Fudbal / Omladinska liga Južnog Banata – grupa sever / 9. kolo:  EFIKASNI SAKULJANI, PORAZ OMLADINCA U OPOVU

Fudbal / Omladinska liga Južnog Banata – grupa sever / 9. kolo: EFIKASNI SAKULJANI, PORAZ OMLADINCA U OPOVU

EFIKASNI SAKULJANI, PORAZ OMLADINCA U OPOVU
Sakule / Opovo, 31. oktobar 2015;
Prvoplasirana ekipa Borca iz Sakula nastavlja sa torutom svojih protivnika. Omladinci Borca danas su demolirali svoje vršnjake iz Uniree, koje su u Uzdinu porazili sa 12:1. Sakuljani u dosadašnjih devet kola imaju maksimalan učinak, a samo se postavlja pitanje koliko će pobeda i golova postići do kraja i eventualno koliko će rekorda postići.
DSC_0183

S druge strane, Opovčani su danas razočarali. Bledo izdanje i poraz od prosečne ekipe Slavije iz Kovačice. Nepovezana igra, nesigurna poslednja linija, glavni igrači, koji već imaju nastupe za prvi seniorski tim, potpuno indisponirani, pre svega Stojić, Dimitrov i Jovanov, tako da rezultat od 1:2 ne treba previše da čudi.
DSC_0182

Opovčani su u septembru istu ekipu u Kovačici dobili rezultatom 4:0, ali danas potpuno druga priča. Domaći su dobro otvorili utakmicu i već u 10. minutu preko Nikole Stupara poveli 1:0. Ipak, na poluvreme se otišlo sa nerešenim ishodom. Gosti iz Kovačice su izjednačili u 36. minutu iz kontra napada. Miroslav Milosrdni izašao je sam ispred golmana Nikole Šiđanina, koji je uspeo da odbrani šut Milosrdnog, ali isti igrač je uspeo da zahvati odbijenu loptu i pošalje je u mrežu.
DSC_0164

Bili su Opovčani bolji u drugom poluvremenu, imali više inicijative ali potpuno jalovu završnicu. U nekoliko navrata Nikola Stupar je imao izgledne šanse ali i nedovoljno koncentracije za realizaciju. Kazna za propuštene prilike stiže u 71. minutu kada gosti pogotkom Farkaša postavljaju konačan rezultat.

OMLADINAC: Šiđanin, Popov N, Stojanov (Josić 70’), Milić, Stupar, Stojić (Popov U 46’), Avramović (Popović 70’), Jovanov, Giošev, Dimitrov, Arsenović.
DSC_0159

U narednom kolu, koje je ujedno i poslednje u jesenjem delu prvenstva, sastaju se Borac i Omladinac u Sakulama.

Rezultati 9. kola: Glogonj – Dolina 0:2; Omladinac – Slavija 1:2; Unirea – Borac 1:12.

Opovo, 30. oktobar 2015;
U verovatno najkvalitetnijem finalu u prethodnih 16 godina, 7 Jegera iz Borče pobedili su svoje rivale iz Pančeva rezultatom 2:1. Mogla je isto tako da trijumfuje i ekipa Snježane ali večeras titulu je ponela ekipa koja je za nijansu imala boljeg golmana. U utakmici za treće mesto Kongo je savladao Talente iz mog kraja rezultatom 8:0.DSC_0066

Bilo je neizvesno od prvog do poslednjeg minuta, a brojna publika je zaista imala šta da vidi. Maštovite akcije, precizni pasovi, sjajni driblinzi, dueli i šutevi od kojih je sve „varničilo“, obeležili su XVI finale Memorijalnog turnira Aleksandar Aco Radović.

Ipak, i pored odlične igre fudbalera oba tima, na ovom meču najviše su se istakli golmani obe ekipe. Samo zbog bravuroznih odbrana Lazovića i Lazića, rezultat je bio samo 2:1.
DSC_0061

Poveli su Borčanci golom Rašića ali su pančevci vrlo brzo izjednačili preko Kneževića. U samom finišu prvog poluvremena vođstvo za 7 Jegera doneo je Trojanović. U drugom poluvremenu gledali smo žćestoku borbu, pregršt šansi na obe strane ali lkao što smo već pomenuli golmani Lazović i Lazić bili su najistaknutiji pojedinci svojih ekipa.

