Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 5. kolo:  SEDAM GOLOVA U OPOVU, TRI BODA IDU U DEBELJAČU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 5. kolo: SEDAM GOLOVA U OPOVU, TRI BODA IDU U DEBELJAČU

SEDAM GOLOVA U OPOVU, TRI BODA IDU U DEBELJAČU
Opovo, 04. oktobar 2015;
Tekst i foto: Čeda Vučković; Omladinac 1927 – Spartak 1911 3:4 (1:2): Sedam postignutih golova može da prevari u zaključku da smo gledali dobru utakmicu. Naprotiv, videli smo prosečnu ekipu iz Debeljače i bledi Omladinac, dok su golovi rezultat nekih drugih okolnosti.
01

Opovčani imaju ozbiljan problem sa pozicijom golmana. Odlaskom odličnog Peđe Popovića, par sezona pre toga Šiđanina, uoči starta prvenstva Čačije, a nedavno i Stojanovića, Omladinac više nema ozbiljnog čuvara mreža, tako da je trener Rošulj primoran na defanzivnu taktiku i strategiju da mu primarni cilj tokom utakmice bude sprečavanje protivnika da uopšte uputi  šut prema golu. Što manje šuteva, to je manja verovatnoća da će Opovčani primiti gol, jer dosadašnja statistika govori da više od 50% upućenih udaraca ka golu Omladinca završi u mreži. Zaista, u takvoj situaciji teško je igrati. Milovanović je usamljen u napadu, dok vezni igrači više pažnje posvećuju odbrani nego vezi sa napadom.
02

Drugi problem Omladinca je nedostatak igrača, pa tako, gotovo pola tima čine takozvani bonus igrači, odnosno omladinci. Danas su utakmicu započeli sa četiri omladinca, a tokom meča u igru su ušla još dva. Kao klupska akvizicija to bi trebalo doneti benefite u budućnosti, međutim, očigledno je da pojedini omladinci još uvek tehnički nisu na potrebnom nivou, dok opet drugi nisu fizički stasali da se nose sa seniorima. Ako se uzme u obzir i današnje odsustvo Simića, Jovičina i Lukovića, onda zaista od ovog i nije moglo više.
03

Od prvog zvižduka sudije Dangubića, Spartak je imao inicijativu i loptu više u nogama, dok su Opovčani pravili previše grešaka u dodavanju, što je im je danas bila karakteristika tokom celog meča. Gosti su prvu pravu priliku iskoristili u 17. minutu, kada je Cvetković loše procenio i loptu glavom iza leđa vratio u šesnaesterac, gde je prihvatio Holer i sjajnim dropkikom poslao pored nemoćnog Bore Popovića. Međutim, samo tri minuta kasnije, Cvetković ispravlja svoju prethodnu grešku, oduzima loptu na sredini terena, povlači napad i pravovremenim pasom izbacuje Ivana Milovanovića oči u oči sa golmanom Spartaka Vasićem, što ovaj koristi i veštim driblingom postiže pogodak za izjednačenje. Ipak, na odmor se otišlo vođstvom gostiju. Prvo je Bosnić u 32. minutu imao idealnu šansu i sa bukvalno nekoliko metara napucao loptu u Popovića, ali je zato bio precizan dva minuta kasnije. Mladi Stojić je nepotrebno driblao u svom šesnaestrcu, izgubio loptu, a nakon upućenog centaršuta, Popović loše intervenisao, a Bosnić glavom poslao loptu u mrežu. Isti igrač je imao još jednu priliku u samom finišu poluvremena kada je iskosa šutirao i pogodio stativu.
04

U nastavku meča, inicijativu preuzimaju Opovčani, ali bez prave šanse. I umesto novog izjednačenja, fudbaleri Spartaka u 61. minutu povećavaju vođstvo na 1:3. Dugo je putovala lopta upućena sa desne aut linije ka šesnaestercu Omladinca, a Popović neshvatljivo loše procenio let, pokušao da boksuje, ali epilog sličan kao i u prvom poluvremenu, Bosnić beleži još jedan pogodak glavom.
05

Nadu ponovo vraća Milovanović u 68. minutu. Nakon faula nad Cvetkovićem iskosa na ivici šesnaesterca, isti igrač izvodi slobodan udarac, a najsnalažljiviji je centarfor Omladinca, koji udarcem glavom smanjuje rezultat. Opovčani pojačavaju pritisak ali gosti iz debeljače postižu novi pogodak. Opet centaršut sa dugim letom, loša reakcija odbrambenih igrača i golmana Omladinca, i ponovo Bosnić glavom za njegov današnji het-trik. Do kraja meča, Opovčani su uspeli da postignu još jedan gol, nakon odličane akcije i duplog pasa po desnoj strani između Jovanova i Jašovića, kada je na centaršut Jovanova najbolje reagovao Nenezić i udarcem glavom u padu smestio loptu u ugao Spartakovog gola.

OMLADINAC: Popović, Latovljev (Jašović 46′), Zina (Dimitrov 46′), Grčak, Marković, Cvetković, Ružić (Jovanov 46′), Stojić, Rankov, Nenezić, Milovanović.

Rezultati 5. kola: Tempo – Pobeda 4:0; Glogonj – Polet 1:0; Omladinac 1927 – Spartak 1911 3:4; Mika Antić – Stari Tamiš 1:4; Unirea – slobodna.