u stari kolosek i u jednom od dva derbi meča 7. kola trijumfovali nad ekipom Voja Gačić.
TEMPO (Sefkerin) – VOJA GAČIĆ (Pančevo) 2:1 (0:1); Da je poraz prošle nedelje u Sakulama bio samo loš dan pokazali su igrači Tempa nadigravši favorizovanu ekipu Voja Gačić iz Pančeva. Kako ističu u klubu, na dobru igru uticala je i smena trenera na klupi Sefkerinaca. Naime, novi trener Tempa Stojče Cvetković Koke je pojačao agresivnost, ubrzao igru i za kratko vreme posložio kockice u desetkovanom timu Tempa. Zbog crvenih kartona iz prošlog kola, za ovaj derbi nisu bili u konkurenciji veznjaci Nikola Bursać i Dejan Jaćimovski kao i povređeni standardni štoper Nikola Arsić.
Od prvog minuta domaći su krenuli u juriš ka golu gostiju. Stvarale su se polušanse i šanse ali su napadači bili neprecizni ali i nisu imali ni sreće. U 19. minutu Zvonko Jakovljević napadač Tempa lepim šutom iskosa pogađa rogalj gde se spajaju prečka i stativa. Dva minuta kasnije gosti su prvi put prišli golu Tempa. Filip Đurković je prošao po desnoj strani, ušao sa loptom u sredinu do vrha šesnaesterca i naodbranjivim udarcem pogodio donji levi ugao golmana Janjića za vođstvo Pančevaca.
Ubrzo se Tempo oporavio od šoka i nastavio sa svojom igrom ređajući šanse. U 34. minutu opet je u glavnoj ulozi Jakovljević koji sa 13 metara šalje bombu na gol dobrog golmana gostiju Krčmara i kada su svi na stadionu videli loptu u mreži prečka je bila saveznik gostiju. Do poluvremena su i gosti imali jedan pokušaj glavom nakon centaršuta iz kornera ali lopta je završila pored gola.
Početakom drugog dela igre u prvom napadu Tempa Jakovljević je došao do jedne lopte na ivici šesnaesterca gostiju i uputio se ka golu gde ga unutar kaznenog prostora ruši gostujuci igrač, tako da za sudiju Tešića nije bilo dileme da je start bio za jedanaesterac. Precizan sa bele tačke bio je Uroš Mladenović i rezultat je poravnat na 1:1.
I dalje je domaćin dominirao terenom a gosti se svim silama branili i tek ponekad pripretili iz retkih kontra napada. Odluka o konačnom rezultatu pala je u 75. minutu. Ubedljivo najbolji igrač na terenu Zvonko Jakovljević prima loptu na nekih sedam metara od gola Krčmara, šutira iz prve ali je izblokiran pa od bloka ponovo lopta dolazi do njega i iz ponovljenog šuta pogađa za prednost Tempa i opštu erupciju oduševljenja na punim tribinama.
Do kraja meča Sefkerinci su se opredelili za čuvanje rezultata i pretili iz kontranapada dok su gosti pokušavali da dođu bar do remija ali u tome nisu uspeli. Na kraju zaslužena pobeda Tempa koja Sefkerince zadržava na deobi prvog mesta sa sakulskim Borcem.
Sastav Tempa: Janjić, Jovanov (od 46.minuta Krujezi), Gligorić (od 28.minuta Janković), Stanisavljević, Simeon, Cvetković, Živkov, Dačić, Jakovljević, Mladenović i Radomirović.

REZULTATI 7. kola: Vojvodina – Jedinstvo 6:3; Tempo – Voja Gačić 2:1; Kolonija – Borac (S) 1:4; Slavia – Pobeda 9:0; Borac (P) – slobodan tim.

TABELA: 1. Borac (S) (15); 2. Tempo (15); 3. Voja Gačić (12); 4. Kolonija (12); 5. Slavia (9); 6. Jedinstvo (9); 7. Vojvodina (9); 8. Borac (P) (3); 9. Pobeda (0).

Košarka: Lider Jadran savladao Opovčane

Lider Jadran savladao Opovčane

OPOVO, 17. oktobar 2022 – Košarkaši iz Golubinaca opravdali su ulogu favorita i nose bodove iz Pančeva gde Opovčani igraju svoje utakmice kao domaćini.

OPOVO 99 – JADRAN (Golubinci) 71:83 (14:16; 18:21; 21:22; 18:24); Ipak, treba reći da su naši košarkaši bili ravnopravan rival i veći deo utakmice odigrali egal. U poslednju četvrtinu gosti su ušli sa šest poena prednosti ali Opovčani nisu imali snage da preokrenu rezultat.

