Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad /7. kolo: OMLADINAC  BROJAO DO DEVET, GOSTI SE DRŽALI ZA GLAVU (VIDEO)

OMLADINAC  BROJAO DO DEVET, GOSTI SE DRŽALI ZA GLAVU (VIDEO)
Opovo, 15. oktobar 2017
[vsw id=”VjcKniT699E” source=”youtube” width=”625″ height=”344″ autoplay=”no”]
Pobedu su najavljivali u Omladincu, mnogi su očekivali ubedljiv trijumf, ali 9:0 u fudbalskom rečniku prava je retkost. Baš sa toliko golova igrači Omladinca ispratili su fudbalere Slavie u Kovačicu.

Bila je to čista pobeda raspoloženih izabranika trenera Rošulja i odlična uvertira pred naredni meč, kada će u Opovu gostovati Mundijal iz Pančeva. Iako lišeni pomoći kapitena Grčaka, naši momci ni u jednom trenutku nisu dovodili u pitanje pobedu.

Naše su predvodili kapiten sa ove utakmice Srđan Mećavin i Milan Milankov, a golovi su se ređali kao na traci, pa oni koji su zakasnili samo osam minuta propustili su već dva pogotka. Mrežu gostiju načeo je Milankov fantastičnim slobodnim udarcem u sedmom minutu, kada je sa dvadesetak metara prevario golmana gostiju i pored živog zida poslao loptu u mrežu Kovačice. Samo minut kasnije Mećavin je oduzeo loptu na polovini i uposlio Nemanju Jovanova, kome nije bilo teško da pošalje loptu iza leđa golmana Slavie. Do narednog gola čekalo se do 30. minuta, kada je Milankov posle asistencije Jovanova doneo prednost 3:0. Do poluvremena naši su još dva puta tresli mrežu. Prvo je solo akcijom po desnoj strani Simonović predriblao dvojicu igrača i precizno šutirao u dalji ugao gola. U 38. minutu Mećavin, inače trostruki strelac, posle nesebične povratne lopte Rankova povećao je na 5:0.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Trener Rošulj u nastavku je izvršio pet izmena i ipak malo odmorio igrače pred važan meč. Simonović je u 54. minutu uvećao na 6:0, Marković je dva minuta kasnije još jednom savladao nemoćnog golmana iz Kovačice, da bi sa još dva pogotka u 60, i sjajnim lobom u 80. minutu Mećavin stavio tačku na ovu utakmicu.

Omladinac 1927 – Slavia Kovačica 9:0; Strelci: Milankov 7 min, 30, Jovanov 8, Simonović 36, 54, Mećavin 38, 60, 80, Marković 56.

Omladinac: Šiđanin, Simonović, Jovanov, I. Kostić, Arsić (Borivoje Popović 63), Marinković (Lazin 18 min.), Rankov (Stojanović 63), D. Kostić, Bojan Popović (Mitić 46), Milankov (Marković 46), Mećavin.

Rezultati: Omladinac 1927 – Slavia 9:0, Mundial – Unirea, Polet – Glogonj, Pobeda – Mladost 2:5,  Spartak 1911 – Tempo 2:0.  Mundial – Unirea (3:3) , Polet – Glogonj (2:2)

Piše: IGOR VUJIĆ

Rukomet – Druga liga Banat (ž) / 4. kolo: MLADOST RASTUŽILA ZRENJANINKE

MLADOST RASTUŽILA ZRENJANINKE
Opovo, 15 oktobar 2017;
Rukometašice Mladosti nastavljaju sa odličnim partijama. Opovčanke su na domaćem terenu pobedile zrenjaninsku Gradnulicu 33:10 (14:5) i popele se na drugu poziciju na tabeli pred nastavak prvenstva i još važnije mečeve.

Ovo je bila prilika za još bolje uigravanje ekipe protiv, očigledno slabijeg protivnika.

Naše rukometašice bile su odlične u oba pravca, kako u odbrani, tako i u napadu, gde je ponovo fantastično razigravala saigračice Anđela Petkovski, koja je ponovo, kao i u prethodnom kolu proglašena za najbolju igračicu na meču.

Mladost: Ibraimov (1 penal), Godoš 7 golova, Petkovski 7, Orlović 9, Savić, Viskup 1, Visović, 1, Stojić 3, Momčilov 5, Živković.

