Srpska liga Vojvodina 10. kolo: SAKULJANI NA ČETIRI BODA DO VRHA TABELE

SAKULJANI NA ČETIRI BODA DO VRHA TABELE

Sakule, 5. oktobar 2020;

DUNAV (Stari Banovci) – BORAC (Sakule) 1:2 (1:1); Pobedom u Starim Banovcima, Sakuljani su stigli do treće pozicije na tabeli i imaju samo četiri manje boda od lidera prvenstva.

Bili su fudbaleri Borca dominantnija ekipa u prvih 45 minuta, stvorili više prilika ali su prvi primili gol. U 27. minutu domaćin je došao u vođstvo preko Vukasa, međutim, osam minuta kasnije izjednačio je Nikolić. Početak drugog poluvremena je takođe pripao Sakuljanima.  Fudbaleri Dunava su se u finišu oslobodili pritiska, imali nekoliko prilika ali je golman Brković bio na visini zadatka. Ipak, da rezultat ne ostane nerešen pobrinuo se Pavlović u 90. minutu kada je udarcem iz daljine savladao golmana Dunava za treću, vezanu pobedu Sakuljana.

DUNAV: Bradić, Radonjić (Savinović), Babić, Zajić, Vujičić (Mirković), Rodić (Nikolić), Jovanović (Marković), Kosović, Pavlović (Trninić).

BORAC: Brković, Mićić, Petrović, Pavlović, Rakić, Nikolić (Gavrilović), Đurić, Mladenović, Radović (Sekulić), Galić, Marković.

REZULTATI 10. kola: 1.Maj Ruma – Radnički 1912 2:0; Kozara – Jedinstvo 2:2; OFK Stari Grad – Radnički (Zr) 4:0; Omladinac – Feniks 1995 2:1; OFK Vršac – Mladost 1:1; Bačka 1901 – Tisa 2:3; Hajduk 1912 – Dinamo 1945 0:1; Sloga – Sloboda 5:1; Vojvodina 1928 – Bečej 1918 2:6; Dunav – Borac 1:2;

TABELA: 1. Mladost (23); 2. Dinamo 1945 (19); 3. BORAC (19); 4. OFK Vršac (18); 5. Omladinac (17); 6. 1.Maj Ruma (17); 7. OFK Stari Grad (15); 8. Tisa (15); 9. Radnički 1912 (15); 10. Kozara (15); 11. Bačka 1901 (14); 12. Hajduk 1912 (14); 13. Jedinstvo (12); 14. Radnički (Zr) (12); 15. Feniks 1995 (11); 16. Sloga (10); 17. Bečej 1918 (10); 18. Dunav (9); 19. Sloboda (7); 20. Vojvodina 1928 (2).

Druga južnobanatska liga 6. kolo: TEMPO I DALJE BEZ BODOVA

TEMPO I DALJE BEZ BODOVA

Sefkerin, 5. oktobar 2020;

TEMPO (Sefkerin) – POBEDA (Samoš) 1:2 (); Puno su Sefkerinci očekivali od ove sezone, a svoje ambicije zasnivali na većem broju pojačanja u prelaznom roku i dobrim rezultatima u pripremnom periodu. Međutim, od samog starta videlo se da nešto ne „štima“ u redovima sefkerinskog kluba, a sada je to već evidentno. Pet utakmica, pet poraza. Možda ne toliko loša igra, koliko neefikasna realizacija u napadu.  U svakom slučaju, uprava i stručni štab Tempa treba dobro da se zapitaju i razmisle…

U meču sa Pobedom Tempo je bio hendikepiran velikim brojem povređenih igrača, međutim, Pobeda je ekipa gde se moraju osvajati bodovi. I u ovom meču Sefkerinci su imali brojne šanse, pa čak i zicere koje nisu iskoristili. Jedini pogodak za Tempo postigao je Stanisavljević u finišu utakmice (80. minut).

TEMPO: Đinović, Jovanov, Dačić, Simeon, radojičić, Stanisavljević, Ilkić, Jaćimovski, V.Mladenović, Avramović, Arsić. Igrali su još: Jon, Nećakov, Panajotović i Stajić.

REZULTATI 6. kola: Tempo – Pobeda 1:2; Glogonj – Omladinac 1927 1:1; Unirea – Mundial 2:1; Jedinstvo Stević – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (15); 2. Glogonj (13); 3. Unirea (9); 4. Mundial (6); 5. Pobeda (6); 6. OMLADINAC 1927 (4); 7. TEMPO (0)

Streljaštvo južnobanatska liga: OPOVČANI TREĆI, TAKAČ PRVI U UKUPNOM PLASMANU LIGE

OPOVČANI TREĆI, TAKAČ PRVI U UKUPNOM PLASMANU LIGE

Opovo, 5. oktobar 2020;

U Baricama je 4. oktobra održano poslednje kolo Južnobanatske lige u trapu. Pucalo se 2 puta po 25 golubova, a opovačka ekipa, mada oslabljena za jednog vrsnog strelca osvojila je ekipno treće mesto, dok je Stevan Takač bio drugi pojedinačno.

U ukupnom plasmanu Opovo je osvojilo treće mesto, a strelac Stevan Takač je ovogodišnji šampion Južnobanatske lige. Nikola Šotra je završio ligu kao šesti, dok je Blagoje Mirkov u kategoriji veterana bio drugi.

„Težak zadatak nas očekuje 11. oktobra kada ćemo nastupiti na finalnom takmičenju LS Srbije na strelištu u Kovilovu. Ipak, očekujem visok plasman i ekipe i pojedinaca“ izjavio je Blagoje Mirkov.

Sokolski susret u Boru: ŠEST MEDALJA ZA SEFKERINCE

ŠEST MEDALJA ZA SEFKERINCE

Sokolsko društvo Bor organizovalo je i ove godine sokolski susret 3. oktobra u Sportskom centru Bor, gde su održana takmičenja u višeboju koji se sastojao iz tri discipline – šutiranje penala, ubacivanje trojki u koš i pikado, kao i stonom tenisu i šahu.

Takmičari Sportsko rekreativnog udruženja „Soko“ iz Sefkerina i ove godine su se popeli na pobednička postolja, osvojivši jednu zlatnu, dve srebrne i tri bronzane medalje. U višeboju je osvojeno treće mesto i pehar. Najboljim učesnicima po disciplinama uručene su medalje, diplome i majice, a za učesnike u višeboju dodeljeni su i pehari.

„Što se tiče organizacije ovogodišnjeg susreta, smatramo da je bila na veoma visokom nivou kako sportskog dela, tako i svečane dodele nagrada i priznanja“, izjavili su članovi sefkerinskog Sokola.

Sokolski susret u Boru održan je uz podršku Ministarstva omladine i sporta, Sokolskog Saveza Srbije a pod pokroviteljstvom grada Bora. Manifestacija je protekla u skladu sa propisima o trenutnoj epidemiološkoj situaciji Covid-19. (G.R.)