Prvenstvo Srbije u trap disciplini: Prvo mesto za Ostojina i sakulski klub

Prvo mesto za Ostojina i sakulski klub
SAKULE, 26. septembar 2022 – Na strelištu “Jedinstvo” u Staroj Pazovi proteklog vikenda je održano Prvenstvo Srbije u trap disciplini za B grupu. Strelac sakulskog kluba Cveta Ostojin osvojio je prvo mesto. Blistao je Ostojin u plejofu jer je po sistemu metak – golub, od 25 pogodio 21 i ostavio protivnike daleko iza sebe.
Takođe, ekipa je prema preliminarnim rezultatima osvojila prvo mesto. Nedostajali su kompletni podaci iz digitalne arhive za celu takmičarsku godinu iz Streljačkog saveza za leteće mete Srbije, ali naš klub bez većih problema ide dalje.

Energetska efikasnost: Zamena rasvete u objektu škole u Barandi (video)

Zamena rasvete u objektu škole u Barandi

BARANDA, 26. septembar 2022 – Predsednik opštine Miloš Markov i njegova zamenica Anka Simin Damjanov zajedno su sa direktorom Osnovne škole „Zoran Petrović“ Draganom Andrejićem i njegovom zamenicom Katarinom Varšic, obišli radove na zameni rasvete u objektu Izdvojenog odeljenja škole „Olga Petrov“ u Barandi.
Predsednik opštine je istakao dva važna aspekta realizacije ovog projekta.

Zamena rasvete u objektu škole u Barandi 1; Foto/Glas Opova

„U pitanju je instalacija nove štedljive rasvete u odnosu na postojeću koja je bila. Ovde imamo dva pozitivna aspekta, a prvi je zamenom dotrajale rasvete i starije tehnologije, dobili smo novu led rasvetu, koja je ujedno i manji potrošač energije što će nam posebno biti od značaja s obzirom na predstojeći period kada svi treba da se bavimo i uštedom potrošnje električne energije. Ono što smo imali prilike da vidimo jeste da svetlosni efekat ostaje isti, učionice su čak i osvetljenije nego što su bile i to uz manju potrošnju energije, tako da je ovo za nas veoma dobar projekat. Lokalna samouprava će i u narednom periodu nastojati da aplicira na ovakvim konkursima i na taj način istovremeno smanjili potrošnju električne energije i osavremenili naše objekte“, izjavio je Markov za Glas Opova.
Projekat zamene stare i postavljanje nove led rasvete škole u Barandi sufinansira Pokrajinski sekretarijat za energetiku, saobraćaj i građevinarstvo.

Opštinska liga: Tempo na vrhu tabele, Sakuljani brojali do devet

Tempo na vrhu tabele, Sakuljani brojali do devet
SEFKERIN / SAKULE, 26. septembar 2022 – Četrvto kolo Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo obeležila je pobeda Tempa u Kovačici što je Sefkerince, kao jedini tim koji je u dosadašnjem toku prvenstva osvojio maksimalan broj bodova, dovelo na čelnu poziciju i kanonada golova i ubedljiva pobeda Borca koja ih je lansirala na drugu poziciju.
Tempo je za sada usamljen na vrhu, ne pobeđuje ubedljivo kao prošle sezone ali osvaja tri boda u svakom meču. Zanimljivo je da se iza njih na tabeli nalazi čak šest ekipa sa istim brojem bodova, što prvenstvo svakako čini zanimljivijim.
SLAVIA (Kovačica) – TEMPO (Sefkerin) 2:3 (1:1); Ove sezone igrači Tempa kao da su se pretplatili na neizvesne i uzbudljive zavrsnice. I sa drugog gostovanja vraćaju se sa pobedonosnim golom u poslednjem minutu utakmice.
Dobro su Sefkerinci otvorili ovu utakmicu. U 16. minutu Živkov prolazi sa desne strane i odlično centrira, a u šesnaestercu domaćina na tu loptu natrčava Zvonko Jakovljević i smešta je iza leđa golmana Slavije. U 24. minutu Koleski izvodi odlično slobodan udarac sa desne strane i pogađa prečku, na odbijenu loptu natrčava Stamenković i poravnava rezultat na 1:1.
Početkom drugog poluvremena pokoškali su se Stamenković kod domaćih i Janković kod gostiju i zaradili isključenje. Pokušavali su igrači Tempa da dođu do gola ali se domaćin vešto branio sve do 79. minuta. Alesandar Radomirović dobija loptu na levom krilu ulazi u sredinu i šutira sa 25 metara a lopta golmanu Slavije prolazi kroz ruke i ulazi u mrežu za novo vođstvo Tempa.
Od tog trenutka napravila se velika tenzija, kako na terenu tako i na tribinama. Sefkerinci su imali tri boda u džepu ali uzbuđenja tek predstoje. Sudija pokazuje da će se igrati još tri minuta nadoknade vremena. Tempo pravi izmenu kako bi oduzeo malo vremena. Međutim, u jednoj gužvi u šesnaestercu igač Tempa u pokušaju da izbije loptu u polje kači po nozi Jaćimovića i sudija pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač je bio Koleski i rezultat je 2:2. Tempo je krenuo sa centra, lopta je zavrsila kod Krueziua na desnom krilu, on upošljava Zvonka Jakovljevića koji izlazi sam pred golmana Holika i rutinski kroz noge ga matira za delirijum na delu tribine gde su bili smesteni navijači koji su doputovali iz Sefkerina. Što bi se fubalski reklo – NIJE KRAJ DOK ZVONKO NE SVIRA KRAJ!
Vredna tri boda idu za Sefkerin. Tempo je ovom pobedom izbio na prvo mesto i osamio se sa tri boda više od svojih pratilaca. Zapažanje je i da su na sve tri utakmice od početka prvenstva sudije svirale penal protiv Tempa.

