Atletika:  NEMANJA STOJANOVIĆ DVOSTRUKI PRVAK DRŽAVE, STOJANOV SREBRNI NA PRVENSTVU VOJVODINE

Atletika: NEMANJA STOJANOVIĆ DVOSTRUKI PRVAK DRŽAVE, STOJANOV SREBRNI NA PRVENSTVU VOJVODINE

Opovo, 12. jun 2017;
Na Prvenstvu Srbije za seniore održanom 10. i 11. juna u Kruševcu, Spartakov atletičar Nemanja Stojanović zabeležio je veliki uspeh za svoj klub i opštinski sport. Stojanović se okitio zlatnim medaljama u dve dugoprugaške discipline – na 3.000 metara sa rezultatom 8:47,56 I na 5.000 metara sa rezultatom 15:26,63.

U prvoj trci Nemanja je krenuo da vodi od samog starta ali na 500 metara pre cilja atletičar “Mladosti” iz Užica prelazi u vođstvo. Međutim, Stojanović je držao ritam i u poslednjih 100 metara usledio je žestok finiš gde Nemanja odnosi pobedu.

Drugog dana na 5.000 metara Stojanović je od samog starta bio na čelu, pokušavši da probije granicu od 15 minuta, ali mu nije pošlo za rukom. Izuzetno jak vetar nije dozvolio da se trči brže, ali što se tiče plasmana Nemanja je bez većih problema pobedio i tako odbranio prošlogodišnju titulu državnog prvaka.

Opovački šampion je ove godine osvojio tri državne medalje – dva zlata na 3.000 i 5.000 metara i bronzanu medalju na 10.000 metara I ponovo izborio  učešće u reprezentaciji Srbije, tako da ga očekuje Balkansko prvenstvo sredinom jula.

Istog vikenda  u Novom Sadu je 10. juna održano je Prvenstvo Vojvodine za mlađe juniore, na kome je opovački klub imao dva predstavnika – Milana Stojanova na 800 metara, koji je osvojio srebrnu medalju sa rezultatom 2:09,30 i Uroša Uroševića takođe u trci na 800m koji je zauzeo četvrto mesto sa rezultatom 2:14,02.

Istog dana u Kuli je održana 9. po redu ulična trka u Kuli na kojoj je nastupila Tamara Radin u trci na 800m i osvojila zlatnu medalju.

Košarka – Letnja liga Banat Jug grupa B / 6. kolo:  POBEDA OPOVČANA, PORAZ SAKULJANA

Košarka – Letnja liga Banat Jug grupa B / 6. kolo: POBEDA OPOVČANA, PORAZ SAKULJANA

POBEDA OPOVČANA, PORAZ SAKULJANA
OPOVO 99 – OMLADINAC 72 (Ilandža) 87:62 (25:14; 10:18; 29:14; 23:16); Košarkaši Opova zabeležili su i treću pobedu u ovogodišnjoj letnjoj ligi, a ovog puta bili su bolji od Omladinca iz. Ono što dugo nije bila karakteristika seniorskog tima sada možda postaje zaštitni znak ove podmlađene ekipe gde se protivnici lome tempom i visokim intenzitetom trčanja sa agresivnom odbranom u drugom delu utakmice gde većina protivnika pada fizički, a opovački košarkaši podižu ritam.

Prvu četvrtinu opovački košarkaši dobijaju sa 11 poena razlike ali se Omladinac šutevima iza linije 6,75 vraća u igru, pa su čak i poveli u jednom trenutku. Opovčani uzvraćaju dobrim šutom i zonskom odbranom, tako da je poluvreme ipak završeno sa tri poena razlike u korist domaćih.

U trećoj četvrtini stvari dolaze na svoje mesto i rešava se pitanje pobednika. Taj period se završava rezultatom 29:14 za Opovčane gde se ušlo sa plus 18 u poslednji period utakmice, koja je rutinski privedena kraju.

– Ne bih isticao nikog od igrača  i uvek želim da istaknem tim jer je naša najveća snaga u jakom kolektivu. Jako sam zadovoljan fizičkim stanjem moje ekipe i raduje veliko samopouzdanje igrača. Uvek možemo bolje, treniramo, radimo i zadovoljni smo dosadašnjim razvojem događaja, izjavio je nakon utakmice trener Opova Mario Nikolić.

AGROBANAT (Plandište) – SAKULE 99:65 (31:15; 25:19; 28:16; 15:15).

TABELA: 1. AGROBANAT Plandište (3-1); 2. MLADOST Uljma (5-0); 3. SAKULE (2-4); 4. OPOVO 99 (3-1); 5. DINAMO Pančevo (0-5); 6. OMLADINAC Ilandža (0-4).

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / finale plejofa:  BARANDA SLAVI MARKOVIĆA, VRANE U PRVOJ JUŽNOBANATSKOJ LIGI

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / finale plejofa: BARANDA SLAVI MARKOVIĆA, VRANE U PRVOJ JUŽNOBANATSKOJ LIGI

BARANDA SLAVI MARKOVIĆA, VRANE U PRVOJ JUŽNOBANATSKOJ LIGI
Baranda, 11. jun 2017;
RADNIČKI (Baranda) – SPARTAK (Debeljača) 1:0 (0:0); Golom Markovića u 60. minutu Radnički se nakon jedne sezone ekspresno vraća tamo gde mu je i mesto – u Prvu južnobanatsku ligu. Minimalnom pobedom u revanšu finala plejofa Druge južnobanatske lige Zapad, Baranđani su krunisali sezonu i ostvarili zacrtani cilj na početku prvenstva.

