Partnerstvo za Potamišje: PREDSTAVLJENA RADNA VERZIJA LOKALNE STRATEGIJE RURALNOG RAZVOJA (VIDEO)

Nakon osam meseci realizacije projekta koji je podrazumevao inicijalne sastanke, organizovanje fokus grupa i radionica, Lokalna akciona grupa „Partnerstvo za Potamišje“ predstavila je radnu verziju lokalne strategije ruralnog razvoja.

Na prezentaciji u Opovu prisustvovali su učesnici projekta iz Orlovata, Tomaševca, Uzdina, Farkaždina, Idvora, Čente, Sakula, Barande i Opova, odnosno predstavnici udruženja, poljoprivrednih gazdinstava, javnih ustanova i lokalnih samouprava.

Koordinator projekta Dejan Vickov izrazio je zadovoljstvo odzivom tokom realizacije projekta, mada je rad bio malo komplikovan zbog pandemije koronavirusa. Vickov posebno ističe činjenicu da su učesnici projekta u sklopu strategije ruralnog razvoja predložili 40 projekata.

„Što se tiče ljudi koji su učestvovali na radionicama i njihove aktivnosti pokazalo se da su poslali 40 projekata, koji su ušli u „strategiju“, a koji bi trebalo da se realizuju u naredne tri godine. Ukupna vrednsot svih projekata je 2.100.000 dinara što je ozbiljna cifra za naših devet sela. Ako budemo uspeli sve to da realizujemo podićićemo kapacitete organizacija, kvalitet turističkih usluga, poljoprivrede i infrastrukture“, izjavio je Vickov.

Tokom prezentacije razgovaralo se o svakom predlogu projekta, mogućnostima, ciljevima i potencijalnim rezultatima. Takođe, projektni tim Lokalne akcione grupe „Partnerstvo za Potamišje“ pomagaće u kreiranju, apliciranju i realizaciji projekata, međutim akcenat je stavljen na edukaciji svih učesnika strategije u smislu obuke u vođenju organizacija, pisanju i sprovođenju projekata i studijskim putovanjima vezanim za upoznavanje primera dobre prakse.

Srpska liga Vojvodina 13. kolo: BORAC ZABELEŽIO ŠESTU POBEDU U NIZU

BORAC ZABELEŽIO ŠESTU POBEDU U NIZU

Sakule, 19. oktobar 2020;

BORAC (Sakule) – 1. MAJ RUMA 2:1 (1:1); Osim što su šest kola nepobedivi, Sakuljani pokazuju izuzetan karakter karakter i teške mečeve i negativne rezultate preokreću tokom utakmice.

Poveli su gosti iz Rume u 19. minutu pogotkom Spasića, ali je u samom finišu poluvremena (44’) Đurić poravnao rezultat, dok gosti nisu iskoristili jedanaesterac. Pobedonosni pogodak postigao je Galić u 60. minutu. Rumljani su pokušali do kraja meča da izjednače ali bez uspeha.

Utakmicu je obeležio golman Borca Brković, koji je nakon jedne intervencije u 29. minutu bio na kratko u nesvesti ali je posle lekarske intervencije ostao na terenu. Međutim, u 42. minutu, nakon dosuđenog jedanaesterca za Rumu, Brković je odbranio penal ali je ponovo nezgodno pao i udario glavom o tlo, ostao da leži, zbog čega je prebačen u bolnicu.

BORAC: Brković (V.Petrović), Micić (Mijatović), N.Petrović, Rakić, Nikolić, Đurić, Mladenović (Pavlov), Radović (Sekulić), Galić, Savić, Marković.

1. MAJ RUMA: Petrović, Ninković (Živković), Milin, Vukanović (Mašić), Stupar, Aleksić (Jović), Milojević, Spasić, Radišić, Vučetić, Stojanović.

REZULTATI 13. kola: Dinamo 1945 – Sloboda 2:1; Mladost – Dunav 8:0; Feniks 1995 – Hajduk 1912 1:4; Radnički (Zr) – Bačka 1901 3:2; Bečej 1918 – OFK Vršac 2:2; Radnički 1912 – OFK Stari Grad 4:0; Kozara – Vojvodina 1928 0:2; Borac – 1. Maj Ruma 2:1; Tisa – Sloga 1:2; Jedinstvo – Omladinac 1:1.

TABELA: 1. Mladost (32); 2. BORAC (28); 3. OFK Vršac (25); 4. Dinamo 1945 (25); 5. 1. Maj Ruma (23); 6. Radnički 1912 (22); 7. Tisa (21); 8. Jedinstvo (19); 9. Omladinac (18); 10. Radnički (Zr) (18); 11. Hajduk 1912 (17); 12. Bečej 1918 (17); 13. Sloga (16); 14. OFK Stari Grad (15); 15. Bačka 1901 (15); 16. Kozara (15); 17. Feniks 1995 (12); 18. Dunav (9); 19. Sloboda (7); 20. Vojvodina 1928 (6).

Druga južnobanatska liga Zapad 8. kolo: OPOVČANI ISPUSTILI DVA GOLA PREDNOSTI

OPOVČANI ISPUSTILI DVA GOLA PREDNOSTI

Opovo, 19. oktobar 2020;

OMLADINAC 1927 (Opovo) – Mundial (Pančevo) 2:4 (2:1); Porazom u susretu sa Mundialom, propustili su Opovčani šansu da naprave skok do treće pozicije. Međutim, i dalje su u borbi za plasman u plejof jer bodovna razlika sa direktnim konkurentima nije prevelika.

Fudbaleri Omladinca su odlično počeli utakmicu i poveli sa 2:0, ali se na poluvreme otišlo sa 2:1. Pad u drugom poluvremenu odrazio se i na rezultat, tako da su gosti sa tri pogotka preokrenuli meč i trijumfovali rezultatom 2:4.

REZULTATI 8. kola: Pobeda – Glogonj 0:0; Jedinstvo Stević – Unirea 3:0; Omladinac 1927 – Mundial 2:4; Tempo – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (18); 2. Glogonj (17); 3. Mundial (12); 4. Unirea (9); 5. Omladinac 1927 (7); 6. Pobeda (7); 7. Tempo (0).