Druga južnobanatska liga Zapad 12. kolo: Sefkerinci konačno upisali prvenstvenu pobedu

Sefkerinci konačno upisali prvenstvenu pobedu

SEFKERIN, 14. mart 2021 – U 12. kolu na startu prolećnog dela sezone, fudbaleri tempa su konačno upisali prvu pobedu i osvojili prve bodove u aktuelnom prvenstvu.

TEMPO (Sefkerin) – UNIREA (Uzdin) 2:1 (1:1); Utakmica nije dobro počela za tempo jer su Uzdinci pogotkom Novkovića došli u vođstvo već u 4. minutu. Ipak, na odmor se otišlo sa poravnatim rezultatom jer je Dačić izjednačio u 24. minutu. Isti igrač je bio strelac i u 65. minutu za preokret i vođstvo Sefkerinaca, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Tempo je proleće startovao u značajno izmenjenom igračkom sastavu, došlo je nekoliko fudbalera iz opovačkog Omladinca, kao i trener Dušan Plazenić. Ako je suditi po prvoj utakmici, promena je imala rezultata, a svi se nadamo da će tako i nastaviti.

TEMPO: Šiđanin, Jovanov (Getejanac 70), Todorovski, Radojičić, Stanisavljević, Marković (Zina 76), Ćirika, Stojić, Erdeljan (Avramović 40), Dačić (Arsić 70), Lazović.

REZULTATI 12. kola: Tempo – Unirea 2:1; Glogonj – Mundial 4:0; Pobeda – Jedinstvo Stević 0:1; Omladinac 1927 – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (30); 2. Glogonj (26); 3. Mundial (13); 4. Unirea (12); 5. OMLADINAC 1927 (11); 6. Pobeda (9); 7. TEMPO (3)

Prva južnobanatska liga 17. kolo: Goleada u Barandi i novi poraz Radničkog

Goleada u Barandi i novi poraz Radničkog

BARANDA, 14. mart 2021 – Nisu Baranđani zaslužili poraz ali još jednom se pokazalo da je fudbal igra koja se igra svih 90 minuta. Osam golova je danas bilo na stadionu Radničkog, a moglo ih biti i mnogo više da su iskorišćene sve propuštene prilike.

RADNIČKI (Baranda) – PARTIZAN (Uljma) 3:5 (2:1); Utakmica je odlično počela za tim iz Barande. Golovima Vilareta u 3. i 29. minutu Radnički je poveo sa 2:0. Imali su Baranđani dobrih prilika da na poluvreme odu sa mnogo većom razlikom jer su pogodili tri puta stativu i jednom prečku. A onda nakon propuštenih šansi sledi kazna i to u poslednjem minutu prvog poluvremena kada gosti iz Uljme postižu pogodak preko Jezdimirovića.

Nedostatak koncentracije, a najverovatnije nedovoljna fizička pripremljenost (sa jednim rezervim igračem na klupi), koštaće Radnički bodova u nastavku meča. Već na početku drugog poluvremena Partizan u 48. minutu dolazi do izjednačenja, a strelac je Jovanović. Četiri minuta kasnije isti igrač dovodi goste u vođstvo. Rezultat poravnava Milovanov u 67. minutu, ali radost je kratko trajala jer tri minuta nakon izjednačenja, Jovanović svojim het-trikom ponovo dovodi Partizan u vođstvo. U 86. minutu Popov postavlja konačan rezultat 3:5.

RADNIČKI: Kalin, Rošulj, Vitorović, Gojčinović, Jović, Grbović, Petrov, Vilaret, Milovanov, Kostić, Avramović.

REZULTATI 17. kola: Sloga – Jugoslavija 1:1; Stari Tamiš – Potporanj 2:2; BAK – Polet 1:1; Budućnost – Partizan (G) 3:2; Dolina – Spartak 1911 4:1; Strela – Banat 1:2; Radnički – Partizan (U) 3:5; Crvena Zvezda – Hajdučica 2:0.

TABELA: 1. Crvena Zvezda (36); 2. Budućnost (35); 3. Partizan (G) (32); 4. Dolina (31); 5. Polet (28); 6. Hajdučica (27); 7. BAK (26); 8. Strela (26); 9. Sloga (23); 10. Stari Tamiš (22); 11. Spartak 1911 (21); 12. Potporanj (19); 13. Jugoslavija (18); 14. Partizan (U) (17); 15. Banat (14); 16. RADNIČKI (5).