I pre početka očekivala se teška utakmica. Šojić je izveo standardan sastav ali bez veterana Šušnjara koji je zbog povrede sedeo na klupi, tako da je meč, kao i u Debeljači započeo Stefanović. Na štopersku poziciju se vratio Kotlajić mada je bilo evidentno da ga povreda prepone još uvek muči.

Tvrdo prvo poluvreme. Vrane imaju posed lopte, gosti se opredeljuju za čuvanje rezultata iz prvog meča i igraju na kontra napad, međutim pravih prilika nema ni sa jedne strane. Na „tribinama“ fantastična atmosfera. Nekoliko stotina gledalaca bodri svoje timove. Iz Debeljača je stigao pun autobus navijača, a prisutni su i brojni ljubitelji fudbala iz Sakula, Idvora, Opova, Sefkerina i Glogonja.

Drugo poluvreme slično prvom. Posed lopte na strani fudbalera Radničkog ali nema realizacije. Kao i u Debeljači Šojić umesto Stefanovića uvodi Stojanovića, međutim, i dalje se rezultat ne menja, a u srca navijača Radničkog polako ulazi zebnja.

U 57. minutu, napadač Spartaka Tiodorović ima priliku ali je Lazović na mestu. A onda u 60. minutu eksplozija oduševljenja. Velika gužva u šesnaestercu Spartaka, najspretniji je Aleksandar Marković i lopta je u mreži odličnog golmana Vasića.

Nakon primljenog gola gosti su se otvorili tako da su Baranđani imali prilike i da povećaju vođstvo. Iz jednog kontra napada Dobrić je odlično skočio ispred golmana Vasića i poslao loptu u mrežu, međutim pomoćni sudija je signalizirao ofsajd poziciju.

Poslednjih 15 minuta fudbaleri Spartaka kreću na sve ili ništa, pritiskaju gol Radničkog i stvaraju nekoliko izglednih prilika. U jednom trenutku, nakon izletanja golmana Lazovića duboko u teren, jedan od fudbalera Spartaka šalje loptu u praznu mrežu, međutim, Jovičin stiže i spasava siguran gol. Sudija Janjuš produžava meč za tri minuta ali ni to nije bilo dovoljno gostima da izjednače. Poslednji zvižduk i veliko slavlje je moglo da počne.

Pobednički pehar je primio kapiten Dragomir Šušnjar, dok su na tribinama gorele baklje. Slavlje je trajalo do duboko u noć, a palo je i kolektivno šišanje na nulu. Od sledeće sezone Radnički je ponovo član Prve južnobanatske lige.

RADNIČKI: Lazović, Lazin, Jovičin, Carević, Jovanović, Kotlajić, Stefanović (Stojanović 54’), Cvetković (Radojev 90’), Marković, Dobrić, Cukić.

IGRAČ UTAKMICE: Dušan Dobrić.

Košarka – Završni turnir Zemunske letnje lige mlađe pionirke:  POBEDNIČKI PEHAR ZA OPOVČANKE, ANA JOVANOV MVP

Košarka – Završni turnir Zemunske letnje lige mlađe pionirke: POBEDNIČKI PEHAR ZA OPOVČANKE, ANA JOVANOV MVP

POBEDNIČKI PEHAR ZA OPOVČANKE, ANA JOVANOV MVP
Pobedom u finalnom meču drugog dana završnog turnira, košarkašice Agros Basketa osvojile su zlatnu medalju u prvenstvu Zemunske letnje lige za mlađe pionirke.
Zemunska letnja liga organizuje se od 1999. godine, a ove godine Opovo je bilo domaćin završnog turnira za mlađe pionirke. Turnir je protekao u dobroj organizaciji i posećenosti, tako da je opravdao očekivanja.

Prvog dana turnira (9. jun) u polufinalnim mečevima, Agros Basket je pobedio Girl Basket, dok je zemunska Mladost bila bolja od ekipe Beko. Drugog, finalnog dana (10. jun), u meču za treće mesto Girl Basket je pobedio Beko rezultatom 20:16, dok su Opovčanke u finalu slavile protiv Mladosti rezultatom 29:19 i zasluženo osvojile zlatne medalje.

Ekipu mlađih pionirki Agros Basketa vodi Bogdan Ristić, a ekipa je selektovana od košarkašica iz Opova, Barande i Sakula.

Na ceremoniji uručivanja nagrada, bronzane medalje su podelili direktor Zemunske lige Slobodan Srezovski i predstavnik Košarkaškog saveza Srbije Milan Vukšić, srebrne medalje uručila je menadžerka Hotela „Stari Banat“ Olivera Mihajlović, a pobednicama je medalje predao pomoćnik predsednika opštine Opovo Goran Fogl.

Po izboru trenera izabrani su i najbolji igrači turnira, a nagrade su dobili: najbolji asistent – Andrijana Urošević (Beko), najpožrtvovaniji igrač – Anđela radulović (Girl Basket), najbolji strelac – Sara Milovanović (Mladost), najbolji odbrambeni igrač – Isidora Ninkov (Agros Basket), najbolji igrač finalne utakmice – Teodora Šaran (Agros Basket) i MVP turnira – Ana Jovanov (Agros Basket).

Nakon proglašenja pobednika i uručivanja medalja, Hotel „Stari Banat“ je u svom objektu upriličio druženje i posluženje za sve učesnike turnira.

Ispred kluba domaćina, Marko Habanek se na sponzorstvu i podršci zahvalio Opštini Opovo, firmi Agros doo Opovo i Hotelu „Stari Banat“, Osnovnoj školi „Dositej Obradović“, kao i svim volonterima koji su pomogli i doprineli da se ovaj turnir organizuje.