Poljoprivreda: Uređenje atarskih puteva u Barandi (video)

Uređenje atarskih puteva u Barandi

BARANDA, 24. oktobar 2022 – Zajedničkom akcijom lokalne samouprave, Mesne zajednice Baranda, firme Agros i lokalnih poljoprivrednika sprovedeni su radovi na uređenju atarskih lenija u Barandi.

Na inicijativu poljoprivrednika koji su se obratili Savetu mesne zajednice u Barandi, odrađeno je ravnanje dela atarskih puteva na lokalitetima Pečena slatina – Siget, protivgradna kućica – Jagode, prelaz Vinogradi – Siget, Veliki breg, Velika lenija i Pustara.

Novouređene atarske puteve obišao je predsednik opštine Miloš Markov koji je tom prilikom istakao važnost atarske putne infrastrukture za egzistenciju lokalne poljoprivrede.

Novouređene atarske puteve obišao je predsednik opštine Miloš Markov; Foto/Glas Opova

„Danas obilazimo radove u baranđanskom ataru gde se radi ravnanje i uređenje atarskih lenija. Mesna zajednica Baranda prepoznajući potrebe poljoprivrednika, kontaktirala je nas kao lokalnu samoupravu, a mi tradicionalno imamo dobru saradnju sa Agrosom koji nas je podržao obezbeđivanjem poljoprivrednih mašina. Ovde smo uz pomoć Agrosa u prethodnom periodu radili na ravnanju oko 30 kilometara atarskih puteva i na taj način smo oko 70% putne infrastrukture baranđanskog atara rekonstruisali i da tokom ovog jesenjeg perioda mogu da svoje poljoprivredne radove privedu kraju. Naravno, nastavićemo sa ulaganjem u putnu infrastrukturu kada je u pitanju naša poljoprivreda i već iduće godine planiramo nastavak uređenja atarskih puteva što kontinuirano kao lokalna samouprava radimo iz godine u godinu“, izjavio je Markov.

Nakon pauze tokom zimske sezone, novi radovi se očekuju već tokom ranog proleća.

Opštinska liga: Osam golova ali Tempu samo bod u Dubovcu

Osam golova ali Tempu samo bod u Dubovcu
SEFKERIN, 24. oktobar 2022 – Kako stvari stoje Dubovčani su se ispraksovali da uzimaju bodove favoritima. Nakon pobede nad Sakuljanima u 3. kolu, Jedinstvo je napravilo još jedno iznenađenje odigravši nerešeno sa Sefkerincima.

JEDINSTVO (Dubovac) – TEMPO (Sefkerin)  4:4 (1:2); Neverovatna i nesvakidašnja utakmica odigrala se u Dubovcu. Verovatno ni najstariji ljubitelji fudbala ne pamte da je na utakmici postignuto osam golova i svih osam iz prekida, od toga pet iz slobodnih udaraca i da su pogođene tri prečke i dve stative. Ali krenimo redom.

Počelo se bojažljivo sa obe strane. Tempo je bio favorit u ovoj utakmici i bodovi su mu bili preko potrebni za očuvanje deobe prvog mesta sa sakulskim Borcem, dok su domaćini verovali da mogu do još jednog iznenađenja na svom terenu. Podsetimo da su 3. kolu savladali sakulski Borac na svom terenu rezultatom 2:1 i naneli mu jedini poraz u dosadašnjem delu prvenstva.

Prvi prete domaći gde iz jednog lepog šuta pogađaju stativu gola Tempa. U 29. minutu igrač Jedinstva Miloš Đorđević maestralno izvodi korner i pogađa za 1:0. Tempo je pokušavao u nekoliko navrata da uzvrati ali lopta danas nije slušala fudbalere gostiju. U 40. minutu Sefkerinci izvode skraćeni korner, lopta je išla na prvu stativu na koju natrčava Uroš Mladenović i zakucava je u mrežu golmana Menjharta. U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena dosuđen je slobodan udarac za Tempo na nekih 25 metara od gola Jedinstva. Loptu je namestio Mališa Cvetković i milimetarski precizno smestio je uz desnu stativu gola domaćih.

Svi na stadionu su očekivali da Tempo zaigra mnogo bolje u drugom poluvremenu i rutinski završi utakmicu ali usledila je drama. Početkom drugog dela domaći opet pogađaju stativu gola golmana Janjića. U 57. minutu sudija je jednu sumnjivu loptu koja je izašla van granica igrališta dosudio kao gol aut. Na proteste domaćina, igrači Tempa u skladu sa ferplej ponašanjem vraćaju je u korner. Nakon izvedenog kornera na prvoj stativi našao se Konstantinović i poravnao rezultat na 2:2. Gosti se još nisu osvestili od primljenog gola usledio je novi šok. Slobodan udarac sa 30 metara izvodi Miloš Đorđević i pogađa suprotne rašlje golmana Janjića za ponovno vođsvo domaćih od 3:2.

