Eko Tamiš – Novi turistički proizvod: KLUPE I STOLOVI NA SEFKERINSKOJ PLAŽI ŠUMICE

U okviru projekta „Eko Tamiš – Novi turistički proizvod“ koji se finansira kroz program prekogranične saradnje INTERREG IPA CBS Romania – Serbia, na osnovu Memoranduma o saradnji koji su potpisali Mesna zajednica Sefkerin i vodeći partner na projektu „Pokret gorana Pančevo“, postavljen je moblijar u vidu pet kompleta klupa i stolova na plaži Šumice u Sefkerinu.

Pored ovog mobilijara uskoro će biti postavljeni putokazi, info table i kante za smeće.

Prvi dan škole: DOČEK ZA ĐAKE PRVAKE (VIDEO)

DOČEK ZA ĐAKE PRVAKE

Opovo, 2. septembar 2019;

Tradicionalno u sve četiri opštinske škole organizovan je doček i svečanost za đake prvake, a kao i prethodnih godina svih pet odeljenja prvih razreda posetili su predsednik opštine dr Zoran Tasić i direktorka Osnovne škole „Dositej Obradović“ Milica Cuca.

Prema rečima direktorke škole upisano je 107 prvaka, 40 u Opovu, 17 u Barandi, 24 u Sakulama i 26 u Sefkerinu, a škola ukupno broji 857 učenika.

Predsednik opštine je najmlađim učenicima poželeo dobrodošlicu i uspešno školovanje, a svaki prvak je od lokalne samouprave dobio i specijalni poklon paket u kome se nalazi signalni saobraćajni prsluk, knjiga sa pravilima dečjeg bontona i higijenska flašica za vodu.

Tasić je prvake posavetovao da slušaju nastavnike i roditelje, dobro uče ali da pre svega budu dobri drugari i postanu dobri ljudi.

„Ono što je bila posebna poruka za sve đake prvake jeste da će u narednih osam godina uvek moći da računaju na lokalnu samoupravu i kabinet predsednika opštine. S druge strane, što je za mene jako važno, moraju da nauče da poštuju svoje nastavnike, roditelje, drugare i što je najvažnije, da ih njihovi pedagozi i roditelji nauče da budu dobri ljudi. To je najvažnija današnja poruka za ovu decu koja polaze u prvi razred jer smatram da je danas možda početak jednog vrlo ozbiljnog i vrlo važnog doba u njihovom odrastanju. Želeli smo da prvog dana škole pokažemo i pružimo podršku koja im je neophodna i da im damo tu poruku koja je važna, a to je da postanu dobri ljudi“, poručio je predsednik opštine.

Pored obilaska đaka prvaka, Tasić i Cuca su iskoristili priliku da obiđu školske zgrade kako bi analizirali potrebe za obnovu infrastrukture i renoviranja, kao i nove organizacije koja od naredne godine zbog efikasnijeg funkcionisanja podrazumeva podelu na dve osnovne škole.

Saopštenje: UHAPŠEN PREVARANT ZBOG TEŠKE KRAĐE

UHAPŠEN PREVARANT ZBOG TEŠKE KRAĐE

Pančevo, 2. septembar  2019.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu uhapsili su B. S. (1993) iz Pančeva, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teška krađa na naročito opasan ili drzak način.

Sumnja se da je on, lažno se predstavljajući kao inspektor policije, ušao u dve menjačnice kako bi navodno proverio da li imaju falsifikovane novčanice, a potom iz kasa uzeo oko 670.000 dinara.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati i on je, uz krivičnu prijavu, priveden nadležnom tužilaštvu. Sudija za prethodni postupak odredio mu je pritvor do 30 dana.

Druga južnobanatska liga zapad – sever 1. kolo: LOŠ START OMLADINCA I TEMPA

LOŠ START OMLADINCA I TEMPA

Dva poraza u dve utakmice bilans je naših klubova na startu nove sezone Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever.

Omladinac je izgubio u Glogonju 2:0 (1:0), Nisu Opovčani igrali loše, imali su nekoliko odličnih prilika (prečka, situacije jedan na jedan sa protivničkim golmanom) ali su lopte završavale ili pored gola ili je golman Glogonja izlazio kao pobednik. Glogonjci su svoje šanse iskoristili i ostvarili pobedu vrednu tri boda.

S druge strane, Sefkerinci su se propisno obrukali u Uzdinu gde ih je domaća Unirea deklasirala rezultatom 6:0.

REZULTATI 1. kola: Slavia – Mundial 0:2; Unirea – Tempo 6:0; Glogonj – Omladinac 1927 2:0; Vojvodina – Jedinstvo Stević 2:4; Vojlovica 2018 – Pobeda 4:0.

Prva južnobanatska liga 3. kolo: U BARANDI TRI GOLA U FINIŠU UTAKMICE

U BARANDI TRI GOLA U FINIŠU UTAKMICE

Baranda, 1. septembar 2019;

RADNIČKI (Baranda) – STRELA (Ivanovo) 3:3 (1:2); Potpuno rekonstruisana ekipa Radničkog u odnosu na prošlu sezonu, može biti, bez obzira što su gol primili u 93. minutu, zadovoljna rezultatom i bodom u susretu sa odličnom ekipom Strele iz Ivanova. Očigledno je da su Baranđani još uvek neuigrani, takođe i fizički nepripremljeni, tako da su samo dva boda u prva tri kola rezultat upravo navedene opservacije.

Strela je tokom većeg dela susreta bila bolji tim, ali i pored toga Vrane su mogle do sva tri boda da su uspeli da sačuvaju vođstvo u poslednja tri minuta. Poveli su gosti pogotkom Maksimovića već na početku meča u 6. minutu. Izjednačio je Matić u 30. minutu ali su gosti ponovo stekli prednost devet minuta kasnije, a strelac je bio Vukalović.

Očekivalo se da će domaćin u nastavku meča imati inicijativu ali su gosti kontrolisali utakmicu i imali više loptu u nogama gotovo polovinu drugog poluvremena. U poslednjih dvadesestak minuta Baranđani su se „prenuli“, imali dva dobra šuta sa poludistance ali je golman Strele Vasić odlično reagovao. Onda u samom finišu tri pogotka. U 87. minutu majstorska asistencija petom kapitena Radničkog Stojkovića za Čabrila koji poravnava rezultat. U 90. minutu erupcija oduševljenja među navijačima Radničkog. Starčecić asistira za Babina i Baranđani preokreću rezultat na 3:2. Sudija je meč produžio za tri minuta što je gostima bilo dovoljno da u poslednjim trenucima utakmice izjednače rezultat.

Kao što smo na početku rekli, ekipa Radničkog je još uvek neuigrana i golovi se uglavnom postižu na potez i individualne akcije. Činjenica je da Radnički postiže golove ali simpomatično je da je na svakoj utakmici prima gol u poslednjim minutima igre. Nadamo se da će se situacija kroz utakmice popraviti i da će Radnički dostići formu iz prošle sezone.

Nakon tri odigrana kola Radnički se sa dva osvojena boda nalazi na 12. poziciji.

RADNIČKI: Ćulibrk, Nikolić, Radojev, Stevanović, Maksić (Drulović 71’), Starčević, Matić, Stojković, Babin, Čabrilo, Divljački.

REZULTATI 3. kola: Partizan (U) – Dolina 0:2; Jugoslavija – Jedinstvo 1:5; BAK – Potporanj 0:4; Crvena Zvezda – Polet 0:1; Partizan (G) – Spartak 1911 4:2; Radnički (B) – Strela 3:3; Budućnost – Sloga; Hajdučica – Radnički (K) 0:2.