Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad:  OMLADINAC BEZUSPEŠNO NAPADAO, PRESUDIO IM EVROGOL

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad: OMLADINAC BEZUSPEŠNO NAPADAO, PRESUDIO IM EVROGOL

OMLADINAC BEZUSPEŠNO NAPADAO, PRESUDIO IM EVROGOL
Opovo, 22. oktobar 2017;
Prelepa fudbalska predstava viđena je u Opovu. Po mišljenjima mnogih aktera meča bila je ovo najbolja utakmica ove sezone u čitavoj ligi. Na kraju, po prikazanoj igri mogao je i rezultat da bude drugačiji.

Fudbaleri Omladinca poraženi su na domaćem terenu od pančevačkog Mundiala 1:0. Gol odluke postigao je Janković u 84. minutu.

Može se reći da nije pobedio bolji tim, ali nikako ne može da se ospori pobeda gostiju. Omladinac je bio konkretniji, igrao je napadački fudbal, pobeda je bila blizu, ali evrogol Jankovića stavio je tačku na ovaj meč.

Utakmica je od starta bila veoma čvrsta, mnogo faulova i prekida sa obe strane. Tako je bilo prvih dvadesetak minuta. Ipak, i u tom periodu igre naši su bili konkretniji. Ređale su se šanse Jovanova, Rankova, pa odličan slobodan udarac Dragana Kostića.

Trener Rošulj je napravio prvu izmenu već posle 30. minuta, kada je zbog povrede Jovanov morao da izađe iz igre. Samo dva minuta kasnije gosti su iznenada došli u šansu, ali je sjajno intervenisao golman Šiđanin, koji je u nekoliko navrata tokom meča sprečio malobrojne napade gostiju.

U 43. minutu bila je i prva sporna situacija, kada je Simonović pao u šesnaestercu, a sudija odmahnuo rukom pokazujući da nije bilo kontakta sa odbrambenim igračem Mundiala.

U nastavku su napadi Omladinca često prekidani podignutom zastavicom pomoćnog sudije, koji je signalizirao ofsajde. To je poprilično uzdrmalo naše, koji su postajali sve nervozniji. U 62. minutu Mećava je posle slobodnjaka naterao golmana Pančevaca da “paradom” brani gol. Opovčani su stezali obruč, a za samo pet minuta su napravili čak tri šanse. Prvo je Grčak sa nekoliko metara sa desne strane šutirao u golmana, potom je centrirao sa leve strane, da bi prodorom Markovića po desnoj strani naši još jednom zapretili.

Već pomenuti 84. minut ućutao je sve na tribinama. Evrogol, koji je Omladincu doneo poraz, zaboleo je sve, ali su naši  i dalje na poziciji koja vodi u razigravanje.

Omladinac – Mundial 0:1. Strelac Janković u 84. minutu. Omladinac: Šiđanin, Jovanov (od 31. Lazin), Simonović (Marković), I. Kostić, Arsić, Rankov, D. Kostić, Milankov, Mećavin, Popović (od 46. Grčak), Rošulj (od 70. Mitić).

Rezultati 8. kola: Slavia Kovačica – Tempo Sefkerin 4:0, Mladost Vojlovica – Spartak Debeljača 0:1, Glogonj – Pobeda Samoš 4:1, Unirea Uzdin – Polet Idvor 1:0, Omladinac Opovo – Mundial Pančevo 0:1.

Piše: IGOR VUJIĆ

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 8. kolo:  PORAZ TEMPA U KOVAČICI

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 8. kolo: PORAZ TEMPA U KOVAČICI

PORAZ TEMPA U KOVAČICI
Kovačica, 22. oktobar 2017;
SLAVIA (Kovačica) – TEMPO (Sefkerin) 4:0 (2:0); Neprijatno iznenađenje priredili su fudbaleri Tempa svojim navijačaim. Slavia, koja je prošlog vikenda ponižena u Opovu (9:0), danas je ubedljivo savladala tim iz Sefkerina.

Najlošija partija Tempa u ovoj sezoni, a neshvatljivo nezalaganje igrača upotpunilo je loše suđenje arbitra koji je dopustio grubu igru domaćina zbog čega su već u prvom poluvremenu dva fudbalera Tempa zamenjena zbog povreda.

Međurim, bez obzira na sve, Sefkerinci moraju da promene pristup jer ako ovako nastave dočekaće kraj sezone prikovani za dno tabele.

Rukomet – Druga liga Banat:  DESETKOVANE RUKOMETAŠICE MLADOSTI PORAŽENE U ELEMIRU

Rukomet – Druga liga Banat: DESETKOVANE RUKOMETAŠICE MLADOSTI PORAŽENE U ELEMIRU

DESETKOVANE RUKOMETAŠICE MLADOSTI PORAŽENE U ELEMIRU
Elemir, 22. oktobar 2017;
Ekipa Mladosti poražena je u Elemiru od ŽRK Naftagas iz Elemira 26:16 (13:7).
Zbog bolesti i drugih opravdanih razloga naše igračice nisu bile kompletne na ovom meču, pa nisu mogle bolje da pariraju raspoloženim rukometašicama Naftagasa. Izostala su sva tri golmana, pa je na gol morala da stane igračica sa druge pozicije u timu. Bolest je sprečila još dve igračice iz startne postave da igraju na ovom meču. Svi ovi razlozi su bili dovoljni da poraz u Elemiru bude neizbežan.
Mladost: Viskup, Godoš 1 gol, Petkovski 4,Orlović 4,Stojić, Momčilov 3, Stošić, Vasović 4.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 10. kolo:  VRANE OSTVARILE TREĆU POBEDU U NIZU

