Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / plejof polufinale:  CUKIĆ HET-TRIKOM ZAKAZAO VRANAMA FINALE

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad / plejof polufinale: CUKIĆ HET-TRIKOM ZAKAZAO VRANAMA FINALE

CUKIĆ HET-TRIKOM ZAKAZAO VRANAMA FINALE
Baranda, 04. jun 2017;
RADNIČKI (Baranda) – POLET (Idvor) 5:0 (2:0); I u revanš meču polufinala plejofa Druge južnobanatske lige Zapad, Baranđani su bili ubedljivi. Pokušali su Idvorci na samom startu meča da što pre dođu do pogotka, ali vrlo brzo su Vrane pokazale ko je „gazda“ u ovom prvenstvu.

Već u 14. minutu Dobrić je pokopao sve nade gostiju kada je u svom prepoznatljivom stilu pretrčao poslednju liniju Poleta i matirao golmana Pustinjakovića. Slična situacija i u 32. minutu, ali ovog puta glavnu rolu ima Cukić. Prodor sa leve strane i precizan šut u suprotan ugao vratara Poleta za 2:0.

Imali su gosti u drugom poluvremenu par poluprilika ali je Lazović pravovremenim istrčavanjima otklanjao opasnost. Sa dva nova pogotka u 60. i 70. minutu, Cukić pokazuje da se nalazi u sjajnoj formi. Posebno je bio lep četvrti pogotak kada je šutirao sa nekih 20 metara, a Pustinjakovići ostalo samo da se baci i ulepša pogodak.

U 75. minutu penal za goste. Lazović čita šut Rudničkog, što ga je verovatno dekoncentrisalo i pogađa stativu. Deset minuta pre kraja meča, tačku na utakmicu postavlja Marković, a velike zasluge ima Cukić jer je njegov sjajan šut sa distance pustinjaković samo odbio a Marković odbitak poslao u mrežu za konačnih 5:0. Imali su Cukić i Dobrić još nekoliko odličnih pokušaja ali samo zahvaljujući golmanu Pustinjakoviću i njegovim sjajnim interevncijama Idvorci nisu doživeli katastrofu.

U drugom polufinalnom meču Spartak je pobedio u Mramorku 3:1, tako da će se finalne utakmice odigrati u sredu u Debeljači i nedelju u Barandi.

RADNIČKI: Lazović, Lazin, Jovičin, Carević, Jovanović, Kotlajić (Radojev 24’), Cvetković, Stefanović (Milovanov 70’), Marković (Rackov 80’), Dobrić, Cukić.

IGRAČ UTAKMICE: Branislav Cukić

Šah –  Vojvođanska liga grupa Banat / 4. kolo:  REMI OPOVČANA I KOVAČICE

Šah – Vojvođanska liga grupa Banat / 4. kolo: REMI OPOVČANA I KOVAČICE

REMI OPOVČANA I KOVAČICE
Opovo, 04. jun 2017;
Nakon prve tri partije Kovačica je vodila čak sa 2,5:0,5 ! Ipak, domaći su se u finišu popravili i smanjili na 3:2 a potom, u poslednjoj preostaloj i odlučujućoj partiji Vlajković donisi pobedu domaćima za nerešen rezultat i jedan bod.

Pobede su za Opovo ostvarili su Vlajković i Mitrović dok su Milojević i Jovanovski remizirali.

U vojvodjanjkoj ligi grupa Banat medju seniorima jedino Vlajković sa stopostotnim učinkom. Evo i kompletnih rezultata:

Rezultati 4. kola: Opovo – Kovačica 3:3; Kovin – Grebenac 3,5:2,5; Titiševo – Banatsko Novo Selo 3,5:2,5; Alibunar – Plandište 4:2; Vršac – Banatski Karlovac 5,5:0,5.

TABELA: 1. Radnički (Kovin); 2. Kovačica 3. Bora Kostić (Vršac); 4. Bata Ćosić (Opovo); 5. Unirea (Ritiševo); 6. Alibunar; 7. Bora Ivkov (BNS); 8. Vulturul (Grebenac); 9. Sloga (Plandište); 10. Banatski Karlovac

Pozorišna predstava Slavna Florens:  PRODAJA ULAZNICA I U PONEDELJAK

Pozorišna predstava Slavna Florens: PRODAJA ULAZNICA I U PONEDELJAK

PRODAJA ULAZNICA I U PONEDELJAK
Za drugu predstavu Ateljea 212 „Slavna Florens“ ostalo je još četrdesetak karata u prodaji, koja će se vršiti i u ponedeljak na dan predstave. Karte se mogu kupti u Domu kulture (prizemlje) od 8:30 časova. JOŠ JEDNOM OBAVEŠTAVAMO SVE ONE KOJI SU KUPILI KARTE ZA PRVU PREDSTAVU DA SE TERMIN POČETKA PREDSTAVE POMERA SA 19:30 NA 18:30 ČASOVA.

Matursko veče:  DOBRA ATMOSFERA NA MALOJ MATURI (VIDEO)

Matursko veče: DOBRA ATMOSFERA NA MALOJ MATURI (VIDEO)