Tempo uzvraća preko Jakovljevića ali lopta sa 20-ak metara pogađa gornji deo prečke. U 69. minutu danas centralna figura meča Miloš Đorđević izvodi slobodan udarac sa 25 metara iskosa sa desne strane i razantnim udarcem pod prečku povećava prednost na 4:2. Ubrzo trener Tempa menja kompletan vezni red i igra Tempa počinje da liči na nesto. Ređaju se napadi ali napadači ne uspevaju da postignu gol.

Domaći su se povukli i svoju šansu tražili iz kontra napada i u 76. minutu umalo da Đorđević postigne i četvrti gol na utakmici ali se na putu lopti ka golu isprečila prečka. U 80.minutu dosuđen je faul za Tempo na nekih 30 metara od gola Jedinstva. Loptu je nametio Uroš Mladenović i pogodio same rašlje za kakvu takvu nadu da Sefkerinci mogu do povoljnog rezultata. Dva minuta kasnije domaći igrač strelac drugog gola Konstantinović dobija drugi žuti odnosno crveni karton. U 84. minutu još jedan faul za Tempo ovoga puta na 35 metara od gola Manjharta. Ovoga puta loptu je namestio Nikola Arsić i poslao pravu bombu u rašlje domaćih za izjednačenje.

Pokušali su Sefkerinci da dođu do totalnog preokreta i za to imali neverovatna dva zicera u zaustavnom vremenu. Prvo Zvonko Jakovljević izlazi sam pred golmana i kada su svi videli loptu u golu, Menjhart nogom brani šut, na odbijenu loptu natrčava Mladenović i sa nekih osam metara šutira pored gola. Sa druge strane Đorđević izvodi slobodan udarac ali lopta pogađa prečku. Ubrzo je sudija odsvirao kraj ove izuzetno sadržajne utakmice za poslednji rang takmičenja.

Tempo sada zaostaje dva boda za Borcem iz Sakula pred poslednje jesenje kolo kada će u Glogonju ugostiti Borac iz Pločice.

TEMPO: Janjić, Janković (od 65.minuta Krueziju), Cvetković, Arsić, Simeon, Stanisavljević, Jaćimovski (od 77. minuta Jovanov), Bursać (od 69. minuta Živkov), Jakovljević, Mladenović i Radomirović (od 75. minuta Romanov).

Rezultati 8. kola: Borac (S) – Slavia 5:2; Voja Gačić – Kolonija 4:1; Jedinstvo – tempo 4:4; Borac (P) – Vojvodina 1:2; Pobeda – slobodan tim.

Tabela: 1. Borac (S) (18); 2. Tempo (16); 3. Voja Gačić (15); 4. Kolonija (12); 5. Vojvodina (12); 6. Jedinstvo (10); 7. Slavia (9); 8. Borac (P) (3); 9. Pobeda (0)

Plivanje: Vukašin Štetin na Pirat Open mitingu u Kragujevcu

Vukašin Štetin na Pirat Open mitingu u Kragujevcu

OPOVO, 24. oktobar 2022 – U Kragujevcu je u subotu, 22. oktobra održan Pirat Open miting istoimenog plivačkog kluba na kojem je učestvovao opovački plivač Vukašin Štetin, član Plivačkog kluba 11. april iz Beograda.

Vukašin je nastupio u tri discipline u D kategoriji 2012. godište.

U disciplini 50 metara leđno krenuo je sa vremenom 53,81, a sada je plivao 46:59, bio prvi u grupi, a u generalnom plasmanu četvrti. U disciplini 100 metara kraul nastupio je prvi put, ostvario vreme 1:35,38 i bio osmi u generalnom plasmanu, a takođe prvi put je nastupao i u disciplini 100 metara leđno sa vremenom 1:46,69 i bio četvrti u generalnom plasmanu.

Štetin je ove godine ušao i na internacionalnu listu plivača sa rezultatima, odnosno isplivanim vremenima (worldwide swimming rankings).

DJBL zapad: Omladinac izgubio u finišu, Radnički teško do pobede

OPOVO, 24. oktobar 2022 – Opovčani su na gostovanju u Deliblatu prokockali prednost od 2:0 i ostali bez bodova, dok su se Baranđani namučili sa bavaništem ali uknjižili tri boda.