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 9. kolo:  VRANE U ISTOM RITMU I NA GOSTOVANJU

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 9. kolo: VRANE U ISTOM RITMU I NA GOSTOVANJU

VRANE U ISTOM RITMU I NA GOSTOVANJU
Crepaja, 15. oktobar 2017;
VOJVODINA (Crepaja) – RADNIČKI (Baranda) 2:4 (0:1); Nastavljaju Vrane u istom ritmu koji su započeli prethodnog vikenda. Izuzetna efikasnost u poslednja dva meča i izgleda da je trener Miljković konačno „sklopio sve kockice“ i uštimovao tim.
Golom Branislava Cukića na asistenciju iz centaršuta Ivana Kotlajića Radnički je vodio u prvom poluvremenu. U nastavku meča Cukić asistira Radomiru Kneževiću koji utrčava u peterac i plasira lopti iza leđa golmana Vojvodine. Domaći zatim smanjuju na 1:2, ali onda ponovo Cukić stupa na scenu i fantastičnim udarcem sa 20 metara smešta loptu u rašlje za 1:3. Domaći ponovo smanjuju na gol razlike, a tačku na utakmicu stavlja Ivan Kotlajić iz slobodnog udarca sa oko 18 metara.
Odlična partija celog tima, a sa dva pogotka i asistencijom Branislav Cukić zaslužuje epitet igrača utakmice.
REZULTATI 9. kola: Sloga – Crvena Zvezda 3:1; BAK – Jedinstvo (V) 5:0; Borac – Jedinstvo Stević 3:1; Partizan – Jugoslavija 7:3; Vojvodina (S) – Dolina 2:3; Vojvodina (Cr) – Radnički 2:4; Dunav – Vojvodina (CC) 1:1; Vulturul – Strela 0:1.
TABELA: 1. BAK (24); 2. Borac (21); 3. Dolina (21); 4. Sloga (21); 5. Partizan (17); 6. Vojvodina (S) (15); 7. Radnički (14); 8. Vojvodina (Cr) (14); 9. Jedinstvo (V) (12); 10. Jedinstvo Stević (10); 11. Strela (9); 12. Vulturul (7); 13. Crvena Zvezda (6); 14. Vojvodina (CC) (4); 15. Dunav (4); 16. Jugoslavija (1).

Kulturni centar Opovo:  TRI JUNAŠTVA KRALJEVIĆA MARKA

Kulturni centar Opovo: TRI JUNAŠTVA KRALJEVIĆA MARKA

TRI JUNAŠTVA KRALJEVIĆA MARKA
Opovo, 15. oktobar 2017;
Još jedna pozorišna predstava za decu u izvođenju Pozorišta „Čarapa“ u sklopu projekta „Limenkica – ulaznica“. I ovog puta veliko interesovanje, preko hiljadu sakupljenih limenki za reciklažu, prepuna sala Kulturnog centra Opovo i zadovoljna publika.

Pozorišna predstava „Tri junaštva Kraljevića Marka“ po tekstu Olivere Stamenković režirala je Valentina Pavličić, a glumačke role izneli su Srđan Jovanović, Mariana Aranđelović, Milan Antonić i Srđan Ivanović. Scenografiju i lutke  uradio je Boris Čerškov, muziku je potpisao Marko Nikolić, koreografiju i scenski pokret Jovana Rakić, dok je vlasuljar bila Ljiljana Anđelković.

Do kraja projekta, za mališane Opštine Opovo biće priređeno još pet pozorišnih predstava, a za svaku od ovih predstava predprogram počinje sat vremena ranije i odvija se u holu Kulturnog centra gde se predaju limenke, dobijaju parice Alu-koini za koje deca kupuju ulaznice, kao i razne stvari u Limenka šopu (ekološke torbe, olovke, priveske, knjige), a zajedno sa maskotom akcije čovekom sa Alu planete Li-menom presuju limenke, koje se kasnije distribuiraju u centar za reciklažu.

Cilj projekta je objasniti deci šta je reciklaža i zašto je dobro da se uključe u ovaj projekat. Naučiće sve o reciklaži i zaštiti životne sredine, da limenka nije otpad, smeće koje treba da završi u korpi za otpatke ili, još gore, kraj nje ili u travi. Da imenka ima svoju vrednost i da je mogu pretočiti u vrednost ulaznice za pozorište.

Naredna pozorišna predstava „Pipi Duga Čarapa“ biće izvedena 29. oktobra.

Fudbal – Omladinska liga južnog Banata, 7. kolo:  TEMPO NASTAVLJA POBEDNIČKU SERIJU, PRVI BODOVI SAKULJANA

Fudbal – Omladinska liga južnog Banata, 7. kolo: TEMPO NASTAVLJA POBEDNIČKU SERIJU, PRVI BODOVI SAKULJANA

TEMPO NASTAVLJA POBEDNIČKU SERIJU, PRVI BODOVI SAKULJANA
Sefkerin / Sakule, 14. oktobar 2017;
TEMPO (Sefkrin) – DOLINA (Padina) 1:0 (0:0); Minimalcem na domaćem terenu omladinci Tempa nastavljaju svoju pobedničku seriju i ne prepuštaju vodeću poziciju na tabeli. Pobednički gol postigao je Vladan Markov u 60. minutu.
BORAC (Sakule) – OMLADINAC (Opovo) 7:2; U opštinskom derbiju Sakuljani su osvojili prve bodove. Devet golova na utakmici i ubedljiva pobeda domaćina i nije veliko iznenađenje jer su Opovčani meč igrali sa samo osam fudbalera.