Rukomet – Druga liga Banat:  PORAZ DESETKOVANE MLADOSTI

Rukomet – Druga liga Banat: PORAZ DESETKOVANE MLADOSTI

PORAZ DESETKOVANE MLADOSTI
Dolovo, 29. oktobar 2017;
Rukometašice Mladosti iz Opova poražene su u Dolovu 37:24 (19:13). Ipak, ubedljiv poraz tako deluje samo na prvi pogled. Ako sagledamo sve činioce, naše devojke su dobro prošle u Dolovu.

Prvo, igrale su protiv najboljeg tima u ligi, koji do sada ima sve pobede. Drugo, rukometašice iz Opova igrale su sa samo sedam devojaka, bez izmena, i treće, nisu imale golmana, pa je na gol stala igračica.

Naše su se ravnopravno nosile do 15. minuta kada su počele da posustaju. Nekompletan tim (mnoge su izostajale zbog bolesti, posla ili škole) nije mogao da se nosi sa veoma dobrim protivnicama. Naše su gubile dah i koncetraciju, a prednost domaćih je rasla. Bez golmana i bez zamene, devojke su se ipak dobro suprostavile ekipi Dolova.

Mladost: Godoš Sofija 4 gola, Petkovski Anđela 7, Savić Aleksandra 4, Vasović Olivera, Momčilov Milica 8 i Živković Anđela 1, Stojić Aleksandra.

Piše: IGOR VUJIĆ

Košarkaška liga Beograda:  ZVEZDA I PARTIZAN PREJAKI ZA AGROS BASKET, MLAĐE PIONIRKE POBEDILE U OPOVU

Košarkaška liga Beograda: ZVEZDA I PARTIZAN PREJAKI ZA AGROS BASKET, MLAĐE PIONIRKE POBEDILE U OPOVU

ZVEZDA I PARTIZAN PREJAKI ZA AGROS BASKET, MLAĐE PIONIRKE POBEDILE U OPOVU
Opovo, 29. oktobar 2017;
Nada i želja su postojale, borbenost kod naših pionirki bila je očigledna, ali nije se moglo više protiv Crvene zvezde. Beograđanke su pobedile Agros Basket 1 u Opovu 59:26.

Možda pobeda Zvezde ne bi bila tako ubedljiva da su naše devojčice od početka zaigrale sigurnije. Presing verovatno najboljeg tima u ligi bio je nerešiva enigma za naše košarkašice, koje posle dva kola imaju polovičan skor od jedne pobede i poraza.

Slična situacija viđena je i u Beogradu, gde je KŽK Partizan 1953 pobedio pionirke Agros Basketa 2 57:18.
Najmlađa takmičarska selekcija tima iz Opova posle teškog zadatka u prvom kolu, kada je izgubila od Crvene zvezde, pobedila je u drugom kolu Art Basket 40:26. Naše mlađe pionirke tako su napravile odličan rezultat protiv tima koji će im najverovatnije biti konkurent za fajnal-for.

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad:  DA LI JE BITAN REZULTAT? IGRAČI OMLADINCA BEŽALI OD OLUJE, LETELI CREPOVI, SEVALE VARNICE

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad: DA LI JE BITAN REZULTAT? IGRAČI OMLADINCA BEŽALI OD OLUJE, LETELI CREPOVI, SEVALE VARNICE

Idvor, 29. oktobar 2017;
Omladinac je izgubio u Idvoru 2:0 u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva i zagorčao sebi život posle drugog uzastopnog poraza. To je informacija koja prvenstveno zanima sve koji nisu bili tamo, ali za aktere ovog nesvakidašnjeg meča možda rezultat nije bio u prvom planu.

Kada je počelelo drugo poluvreme, umesto trčanja za loptom, nastalo je bežanje glavom bez obzira. Tek što je počelo da se igra u nastavku (Polet vodio 1:0) počela je oluja. Vetar je kidao žice sa bandera, crepovi su leteli sa krovova…

Sudija je prekinuo igru, a igrači oba tima su bežali od ledene kiše pokušavajući da nađu zaklon. Pred olujnim vetrom nije bilo prepreka, pa je i klupa za rezervne igrače odletela. U trenutku dok su ulazili u svlačionicu golmanu Opova Šiđaninu crep je pao na glavu, a na svu sreću osim udarca nije doživeo težu povredu.

