Dan Sakula: SAKULJANI ODALI POČAST SVOJIM RODOLJUBIMA (VIDEO)

U organizaciji Mesne zajednice Sakule danas je povodom Dana Sakula organizovana manifestacija polaganja venaca na spomenik palim rodoljubima za slobodu u Drugom svetskom ratu. Vence je položola delegacija Saveta mesne zajednice Sakule, Socijalističke partije Srbije i osnovne škole iz Sakula.

Predsednik opštine dr Zoran Tasuić je rekao da nema budućnosti bez poštovanja prošlosti i da je strategija lokalne samouprave podjednako ulaganje u sva četiri opštinska mesta.

Praznik Sakula ustanovljen je u znak sećanja na datum kada je velika grupa mladih ljudi, među kojima su bile i tri devojke, pridružila partizanskom pokretu i da je to bilo jedno od namasovnijih priključenja u srednjem i južnom Banatu. Tokom Drugog svetskog rata 32 Sakuljana dalo je život za slobodu.

Kungfu Vušu savez: SREBRNA MEDALJA ZA LUKU PETROVA NA MEĐUNARODNOM TURNIRU

SREBRNA MEDALJA ZA LUKU PETROVA NA MEĐUNARODNOM TURNIRU

Sefkerin, 9. septembar 2019;

U Novom Bečeju 7. seprembra 2019. je održan 15. jubilarni turnir pod organizacijom Srpskog kung fu Vušu saveza. Učestvovalo je 200 mladih takmičara iz sedam zemalja. Turnir je svečano otvorio pokrajinski sekretar  za sport i omladinu Vladimir Batez uz prisustvo Mladena Stojšina generalnog sekretara  Sportskog saveza Vojvodine. U borbama na odlično organizovanom međunarodnom spektaklu učestvovao je izvanredni takmičar Luka Petrov iz tima borilačkog kluba Dragon Sefkerin i postigao je odličan sportski rezultat i osvojivši srebrnu medalju u klasi mladđh pionira . Petrov je prethodne dve godine bio  šampion na ovom turniru , ali je sada imao starijeg i težeg rivala.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 4. kolo: REMI BARANĐANA U DEBELJAČI

REMI BARANĐANA U DEBELJAČI

Baranda, 9. septembar 2019;

SPARTAK 1011 (Debeljača) – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (2:0); Treći remi Baranđana u četiri odigrana kola. Gubio je Radnički 2:0 na poluvremenu, a strelac je bio Sefkerfinac Stanislav Toma u 19. i 28. minutu. ali su Baranđani uspeli u drugom poluvrenu da izjednače. Dva pogotka rezerviste i novog igrača Drulovića (50. i 60. minut) bila su dovoljna za bod, a Vrane su nakon toga imale i tri zicera koja nisu iskoristile.

REZULTATI 4. kola: Dolina – Radnički (K) 0:2; Sloga – Hadučica 3:0; Strela – Budućnost 10:1; Spartak 1911 – Radnički 2.2; Polet – Partizan (G) 2:1; Potporanj – Crvena Zvezda 2:1; Jedinstvo – BAK 3:1; Partizan (U) – Jugoslavija 2:2.

TABELA: 1. Jedinstvo (12); 2. Potporanj (12); 3. Strela (10); 4. Radnički (K) (10); 5. Sloga (9); 6. Polet (7); 7. Partizan (G) (6); 8. Dolina (6); Polet (7); 7. Partizan (G) (6); 8. Dolina (6); 9. Spartak 1911 (5); 10. RADNIČKI (B) (3); 11. BAK (3); 12. Budućnost (3); 13. Jugoslavija (2); 14. Crvena Zvezda (1); 15. Partizan (U) (1); 16. Hajdučica (0).

Fudbal: Druga južnobanatska liga zapad, 2. kolo: POBEDA OPOVČANA, NOVI PORAZ SEFKERINACA

POBEDA OPOVČANA, NOVI PORAZ SEFKERINACA

Opovo / Sefkerin, 9. septembar 2019;

OMLADINAC 1927 (Opovo) – VOJVODINA (Crepaja) 3:1 (1:0); Uspeli su Opovčani u ne baš sjajnoj partiji da trijumfuju u premijeri pred svojim navijačima. Na momente gruba utakmica u kojoj nismo gledali neki kvalitetan fudbal, ali su Opovčani iskoristili svoje prilike i zasluženo osvojili tri boda.

