Druga južnobamatska liga Zapad 21. kolo: Opštinski derbi pripao Opovčanima

Opštinski derbi pripao Opovčanima

BARANDA, 2. maj 2022 – Rivalitet i na terenu i na tribinama, lepe akcije, na momente i preoštra igra, pet golova i 10 žutih kartona, ali to je opštinski derbi između Barande i Opova. Važna pobeda za Omladinac koja im još uvek daje nadu da će izboriti opstanak u ligi.

RADNIČKI (Baranda) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 2:3 (1:1); Rivalitet i na terenu i na tribinama, lepi golovi, na momente i preoštra igra ali to je opštinski derbi između Barande i Opova.

Domaćin je od početka meča imao posed lopte na svojoj strani ali prvi su do pogotka došli Opovčani. U 11. minutu brz kontra napad po levoj strani, Antić upošljava Ivanova koji se fintom oslobađa svog čuvara i majstorski šalje loptu u mrežu Radničkog.

Nastavili su Baranđani sa napadima ali bez prave prilike. S druge strane gosti su pretili iz kontra napada, tako da su u 20. minutu imali još jednu veliku šansu ali je Ivanov šutirao pravo u golmana Maksimovića. Domaćin poravnava rezultat u .. minutu. Cukić, koji je ostao na desnoj strani nakon izvedenog kornera, upućuje centaršut na suprotnu stativu gde je Dobrić makzicama, evrogolom neodbranjivo šalje loptu u mrežu Omladinca. Nakon ovog pogotka i mnogo bolja igra domaćina. Samo minut kasnije Dobrić oštro po zemlji šutira sa nekih petnaestak metara ali lopta prolazi tik pored desne stative. Dva minuta nakon toga i Gojčinović ima lepu priliku ali njegov šut glavom prolazi malo iznad prečke. Narednu priliku ima Omladinac, kada je Gojčinović u želji da ispuca loptu van šesnaesterca, nespretno reagovao i loptu poslao snažno na svoj gol ali je Maksimović bio na mestu.

U nastavku meča još puno uzbuđenja. Nije se dugo čekalo u drugom poluvremenu na pogodak. U 55. minutu Opovčani preko Bogića ponovo imaju prednost ali 15 minuta kasnije, Dobrić svojim drugim pogotkom ponovo poravnava rezultat.

Gruba igra i puno žutih kartona (10) uzeli su danak pa je tako fudbaler Radničkog Nenezić u 75. minutu dobio drugi žuti karton, a domaćin nastavio meč sa deset igrača. Gol odluke je pao u 80. minutu, a strelac za Omladinac je ponovo mladi Ivanov, koji je u poslednjim minutima zbog drugog žutog kartona isključen.

RADNIČKI: Maksimović, Nenezić, Petrov, Milenković, Gojčinović, Divljački, Sabo, Dmiović, Dobrić, Cukić, Grbović

OMLADINAC 1927: Šiđanin, Radojičić, Ćirić, B.Todorović, Kotlajić, Bogić, S.Todorović, Vukelić, Ivanov, Abdula, Antić.

REZULTATI 21. kola: Unirea – Pobeda 4:1; Omladinac (D) – Glogonj 1:1; Radnički – Omladinac 1927 2:3; Proleter – Mundial 7:0; BSK Bavanište – Mladost 4:0

TABELA: 1. Unirea (49); 2. Omladinac (D) (45); 3. Glogonj (44); 4. Proleter (39); 5. Radnički (34); 6. BSK Bavanište (26); 7. Mladost (22); 8. Mundial (17); 9. Omladinac 1927 (11); 10. Pobeda (7)

Dan opštine: Od 20. do 23. maja manifestacija Majski dani

Od 20. do 23. maja manifestacija Majski dani

OPOVO, 2. maj 2022 – Od petka 20. maja do ponedeljka 23. maja održaće se tradicionalna manifestacija povodom Dana opštine – Majski dani. Očekuje nas bogat program kulturnog i sportskog sadržaja, akademija, pozorišna predstava, litija, izložba, bazar, folklor, koncert, kulinarstvo, takmičenja, sportski ribolov, košarka i fudbal.