Po završetku finala u Hotelu Stari Banat održana je svečanost i dodela nagrada. Nagradu za fer plej dobila je ekipa KMF drugari, najbolji strelac je Dejan Milošević (Kongo), najbolji golman turnira je Miloš Lazović (7 Jegera), a za najboljeg igrača je proglašen Milan Trojanović (7 Jegera). Prvoplasirane ekipe su dobile novčane nagrade i pehare, dok je prvoplasirana ekipa dobila i plaketu Fudbalskog saveza Srbije koju je kapitenu 7 Jegera Ivanu Damnjanoviću uručio generani sekretar FSS Nebojša Ivković. Pored Ivkovića, na dodeli nagrada prisustvovali su i predstavnici FK Crvena Zvezda na čelu sa proslavljenim fudbalerom i reprezentativcem Stanislavom Karasijem.
DSC_0069

Otac Aleksandra, Toma Radović, zahvalio se svim učesnicima turnira i prisutnim gostima i posebno istakao sponzore takmičenja Fudbalski savez Srbije, FK Crvena Zvezda, Marketing FK Crvena Zvezda, Opštinu Opovo, Fudbalski savez Kovačica – Opovo, Agros doo, Ćirić i sin, porodicu Radović i šećeranu Kovačica.

Radović je najavio da će se naredne godine održati poslednji memorijalni turnir, koji će imati simbolično značenje jer će biti sedamnaesti po redu, upravo koliko je Aca imao godina kada je tragično nastradao. Mada se još uvek precizno nisu sve dogovorili, na predlog Crvene Zvezde finale 2016. godine, najverovatnije će se igrati na Marakani u Beogradu.
DSC_0086 DSC_0081 DSC_0080 DSC_0078 DSC_0076

.

Sportski vikend:  BORAC U ZRENJANINU, TEMPO DOČEKUJE GLOGONJ

Sportski vikend: BORAC U ZRENJANINU, TEMPO DOČEKUJE GLOGONJ

BORAC U ZRENJANINU, TEMPO DOČEKUJE GLOGONJ
U  12. kolu Srpske lige Vojvodina, Sakuljani imaju lepu priliku da zabeleže tri boda na strani jer gostuju posustaloj ekipi Banata iz Zrenjanina, koja je u dosadašnjih 11. kola osvojila samo 6 bodava i nalazi se na pretposlednjoj poziciji. Naravno, u ovom rangu takmičenja razlike između ekipa nisu tako izražene, pa će i ova utakmica biti teška, ali eventualnom pobedom fudbaleri Borca bi mnogo dobili za nastavak takmičenja.

U Drugoj južnobanatskoj ligi zapad – grupa sever igra se poslednje kolo jesenjeg dela prvenstva. Omladinac je slobodan , dok će Tempo dočekati komšijski Glogonj. Poslednje kolo odlučiće jesenjeg prvaka i za tu poziciju pretenduju tri kluba – Stari Tamiš, Polet i Glogonj.

SUBOTA, 31. oktobar 2015:

Fudbal / Srpska liga Vojvodina / 12. kolo

Zrenjanin, 13:30h: Banat – Borac (Sakule)

Opovo, 29. oktobar 2015;
Kao veoma uspešan i što je najbitnije, veoma posećen, protekao je današnji Bazar zdravlja u Domu zdravlja Opovo. Kako je prošle nedelje najavljeno, lekari opovačkog Doma zdravlja danas su u holu zgrade besplatno proveravali nivo šećera u krvi, merili krvni pritisak i po potrebi pacijentima davali savete.
DSC_0039

U trenutku kada je naša reporterska ekipa obišla ovu akciju, Bazar zdravlja je posetilo oko 60 građana naše opštine, a novi su još uvek dolazili.

Bazar zdravlja je posetio i predsednik opštine Miloš Markov zajedno sa predsednikom skupštine Draganom Ugrinovima a doktori su iskoristili priliku da provere šećer i izmere pritisak vodećim političarima u našoj opštini.
DSC_0053 DSC_0041

Nakon obilaska Markov i  Ugrinov su održali radni sastanak sa direktorkom ustanove dr Sofijom Popović sa kojom su analizirali aktuelnu situaciju u Domu zdravlja Opovo i dogovorali se oko konkretne strategije u vezi proširivanja nadležnosti ustanove.

Markov i Soldatović u obilasku gradilišta u Opovu i Sefkerinu:  KRUŽNI TOK I SPORTSKO – REKREATIVNI KOMPLEKSI U OPOVU I SEFKERINU

Markov i Soldatović u obilasku gradilišta u Opovu i Sefkerinu: KRUŽNI TOK I SPORTSKO – REKREATIVNI KOMPLEKSI U OPOVU I SEFKERINU

KRUŽNI TOK I SPORTSKO – REKREATIVNI KOMPLEKSI U OPOVU I SEFKERINU
Opovo / Sefkerin, 29. oktobar 2015;
U nastavku akcije obilaska lokalnih gradilišta i projekata u realizaciji, predsednik opštine Miloš Markov i pomoćnik predsednika opštine mr Milorad Soldatović danas su posetili četiri lokacije u Opovu i Sefkerinu.
DSC_0038

Prvo gradilište na današnjoj ruti bili su radovi na rekonstrukciji ulica JNA i Stanka Tomića i uspostavljanja kružnog toka u Opovu, a zatim su obišli jezero Gajger na Sportsko – rekreativnom kompleksu gde je izgrađena pešačka staza, postavljene klupe i kandelabri, a od nedavno počela sa radom i javna rasveta.