Druga južnobanatska liga Zapad 7. kolo: DOBRA IGRA TEMPA ALI I DALJE BEZ OSVOJENIH BODOVA

DOBRA IGRA TEMPA ALI I DALJE BEZ OSVOJENIH BODOVA

Pančevo, 11. oktobar 2020;

MUNDIAL (Pančevo) – TEMPO (Sefkerin) 3:2 (2:0); Mada značajno oslabljeni zbog povreda, Sefkerinci su odigrali dobru utakmicu ali malo im je nedostajalo da osvoje prve bodove u prvenstvu. Domaćin je ubedljivo završio poluvreme golovima Advigova u 13. i 25. minutu. Međutim, Sefkerinci su u nastavku „dodali gas“ i preko Arsića i Dačića u 50. i 59. minutu poravnali rezultat. Bili su fudbaleri Tempa bolji rival u ovom meču ali kako ističu u sefkerinskom klubu, sudije su režirao pobednika utakmice.

„Zaista nam nije jasno za šta je sve pomoćni sudija podizao zastavicu zaustavljajući naše akcije zbog nepostojećih ofsajd situacija“, rekli su nakon utakmice ljudi iz stručnog štaba Tempa.

Mundial je pogotkom Živaljevića ponovo došao u vođstvo što se ispostavilo kao konačan rezultat.

MUNDIAL: Timotijević, Vujičić, Živaljević, Turajlić, Aleksić, Stanković, Radić (Eftimovski 77’), Janković (Lazarov 84’), Vlajin, Advigov (Gvozdenović 90’), Blagojević.

TEMPO: Đinović, Jovanov, Arsić, Radojičić, Jaćimovski, Simeon, Stanisavljević, Dačić, Ilkić, Avramović (Ćirika 72’), Stajić (Dimitrov 46’).

REZULTATI 7. kola: Mundial – tempo 3:2; Omladinac 1927 – Unirea 4:2; Jedinstvo Stević – Glogonj 0:1; Pobeda (slobodan tim).

TABELA: 1. Glogonj (16); 2. Jedinstvo Stević (15); 3. Mundial (9); 4. Unirea (9); 5. Omladinac 1927 (7); 6. Pobeda (6); 7. Tempo (0).

Saobraćaj: NEPOZNATI UČESNIK U SAOBRAĆAJU PROUZROKOVAO INCIDENT (VIDEO)

NEPOZNATI UČESNIK U SAOBRAĆAJU PROUZROKOVAO INCIDENT

Opovo, 11. oktobar 2020
Kako nezvanično saznajemo tokom prethodne noći i u ranim jutarnjim satima dogodio se incident na putu između Barande i Sakula. Naime, nepoznati učesnik u saobraćaju, vozač kamiona ili traktora tokom transporta obranog kukuruza koji je bio u zrnu, iz za sada nejasnih razloga, pretpostavlja se da je u pitanju neispravna stranica na prikolici, prosuo je tokom vožnje veliku količinu ove žitarice po kolovozu na dužini od 5 do 6 kilometara..

Saobraćaj je na ovoj deonici bio usporen i problematičan zato što je velika količina kukuruza na putu predstavljala opasnost za učesnike u saobraćaju. Tokom ranih jutarnjih sati intervenisali su vatrogasci iz Opova koji su počeli sa uklanjanjem, a nastavili su pripadnici DVD iz Sakula. U akciji čišćenja učestvovala je i mehanizacija iz „Agrosa“ . Policija je obezbeđivala ovaj deo trase, a lokaciju je obišao i predsednik opštine Miloš Markov.

Čišćenje problematične deonice okončano je oko 13 časova i saobraćaj je normalizovan u potpunosti. Policija nastavlja potragu za počiniocem ovog incidenta.

Srpska liga Vojvodina 12. kolo: ZLATNA JESEN SAKUSLKOG BORCA

ZLATNA JESEN SAKUSLKOG BORCA

Sakule, 11. oktobar 2020;

SLOBODA (Novi Kozarci) – BORAC (Sakule) 1:4 (1:2); Nakon poraza od OFK Vršca u 7. kolu i to na domaćem terenu, počela je renesansa sakulskog kluba. Od tada i 11. mesta na tabeli, Borac je sa pet pobeda u nizu stigao do druge pozicije i čvrsto prati lidera Mladost iz Novog Sada.

Novi trijumf Borac je zabeležio u Novim Kozarcima. Pogotkom Galića sa bele tačke Sakuljani su došli u vođstvo u 17. minutu, da bi Mladenović povisio rezultat u 27. minutu. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena nadu domaćinu vratio je Savić. Međutim, raspoloženi Sakuljani nisu dozvolili iznenađenje u nastavku meča. Prvo je u 68. minutu Nikolić postigao pogodak za 3:1, a u finišu meča (81’) raspoloženi Mladenović svojim drugim golom potvrdio pobedu Borca.

REZULTATI 12. kola: 1.Maj Ruma – Kozara 1:0; OFK Stari Grad – Jedinstvo 0:1; Omladinac – Bečej 1918 1:2; OFK Vršac – Radnički (Zr) 2:1; Bačka 1901 – Feniks 1995 1:1; Hajduk 1912 – Mladost 2:3; Sloga – Dinamo 1945 1:0; Sloboda – Borac 1:4; Vojvodina 1928 – Radnički 1912 (danas); Dunav – Tisa (danas).

Republički hidrometeorološki: OD SUTRA NAJVLJENE OBILNE PADAVINE