Opštinska liga 9. kolo: Sefkerinci rafalno po Dubovčanima

Sefkerinci rafalno po Dubovčanima

SEFKERIN, 10. april 2022 – Fudbaleri Tempa nastavljaju sa dobrim partijama, a u ovom kolu ceh su platili gosti iz Dubovca.

TEMPO (Sefkerin) – JEDINSTVO (Dubovac) 6:1 (4:1); Sefkerinci se ne šale i to su pokazali i u prva dva prolećna kola. Nakon sjajne partije u Kovinu, ovog puta su izrešetali mrežu Jedinstva iz Dubovca.

Pobednik je već bio odlučen u prvom poluvremenu kada su sa po dva pogotka Zvonka Jakovljevića (11’ i 36’) i Stefana Markovića (13’ i 40’) imali prednost 4:1. U nastavku meča mrežu Jedinstva overili su i Uroš Mladenović (63’) i Aleksandar Radomirović (67’).

U ovom kolu bez iznenađenja, najveći konkurenti Sefkerinaca za prvu poziciju takođe su ostvarili pobede. Budućnost ubedljivo protiv Kolonije, dok je Voja Gačić pobedio minimalno na gostovanju u Pločici. Očigledno je da će se prvak odlučiti u međusobnim susretima ove tri ekipe, a već u narednom kolu Tempo gostuje u Pančevu gde će odigrati derbi sa Vojom Gačićem.

REZULTATI 9. kola: Borac – Voja Gačić 1:2; Budućnost – Kolonija 5:1; Tempo – Jedinstvo 6:1.

TABELA: 1. Budućnost (19); 2. Voja Gačić (19); 3. Tempo (18); 4. Kolonija (9); 5. Jedinstvo (7); 6. Borac (6).

Druga južnobanatska liga Zapad: Podela bodova u Opovu, poraz Radničkog u Uzdinu

Podela bodova u Opovu, poraz Radničkog u Uzdinu

OPOVO, 10. april 2022 – Dva puta su gosti iz Bavaništa vodili, ali su Opovčani zahvaljujući Selvidinu Abduli, popularnom Abiju, dva puta poravnavali rezultat. Radnički nastavlja po starom i sa gostovanja se vraća bez bodova. U ovom kolu nekoliko iznenađujućih rezultata. Lider Omladinac iz Deliblata je izgubio u Mramorku, a još veće iznenađenje je priredio drugoplasirani Glogonj, koji je izgubio na domaćem terenu od pančevačkog Mundiala. Da su pobedili ili odigrali nerešeno Glogonjci bi preuzeli vodeću poziciju na tabeli. To su iskoristili Uzdinci i sa novim trijumfom bodovno se izjednačili sa Deliblatom i Glogonjom.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – BSK BAVANIŠTE 2:2 (1:2); Više borbena nego kvalitetna utakmica gde su jak vetar i izuzetno loš teren zadavali velike poteškoće fudbalerima oba tima.

U prvom poluvremenu uglavnom se igralo između dva šesnaesterca ali su gosti imali izglednije prilike. I u odbrani u napadu njihovi igrači su bili brži i pokretljiviji što im je u prvih 45 minuta donelo i prednost. Na samom početku utakmice prvu priliku su imali Opovčani, a zatim dve dobre šanse gosti iz Bavaništa.

Nakon jedne lepe akciju gosti pogotkom Ilije Jovanovića u 18. minutu dolaze u vođstvo. Međutim, samo pet minuta kasnije, Abdula fenomenalno asistira u šesnaesterac, protivnički štoper pravi faul, a sudija pokazuje na belu tačku. Abi je siguran izvođač, golmana šalje u levi, a loptu u desni ugao.

Ipak, na poluvreme se odlazi sa prednošću gostiju. U 29. minutu, prelepim pogotkom Čedomira Grujičića ponovo dovodi BSK Bavanište u vođstvo.

U drugom poluvremenu mnogo bolja igra Opovčana. Tome je doprineo i ulazak Dimitrova, zadavajući protivniku puno problema po levoj strani. Ponovo je alfa i omega Opovčana bio Abdula koji je razigravao svoje igrače ali bio i stalna pretnja po gol protivnika.

Domaćin je imao inicijativu dok su i gosti pretili iz kontra napada. U 30. minutu sudija ponovo pokazuje na belu tačku. Ovog puta je penal napravljen nad Abdulom, koji je ponovo izveo jedanaesterac i ponovo prevario golmana Stojanovića, ali ovog puta ga je poslao u desnu, a šutirao u levu stranu. Napadali su Opovčani u poslednjih petnaestak minuta, imali par šuteva prema golu rivala ali se rezultat nije promenio.

Da je Omladinac muzički orkestar, prva violina bi bio Selvidin Abdula Abi, i ne samo prva violina, nego verovatno i dirigent. Neverovatno je koliko igra Omladinca zavisi od jednog fudbalera i šteta je što Abi nije bio u ekipi tokom jesenjeg dela prvenstva jer u tom slučaju Opovčani sigurno ne bi bili u situaciji u kojoj se sada nalaze.

OMLADINAC 1927: Šiđanin, B.Todorović, Dragojlov, Rošulj, Kotlajić, Radojičić, S.Todorović, Bogić, Ivanov, Abdula, Antić (Bukvić, Petrović, Dimitrov, Grujić, Stajić).

UNIREA (Uzdin) – RADNIČKI (Baranda) 1:0 (0:0); U Uzdinu je bez golova je bilo do 85. minuta, a onda šok za Baranđane jer domaćin postiže pogodak direktno iz kornera.

RADNIČKI: Maksimović, Petrov, Purić, Vlajnić, Milenković, Vitorović, Dmiović, Sabo, Nenezić, Grbović, Dobrić.

REZULTATI 18. kola: Glogonj – Mundial 2:3; Mladost – Pobeda 2:1; Unirea – Radnički 1:0; Omladinac 1927 – BSK Bavanište 2:2; Proleter – Omladinac (D) 2:0.

TABELA: 1. Omladinac (D) (40); 2. Unirea (40); 3. Glogonj (40); 4. Radnički (31); 5. Proleter (30); 6. BSK Bavanište (22); 7. Mladost (22); 8. Mundial (17); 9. Omladinac 1927 (7); 10. Pobeda (6).

Srpska liga Vojvodina 21. kolo: Pobeda Borca u Kikindi

Pobeda Borca u Kikindi

SAKULE, 10. april 2022 – Sakuljani su opravdali ulogu favorita u Kikindi i savladali domaćina za nova tri boda u prvenstvu Srpske lige Vojvodina.

OFK KIKINDA – BORAC (Sakule) 0:2 (0:0); Borac je do pobede došao u drugom poluvremenu golovima Tomića u 62. i 90+2. minutu.

REZULTATI 21. kola: Feniks 1995 – Radnički (Zr) 0:1; Radnički 1912 – Dinamo 1945 3:0; 1. Maj Ruma – OFK Stari Grad 1:0; Omladinac – Borac (Š) 0:3; Hajduk 1912 – Jedinstvo 2:2; OFK Kikinda – Borac (S) 0:2; OFK Vršac – OFK Bečej 1918 (ponedeljak); Tekstilac – Tisa (nedelja).

Vremenske prilike: Danas oblačno,povremeno s kišom, uveče razvedravanje