Fudbal / Omladinska liga Južnog Banata – grupa sever / 9. kolo: EFIKASNI SAKULJANI, PORAZ OMLADINCA U OPOVU

31/10/2015

EFIKASNI SAKULJANI, PORAZ OMLADINCA U OPOVU
Sakule / Opovo, 31. oktobar 2015;
Prvoplasirana ekipa Borca iz Sakula nastavlja sa torutom svojih protivnika. Omladinci Borca danas su demolirali svoje vršnjake iz Uniree, koje su u Uzdinu porazili sa 12:1. Sakuljani u dosadašnjih devet kola imaju maksimalan učinak, a samo se postavlja pitanje koliko će pobeda i golova postići do kraja i eventualno koliko će rekorda postići.
DSC_0183

S druge strane, Opovčani su danas razočarali. Bledo izdanje i poraz od prosečne ekipe Slavije iz Kovačice. Nepovezana igra, nesigurna poslednja linija, glavni igrači, koji već imaju nastupe za prvi seniorski tim, potpuno indisponirani, pre svega Stojić, Dimitrov i Jovanov, tako da rezultat od 1:2 ne treba previše da čudi.
DSC_0182

Opovčani su u septembru istu ekipu u Kovačici dobili rezultatom 4:0, ali danas potpuno druga priča. Domaći su dobro otvorili utakmicu i već u 10. minutu preko Nikole Stupara poveli 1:0. Ipak, na poluvreme se otišlo sa nerešenim ishodom. Gosti iz Kovačice su izjednačili u 36. minutu iz kontra napada. Miroslav Milosrdni izašao je sam ispred golmana Nikole Šiđanina, koji je uspeo da odbrani šut Milosrdnog, ali isti igrač je uspeo da zahvati odbijenu loptu i pošalje je u mrežu.
DSC_0164

Bili su Opovčani bolji u drugom poluvremenu, imali više inicijative ali potpuno jalovu završnicu. U nekoliko navrata Nikola Stupar je imao izgledne šanse ali i nedovoljno koncentracije za realizaciju. Kazna za propuštene prilike stiže u 71. minutu kada gosti pogotkom Farkaša postavljaju konačan rezultat.

OMLADINAC: Šiđanin, Popov N, Stojanov (Josić 70’), Milić, Stupar, Stojić (Popov U 46’), Avramović (Popović 70’), Jovanov, Giošev, Dimitrov, Arsenović.
DSC_0159

U narednom kolu, koje je ujedno i poslednje u jesenjem delu prvenstva, sastaju se Borac i Omladinac u Sakulama.

Rezultati 9. kola: Glogonj – Dolina 0:2; Omladinac – Slavija 1:2; Unirea – Borac 1:12.

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...