Fudbal – Prva južnobanatska liga 10. kolo: VRANE OSTVARILE TREĆU POBEDU U NIZU

22/10/2017

VRANE OSTVARILE TREĆU POBEDU U NIZU
Baranda, 22. oktobar 2017;
RADNIČKI (Baranda) – DUNAV (Banatska Palanka) 3:0 (1:0); Očekivana pobeda Radničkog u susretu sa indisponiranim gostima iz Banatske Palanke. Ipak, možda je ovakve, unapred dobijene utakmice i najteže pobediti, što se Vranama u prošlosti događalo.
Međutim, ovog puta ništa nije prepušteno slučaju, ekipa je igrala disciplinovano i strpljivo, tako da rezultat nije izostao. Trener Miljković je izveo formaciju 3 – 5 – 2 bez Cvetkovića, koji je odrađivao crveni karton dobijen na gostovanju u Crepaji, ali to se danas nije osetilo u veznom redu Baranđana.
Fudbaleri Radničkog su tokom celog meča bili dominantni, imali posed lopte, a gosti nisu uputili ni jedan šut u okvir gola vratara Vasića.

Prvi pogodak je pao u 30. minutu nakon udarca Dobrića sa pet metara, lopta se odbija od stative, a na pravom mestu je Mosić, koji je lako smešta u mrežu gostiju. Akcija za drugi pogodak kreće od Jovičina, koji upošljava po strani Cukića, zatim sledi upotrebljiv centaršut, loptu prihvata Dobrić u petercu i povećava vođstvo na 2:0 (70. minut). Konačan rezultat u 87. minutu postavlja Kotlajić „bombom“ sa 25 metara, ali ovog puta ne iz slobodnog udarca kako smo do sada navikli, već nakon driblinga iz trka.

RADNIČKI: Vasić, Petrić (Marković 45’), Dačić, Kotlajić, Ilić, Jovanović, Mosić (Jovičin 65’), Dobrić, Cukić (Milovanov 80’), Mladenović, Knežević.

REZULTATI 10. kola: Crvena Zvezda – Strela 1:4; Vojvodina (CC) – Vulturul 1:1; Radnički – Dunav 3:0; Dolina – Vojvodina (Cr) 2.1; Jugoslavija – Vojvodina (S) 1:4; Jedinstvo Stević – Partizan 4:4; Jedinstvo (V) – Borac 2.1; Sloga – BAK 0:1.

TABELA: 1. BAK (27); 2. Dolina (24); 3. Borac (21); 4. Sloga (21); 5. Partizan (18); 6. Vojvodina (S) (18); 7. Radnički (17); 8. Jedinstvo (V) (15); 9. Vojvodina (Cr) (14); 10. Strela (12); 11. Jedinstvo Stević (11); 12. Vulturul (8); 13. Crvena Zvezda (6); 14. Vojvodina (CC) (5); 15. Dunav (4); 16. Jugoslavija (1).

Šore na Veliki petak, tradicija Baranđana

BARANDA, 3. maj 2024 – Tradicionalno, Baranđani igraju šore na Veliki petak uoči Uskrsa. Nekada je to bio derbi između dva baranđanska kraja – Kukute i Šenđuraca, a sada je to prijateljska utakmica nasumično podeljenih ekipa. Tako je bilo i ove godine, tradicija je...

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...