Fudbal – Prva južnobanatska liga 10. kolo: VRANE OSTVARILE TREĆU POBEDU U NIZU

VRANE OSTVARILE TREĆU POBEDU U NIZU
Baranda, 22. oktobar 2017;
RADNIČKI (Baranda) – DUNAV (Banatska Palanka) 3:0 (1:0); Očekivana pobeda Radničkog u susretu sa indisponiranim gostima iz Banatske Palanke. Ipak, možda je ovakve, unapred dobijene utakmice i najteže pobediti, što se Vranama u prošlosti događalo.
Međutim, ovog puta ništa nije prepušteno slučaju, ekipa je igrala disciplinovano i strpljivo, tako da rezultat nije izostao. Trener Miljković je izveo formaciju 3 – 5 – 2 bez Cvetkovića, koji je odrađivao crveni karton dobijen na gostovanju u Crepaji, ali to se danas nije osetilo u veznom redu Baranđana.
Fudbaleri Radničkog su tokom celog meča bili dominantni, imali posed lopte, a gosti nisu uputili ni jedan šut u okvir gola vratara Vasića.

Prvi pogodak je pao u 30. minutu nakon udarca Dobrića sa pet metara, lopta se odbija od stative, a na pravom mestu je Mosić, koji je lako smešta u mrežu gostiju. Akcija za drugi pogodak kreće od Jovičina, koji upošljava po strani Cukića, zatim sledi upotrebljiv centaršut, loptu prihvata Dobrić u petercu i povećava vođstvo na 2:0 (70. minut). Konačan rezultat u 87. minutu postavlja Kotlajić „bombom“ sa 25 metara, ali ovog puta ne iz slobodnog udarca kako smo do sada navikli, već nakon driblinga iz trka.

RADNIČKI: Vasić, Petrić (Marković 45’), Dačić, Kotlajić, Ilić, Jovanović, Mosić (Jovičin 65’), Dobrić, Cukić (Milovanov 80’), Mladenović, Knežević.

REZULTATI 10. kola: Crvena Zvezda – Strela 1:4; Vojvodina (CC) – Vulturul 1:1; Radnički – Dunav 3:0; Dolina – Vojvodina (Cr) 2.1; Jugoslavija – Vojvodina (S) 1:4; Jedinstvo Stević – Partizan 4:4; Jedinstvo (V) – Borac 2.1; Sloga – BAK 0:1.

TABELA: 1. BAK (27); 2. Dolina (24); 3. Borac (21); 4. Sloga (21); 5. Partizan (18); 6. Vojvodina (S) (18); 7. Radnički (17); 8. Jedinstvo (V) (15); 9. Vojvodina (Cr) (14); 10. Strela (12); 11. Jedinstvo Stević (11); 12. Vulturul (8); 13. Crvena Zvezda (6); 14. Vojvodina (CC) (5); 15. Dunav (4); 16. Jugoslavija (1).

Košarka – Srpska liga:  “KECMANOVA TROJKA” PRESUDILA OPOVČANIMA

Košarka – Srpska liga: “KECMANOVA TROJKA” PRESUDILA OPOVČANIMA

“KECMANOVA TROJKA” PRESUDILA OPOVČANIMA
Košarkaši Opova 99 posle pobede u prethodnom kolu doživeli su drugi poraz u sezoni. Na “domaćem” parketu (prim. aut. Opovčani kao domaćini igraju u Pančevu) naši košarkaši poraženi su 88:79 od Banatskog Novog Sela.

Košarkaši iz Opova vodili su tešku bitku sa protivničkim timom. Do poluvremena se igrao egal (36:37). Pred sam kraj treće četvrtine Opovčani su posle dogovorene akcije na tajm-autu odradili sjajnu akciju, ali nije bilo realizacije. Tada je usledio šok. Naši su već krenuli ka klupi, kada je u poslednjoj desetinki četvrtine sa više od pola terena gostujući igrač “bez koske” ubacio loptu u koš. Umesto da bude pet razlike tim iz Banatskog Novog Sela se ovom trojkom, poput one Dušana Kecmana u finalu Jadranske lige protiv Cibone odvojio na deset razlike.

Naši su pokušavali i u poslednjoj četvrtini nošeni igrom Ilića i Nikolića, ali kad god bi se približili gosti su ponovo pogađali trojke i na kraju odneli bodove.

U narednom kolu naši košarkaši će gostovati Staroj Pazovi, ali bez pomoći Nikole Mojse, koji je povredio skočni zglob i odsustvovaće oko mesec dana.

Opovo 99 – Banatsko Novo Selo 79:88 (16:24, 20:13, 17:26, 26:25). Opovo 99:  Ilić 25 poena, Nikolić 21, Cuca 7, Trnavac 13, Radojević 6, Ristić 7, Mojsa, Josić, Bogdanović, Robal.

Rezultati: Pink Šimanovci – Lokomotiva Pećinci 88:66, Vojka – RU Koš Ruma 95:72, Opovo 99 – Banatsko Novo Selo 79:88, Železničar Inđija – Stara Pazova (nedelja), Dinamo Pančevo – Jadran Golubinci (nedelja).

Tabela posle nepotpunog 4. Kola: 1. Vojka 8 bodova, 2. Banatsko Novo Selo 6, 3. RU KOŠ Ruma 6, 4. Stara Pazova 5, 5. Jedinstvo Kačarevo 5, 6. Pink Šimanovci 4, 7. Železničar Inđija 4, 8. Opovo 99 4, 9. Lokomotiva Pećinci 4, 10. Jadran Golubinci 3, 11. Šimanovci 3, 12. Dinamo Pančevo 2.