Domaćin je poveo pogotkom mladog Milana Puškaša u 30. minutu i to je bio rezultat u prvom poluvremenu. I u nastavku meča Opovčani su imali više inicijative koju su materijalizovali u 65. minutu vrlo lepim pogotkom Senada Šabanaja.

Zbog drugog žutog kartona iz igre je u 73. minutu isključen Miloš Cvetković i tek tada gosti počinju ozbiljnije da ugrožavaju gol Milana Šiđanina. Osam minuta pre kraja Dejan Stajić smanjuje vođstvo Omladinca i donosi nadu gostima da mogu da dođu do boda. Međutim, volej udarcem iz šesnaseterca Danijel Rankov u 87. minutu postiže novi pogodak za Opovčane i overava pobedu.

OMLADINAC: Šiđanin, S.Šabanaj, Marinković (Todorovski), Grčak, Vidović, Stupar, Stojić (Rankov 46’), R.Šabanaj (N.Jovanov 46’), Radivojević (Dimitrov 46’), Puškaš (M.Jovanov 57’), Cvetković.

TEMPO (Sefkerin) – GLOGONJ 0:4; Ubedljiva pobeda Glogonja u komšijskom derbiju potvrđuje činjenicu da su Sefkerinci u ozbiljnoj kadrovskoj i organizacionoj krizi, koja, ruku na srce, traje već duži vremenski period. Tempo je u dva meča primio 10 golova i kako sada stvari stoje teško da će ove sezone (ili polusezone) biti boljih rezultata.

REZULTATI 2. kola: Mundial – Pobeda 4:2; Jedinstvo Stević – Vojlovica 2018 3:1; Omladinac 1927 – Vojvodina 3:1; Tempo – Glogonj 0:4; Slavia – Unirea 0:0.

TABELA: 1. Glogonj (6); 2. Jedinstvo Stević (6); 3. Mundial (6); 4. Unirea (4); 5. Vojlovica 2018 (3); 6. OMLADINAC 1927 (3); 7. Slavia (1); 8. Vojvodina (0); 9. Pobeda (0); 10. TEMPO (0).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 4. kolo: PORAZ SAKULJANA U STARIM BANOVCIMA

PORAZ SAKULJANA U STARIM BANOVCIMA

DUNAV (Stari Banovci) – BORAC (Sakule) 5:2 (1:2); Dva različita poluvremena gde su Sakuljani imali vođstvo u prvom, ali su domaćini sa četiri pogotka u drugom poluvremenu potpuno preokrenuli rezultat i ubedljivo pobedili, što im je prva pobeda i prvi bodovi u prvenstvu.

Borac je već na početku meča u 5. minutu pogotkom Arsića došao u vođstvo ali je Mirčetić osam minuta kasnije izjednačio, U finišu poluvremena (40. minut) Sakuljani ponovo imaju vođstvo, a strelac je Jovanović

U drugom poluvremenu četiri pogotka za Dunav. U 53. minutu rezultat poravnava Lazić, a vrlo brzo preokret donosi dvostruki strelac Mirčetić (56. minut), da bi u 83. i 85. minutu Đokić sa dva pogotka rešio utakmicu.

BORAC: Babić, Stupić, Sredojević, Arsić, Drulović, U.Jovanović, Čigoja, M.Jovanović, Šušnjar, Vasiljević, Trifunović

REZULTATI 4. kola: Omladinac – Kozara 0:0; Dinamo 1945 – Bratstvo 1946 0:1; Bečej 1918 – Železničar 1:2; Vojvodina 1928 – 1. Maj Ruma 0:3; OFK Vršac – Radnički (Zr) 1:1; Dunav – Borac 5:2; Hajduk 1912 – Radnički 1912 1:4; Bačka 1901 – Radnički (SM) 2:1.

TABELA: 1. Železničar (12); 2. Radnički 1912 (9); 3. Bačka 1901 (9); 4. OFK Vršac (7); 5. Bratstvo 1946 (7); 6. 1.Maj Ruma (6); 7. Bečej 1918 (6); 8. Radnički (SM) (6); 9. BORAC (6); 10. Hajduk 1912 (6); 11. Radnički (Zr) (5); 12. Kozara (4); 13. Dunav (3); 14. Dinamo 1945 (3); 15. Omladinac (2); 16. Vojvodina 1928 (1).