OMLADINAC (Deliblato) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 3:2 (0:0); Prvo poluvreme egal sa nekoliko neiskorišćenih prilika sa obe strane tako da se na poluvreme otišlo bez golova. U nastavku meča Opovčani su bliži pobedi i samo 13 minuta pre kraja, golovima u 72. i 77. minutu, imali su prednost od dva gola. Međutim, kao i u prethodnim utakmicama nemaju koncentraciju i ne mogu da sačuvaju vođstvo. Domaćin je prvo iz jedne gužve šutirao ka golu Opovčana, lopta kači jednog od odbrambenih igrača, menja smer i ulazi u gol za 1:2. A onda sudija dva puta pokazuje na belu tačku uz crveni karton Dušanu Petroviću tako da domaćin preokreće rezultat na 3:2.

RADNIČKI (Baranda) – BSK BAVANIŠTE 3:2 (2:1); Baranđani su upisali tri nova boda ali teže nego što se očekivalo. Strelci za Radnički su bili Dobrić, Petrov i Sabo. Baranđani nastavljaju trku za prvo mesto ali su u zaostatku dva boda za Banatskim Brestovcem.

Rezultati 10. kola: Radnički – BSK Bavanište 3:2; Proleter – Mladost 5:0; Mundial – Jugoslavija 1:3; Omladinac (D) – Omladinac 1927 3:2; Stari Tamiš – Budućnost 0:3

Tabela: 1. Budućnost (24); 2. Radnički (22); 3. Jugoslavija (21); 4. Proleter (16); 5. Mundial (13); 6. Mladost (13); 7. Omladinac (D) (10); 8. BSK Bavanište (9); 9. Omladinac 1927 (8); 10. Stari Tamiš (7)

KK Opovo 99: Porazi seniora i pionira u Kačarevu i Albunaru

Porazi seniora i pionira u Kačarevu i Albunaru

OPOVO, 24. oktobar 2022 – Tokom vikenda seniori Opova su gosdtovali u Kačarevu, a pioniri (U15) u Alibunaru.

JEDINSTVO (Kačarevo) – OPOVO 99 106:77 (24:22; 23:24; 26:13; 33:18)

Odigrali su Opovčani odlično prvo poluvreme i bili egal sa favorizovanim domaćinom, ali su drastično pali u poslednje dve četvrtine tako da su na kraju Kačarevci ubedljivo pobedili.

Rezultati 4. kola Regionalna liga KSV jug: Tamiš – Ru Koš 78:63; Breg 013 – Omladinac 124:58; Jedinstvo – Opovo 99 106:77; Jadran – Šimanovci 84:75; Partizan – Dinamo 65:71; Vojka – slobodan tim.

Tabela: 1. Jadran (4-0); 2. Jedinstvo (3-1); 3. Breg 013 (3-1); 4. Dinamo (3-0); 5. Vojka (2-1); 6. Šimanovci (1-3); 7. Omladinac (1-3); 8. Opovo 99 (1-3); 9. Tamiš (1-2); 10. Ru – Koš (1-2); 11. Partizan (0-4).

BUDUĆNOST (Alibunar) – OPOVO 99 59:58 (21:14; 8:19; 16:10; 14:15)

Pioniri su u Alibunaru odigrali izuzetno uzbudljiv i do kraja neizvestan meč. Nakon lošeg početka, Opovčani su dobro odigrali drugu četvrtinu i na poluvreme otišli sa četiri poena prednosti. U drugom poluvremenu se igralo koš za koš, ali je Opovo imalo peh kada je najefikasniji igrač Nedeljkov (21 poena) zbog petog faula napustio igru krajem treće četvrtine. Inače, Opovčanima je svirano 32 faula naspram samo 18 Budućnosti. Na kraju samo poen prednosti ali i pobeda za domaćina.

„Odigrali smo dobru utakmicu, mislim da smo bolji tim i da ćemo to pokazati u revanšu na našem terenu“, izjavio je trener Opova Dejan Fogl.

OPOVO 99: P.Pantović, Humbal, Stefanov, A.Pantović 9, A.Đukić 6 (1), N.Đukić 9 (1), Pejčinović 3 (1), Nedeljkov 21, Spasić 2, Spasojević 5, Stankov 3, Tomović.

Rezultati 2. kola KSV RL U15 pioniri – C: Radnički – PBC 64 56:57; Budućnost – Opovo 99 59:58; Vršac doo – slobodan tim