REZULTATI 3. kola: Dinamo – Vojka 97:64; Šimanovci – Breg 013 73:104; Omladinac – Partizan 85:66; Opovo 99 – Jadran 71:83; Jedinstvo – Tamiš 78:68; Ru Koš – slobodan tim

TABELA: 1. Jadran (3-0); 2. Jedinstvo (2-1); 3. Breg 013 (2-1); 4. Vojka (2-1); 5. Dinamo (2-0); 6. Opovo 99 (1-2); 7. Omladinac (1-2); 8. Šimanovci (1-2); 9. Ru Koš (1-1); 10. Partizan (0-2); 11. Tamiš (0-2)

Fudbal DJBL zapad: Radnički primio „petardu“, Omladinac poražen od „fenjeraša“

Radnički primio „petardu“, Omladinac poražen od „fenjeraša“

BARANDA / OPOVO, 17. oktobar 2022 – Nema opravdanja ni za Radnički, ni za Omladinac. Baranđani jesu imali težak meč, derbi kola na gostovanju u Banatskom Brestovcu ali nedopustivo je da prime pet golova (četiri u drugom poluvremenu) ako zaista žele vrh tabele. S druge strane, Opovčani gube od poslednjeg na tabeli i umesto najavljene borbe za baraž kao da nam najavljuju novo mučenje i borbu za opstanak.

BUDUĆNOST (Banatski Brestovac) – RADNIČKI (Baranda) 5:1 (1:1); Ruku na srce, po prikazanoj igri Radnički nije zaslužio poraz, ali na njihovu žalost, računaju se postignuti golovi. Mnogo prilika nije iskorišćeno, a sa druge strane rival je iskoristio svaku.

Domaćin je poveo već u 12. minutu kada je sudija pokazao na belu tačku, a Dinić bio siguran strelac. Imali su Baranđani veliku priliku u 28. minutu ali je jedan od fudbalera domaćih glavom izbacio loptu sa gol linije. Ipak, osam minuta kasnije Dušan Dobrić izlazi jedan na jedan sa golmanom Milutinovićem i rutinski pogađa za izjednačenje. To je bio rezultat prvih 45 minuta i tada verovatno niko nije ni sanjao šta će se dogoditi u nastavku meča.

U drugom poluvremenu Baranđani imaju posed lopte i inicijativu ali domaći iz kontra napada pogotkom Popovića ponovo dolaze u vođstvo. Igrao se 65. minut kada je Budućnost povećala vođstvo. Slobodan udarac sa oko 35 metara, lopta ide u šesnaesterac, golman Babin kratko odbija a  Jovanov je dočekuje i šalje u mrežu.

Nakon trećeg primljenog gola, fudbaleri Radničkog kreću na sve ili ništa ali samo primaju još jedan gol iz kontra napada. Strelac je Stanojković u 80. minutu. Konačan rezultat u poslednjem minutu postavlja Stanojković izuzetnim pogotkom iz slobodnog udarca.

RADNIČKI: Babin, N.Lazin, Petrov, Purić, Dmiović, Radojev, Vitorović, A.Divljački, Sabo, Dobrić, Cukić (ušli: Rajšić, Gojčinović, Nećakov).

STARI TAMIŠ (Pančevo) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 3:2 (1:0); Opovčani su razočarali u Pančevu jer ovo su utakmice po meri gde se osvajaju bodovi. Domaćin je poveo u 26. minutu, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U 60. minutu Stari Tamiš povećava vođstvo na 2:0 i tek tada su Opovčani zaigrali organizovanije i opasnije po gol Pančevaca. Za samo pet minuta od 76. do 80. Gošić i Marković poravnavaju rezultat. Međutim, Radojčić u 85. minutu dobija crveni kartom tako da Omladinac do kraja utakmice igra sa 10 fudbalera. U zaustavnom vremenu (90+5) nakon jedne kontre sudija dosuđuje penal za domaćina. I nakon izvedenog penala i postignutog gola sudija svira kraj meča.

OMLADINAC 1927: Šiđanin, Radojčić, Petrović, B.Todorović, Kotlajić, S.Marković, S.Todorović, Antić, Zina, Ivanov, Gošić (ušli Salihović i Stajić)

REZULTATI 9. kolo: Budućnost – Radnički 5:1; Stari Tamiš – Omladinac 1927 3:2; Omladinac (D) – Jugoslavija 0:0; Mundial – Mladost 2:0; Proleter – BSK Bavanište 2:1

TABELA: 1. Budućnost (21); 2. Radnički (19); 3. Jugoslavija (18); 4. Proleter (13); 5. Mundial (13); 6. Mladost (13); 7. BSK Bavanište (9); 8. Omladinac 1927 (8); 9. Omladinac (D) 7; 10. Stari Tamiš (7)