U taborima oba tima su očekivali prekid utakmice, ali je sudija naložio da meč mora da se završi. Čim se nevreme malo stišalo morali su ponovo da izađu na teren. Po ledenoj kiši naravno da je izostao i kvalitetan fudbal. Svi su jedva čekali da se meč završi, a u opštem haosu tokom najbizarnijeg meča u karijerama verovatno svih fudbalera Polet je postigao još jedan gol iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila jednog igrača, što je bilo dovoljno da završi u golu za 2:0.

– U životu nisam igrao ovakav meč. Laletu (Šiđaninu) je crep pao na glavu, na svu sreću nije ga povredio. Kada je vetar pokidao kablove, počelo je da varniči. Bio je potpuni haos, svi su pokušavali da se sklone od oluje. Dres mi je bio toliko mokar da nisam mogao da ga skinem posle utakmice. Nažalost izgubili smo. Prvi gol smo primili posle greške odbrane, a drugi iz slobodnjaka sa trideset i nešto metara – izjavio je posle meča kapiten Omladinca Đorđe Grčak.

Zamenik kapitena Srđan Mećavin takođe je opisao ovu situaciju.

– Počelo je drugo poluvreme, video sam oblake kako se približavaju, počinjala je kiša da pada a ubrzo i jak vetar da se kovitla i da ruši crepove na zgradi svlačionica. U blizini terena počele su da varniče žice na banderama, u prvom mahu smo krenuli ka svlačionicama, ali kada su počeli crepovi da padaju, skrovište smo potražili ispod kućice za rezervne igrače. Tu nam je bilo suviše hladno, zatim smo se zaputili nazad kad svlačionicama, trenutak kasnije vetar je prevrnuo kompletnu konstrukciju naše gostujuće klupe, sve se desilo veoma brzo i srećom niko nije povređen.

Rezultati: Mundial Pančevo – Slavia Kovačica 1:0, Polet Idvor – Omladinac 1927 Opovo 2:0, Pobeda Samoš – Unirea Uzdin 2:0, Spartak Debeljača – Glogonj 4:1, Tempo Sefkerin – Mladost Vojlovica 2:3.

Olujni vetar oborio stablo:  KROŠNJA ORAHA NA KOLOVOZU, RADNICI MLADOSTI NA TERENU

Olujni vetar oborio stablo: KROŠNJA ORAHA NA KOLOVOZU, RADNICI MLADOSTI NA TERENU

KROŠNJA ORAHA NA KOLOVOZU, RADNICI MLADOSTI NA TERENU
Jak vetar koji je pogodio Opovo oko 15:00 časova nije izazvao štetu većih razmera kao što se to dogodilo u dva navrata prošlog meseca. Razlog tome je verovatno i činjenica da je vetar duvao samo nekoliko minuta i vrlo brzo splasnuo.

Ipak i to je bilo dovoljno da obori stablo oraha na uglu ulica Borisa Kidriča i Nušićeve u Opovu. Padu stabla je doprineo iskopan kanal neposredno uz drvo zbog čega korenje nije dovoljno dobro držalo stablo.

Krošnja stablja je pala preko kolovoza tako da je na ovoj raskrsnici kratko vreme bio otežan saobraćaj ali je terenska ekipa JP „Mladosti“ već nakon nekoliko minuta stigla na mesto događaja i krenula sa saniranjem i uklanjanjem stabla sa kolovoza.

.

Košarka – pioniri došli do prve pobede:  OPOVČANI “OPRALI” TAMIŠ

Košarka – pioniri došli do prve pobede: OPOVČANI “OPRALI” TAMIŠ

OPOVČANI “OPRALI” TAMIŠ
Pančevo, 29. oktobar 2017;
Pioniri Opova 99 pobedili su Tamiš na gostovanju u Pančevu 65:55. Posle tri poraza, istina od najjačih ekipa, mladi košarkaši iz Opova osetili su slast pobede u novoj sezoni.
Početak utakmice doneo je malo obazriviju igru sa obe strane, pa se igralo kao po kalupu – koš za koš. Druga četvrtina je možda i prelomila meč. Serijom 8:0 Opovo 99 je stvorilo nešto osetniju prednost. Opovčanin to vođstvo nisu ispuštali, iako je Tamiš u trećoj četvrtini prišao na dva poena već u narednom napadu naši košarkaši uzvratili su košem uz faul i realizovanim slobodnim bacanjem. Sa pet poena prednosti četvrtinu su smirenije priveli kraju, a potom u poslednjih deset minuta sigurnom igrom u napadu i agresivnom odbranom uvećali vođstvo i meč završili trijumfalno.