Sastav Tempa: Janjić, Gligorić, Janković, Arsić, Simeon (od 70. minuta Krueziu), Jaćimovski, Živkov (od 56. minuta Rakić), Bursać (od 90. Cvetković), Jakovljević, Radomirović, Mladenović.
BORAC (Sakule) – BORAC (Pločica) 9:0 (3:0); Ubedljiva pobeda i izuzetna efikasnost domaćih fudbalera obeležila su meč između dva istoimena kluba iz Sakula i Pločice. Sakuljani se već u prvom poluvremenu završili posao, ali je kanonada golova tek usledila u nastavku meča.
Četvorostruki strelac za Sakuljane je bio Slobodan Diske Novković, po dva puta su mrežu pogađali Dragan Kostić i Raša Gračanin, a u listu strelaca se upisao i Milan Selaković.
REZULTATI 4. kola: Slavia – Tempo 2:3; Pobeda – Vojvodina 1:4; Borac (S) – Borac (P) 9:0; Voja Gačić – Jedinstvo 3:0; Kolonija – slobodan tim
TABELA: 1. Tempo (9); 2. Borac (S) (6); 3. Voja Gačić (6); 4. Jedinstvo (6); 5. Kolonija (6); 6. Vojvodina (6); 7. Slavia (6); 8. Borac (P) (3); 9. Pobeda (0)

Autobuska stanica Opovo: Prodaja markica za oktobar

Prodaja markica za oktobar

OPOVO, 26. septembar 2022 – Autobuska stanica Opovo obaveštava putnike da će se prodaja mesečnih karti (markica) za oktobar obavljati u sledećim terminima:

Remi Opovčana u Jabuci, Radnički na bod od lidera
OPOVO / BARANDA, 26. septembar 2022 – Sa teškog gostovanja u Jabuci gde su odigrali meč sa liderom prvenstva Jugoslavijom, Opovčani se vraćaju sa vrednim bodom, mada su bili bliži pobedi.
JUGOSLAVIJA (Jabuka) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 1:1 (1:0);  Ravnopravna utakmica u prvom poluvremenu. Ipak domaćin je poveo u 33. minutu nakon greške, odnosno brzopleto izvedenog slobodnog udarca kada se lopta odbija od jednog igrača Omladinca i dolazi do napadača Jugoslavije koji je ostao sam i neometano postiže pogodak.
U nastavku meča odlična igra Opovčana koja je krunisana u 54. minutu. Petrović šalje dobru loptu u šesnaesterac gde se na pravom mestu našao Abdula i preciznim šutom pogađa mrežu za izjednačenje.
Tokom drugog poluvremena inicijativa se naizmenično menjala ali su opovčani bili konkretniji, lakše dolazili do šanse, posebno u finišu meča, a da Omladinac ne ode sa sva tri boda postarao se odlični golman Jugoslavije.
OMLADINAC 1927: Šiđanin, B.Todorović, Petrović, Vukelić, Kotlaić, Stupar, Ivanov, Marković, Gošić, Abdula, Zina (S.Todorović, Antić, Stajić).
RADNIČKI (Baranda) – MUNDIAL (Pančevo) 3:1; Radnički je opravdao ulogu favorita u meču sa pančevačkim Mundialom. Sa nova tri boda, kao i remi Jugoslavije sa opovačkim Omladincom, Baranđani su se prvoplasiranoj Jugoslaviji približili na samo bod razlike.
REZULTATI 7. kolo: Radnički – Mundial 3:1; Proleter – Omladinac (D) 2:0; BSK Bavanište – Stari Tamiš 3:1; Mladost – Budućnost 0:4; Jugoslavija – Omladinac 1927 1:1
TABELA: 1. Jugoslavija (14); 2. Radnički (13); 3. Budućnost (12); 4. Proleter (9); 5. BSK Bavanište (9); 6. Omladinac 1927 (8); 7. Mladost (7); 8. Mundial (6); 9. Stari Tamiš (4); 10. Omladinac (D) (3)