Prva južnobanatska liga 10. kolo: RADNIČKI ŠEST KOLA BEZ BODOVA

RADNIČKI ŠEST KOLA BEZ BODOVA

Baranda, 18. oktobar 2020;

RADNIČKI (Baranda) – STARI TAMIŠ (Pančevo) 2:3 (0:2); Sa današnjom utakmicom fudbaleri Radničkog već šest kola su bez osvojenog boda zbog čega se nalaze na začelju tabele Prve južnobanatske lige. Pet bodova je izuzetno skroman bilans za klub renomea Radničkog ali liga je dosta izjednačena i do sredine tabele deli ih samo sedam bodova, tako da mogućnosti za popravak svakako ima.

Kao i u prethodnim mečevima Radnički je i ovog puta rezultatski odigrao loše prvo poluvreme i na odmor otišao sa zaostatkom od dva gola. Gosti su za samo pet minuta, u 23. i 27. minutu preko Stanojevića i Jovkovića došli u vođstvo od 2:0.

Nadu Baranđanima vratio je povratnik Cukić (nakon suspenzije od tri utakmice) pogotkom u 54. minutu, ali je Kovačević u 73. minutu ponovo vratio prednost gostima od dva gola. Konačan rezultat postavio je rezervista Vilaret u finišu utakmice (86. minut).

RADNIČKI: Babin, Lazin, Vitorović, Rošulj (Jovanov 46’), Grbović, Petrov (Gaborov 46’), Stojković (Vilaret 76’), Kostić, Cukić, Maksimović, Kovačević.

STARI TAMIŠ: Katanić, Ljuboja, Kovačević, Labudić, Stanojević, Radenković, Vučevac (Marjanušić 82’), Divljak, Jovković (Dangubić 80’), Parojčić, Krstevski (Đurić 70’).

REZULTATI 10. kola: Jugoslavija – Spartak 1911 0:2; Banat – Partizan (G) 0:0; Partizan (U) – Polet 0:3; Hajdučica – Potporanj 2:0; Crvena Zvezda – Sloga 2:1; Radnički – Stari Tamiš 2:3; Strela – BAK 2:1; Dolina – Budućnost 3:0.

TABELA: 1. Partizan (G) 22; 2. Budućnost (22); 3. Crvena Zvezda (21); 4. Dolina (20); 5. BAK (19); 6. Stari Tamiš (17); 7. Strela (16); 8. Spartak 1911 (12); 9. Hajdučica (12); 10. Polet (12); 11. Sloga (11); 12. Potporanj (11); 13. Jugoslavija (10); 14. Partizan (U) (7); 15. Banat (7); 16. RADNIČKI (5).

Košarka: PORAZI SENIORA I PIONIRA, POBEDA MLAĐIH PIONIRA

PORAZI SENIORA I PIONIRA, POBEDA MLAĐIH PIONIRA

Opovo, 18. oktobar 2020;

Sve tri selekcije opovačkog košarkaškog kluba odigrale su ovog vikenda svoje mečeve. U 3. kolu seniorske lige  MRL KSV Sever / grupa D, Opovčani su izgubili od pančevačkog Virtus Basketa rezultatom 89:59 (24:17; 29:14; 13:18; 23:10).

U 2. kolu pionirskog KSV prvenstva, Opovčani su kao domaćini izgubili od kovinskog Radničkog 61:98 (20:24; 13:21; 20:29; 8:24).

Jedinu pobedu ovog vikenda zabeležili su mlađi pioniri Opova, takođe u susretu sa Radničkim ali na gostovanju u Kovinu. Opovčani su trijumfovali rezultatom 39:51 (13:6; 5:15; 9:13; 12:17).

„Zadovoljan sam igrom mlađih pionira. Ova pobeda će im puno značiti zbog samopouzdanja jer prošle godine nisu imali pobedu do prekida sezone zbog korona virusa“, izjavio je trener najmlađih opovačkih košarkaša Dejan Fogl.