FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo:  DOBRA PARTIJA OPOVČANA U IDVORU

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo: DOBRA PARTIJA OPOVČANA U IDVORU

DOBRA PARTIJA OPOVČANA U IDVORU
Idvor / Opovo, 11. oktobar 2015;
Polet – Omladinac 1927 1:2 (0:0): nakon prošlonedeljnog kiksa, opovčani su popravili utisak u Idvoru. Ovog puta na golu je debitovao šesnaestogodišnji Nikola Šiđanin, koji je u potpunosti opravdao očekivanja trenera Rošulja.
36816

Kao i na prethodnim utakmicama, zbog problema sa iskusnim golmanima, taktika Omladinca se zasnivala na defanzivi i sprečavanju protivnika da šutira ka golu, tako da su Idvorci prvi put šutirali ka golu Šiđanina u 60. minutu. Ipak, pored odlične igre u defanzivi i sredini terena, Opovčani su stvarali šanse, pa je tako Milovanović u prvom poluvremenu propustio dve izgledne prilike da svoj tim dovede u vođstvo. S druge strane, loš teren u Idvoru skupo je koštao fudbalere Omladinca, Rošulj je već u prvih 45 minuta morao da izvrši dve izmene jer zbog povreda meč nisu mogli da nastave Rankov i Ružić.

Opovčani su poveli golom Darko Markovića u 56. minutu, a vođstvo je povisio kapiten Đorđe Grčak u 71. minutu iz slobodnog udarca. Imali su Opovčani preko nenzića šansu da povise rezultat, ali su poslednjih desetak minuta strahovali za pobedu. Zbog povrede iz igre je izašao Milovanović, a kako je Rošulj već u igru ubacio jedina dva igrača koja je imao na klupi, ostatak meča Opovčani su odigrali sa desetoricom fudbalera. Domaći su to iskoristili ali je mladi Šiđanin je u tri navrata fantastično reagovao. Ipak, Idvorci su uspeli da postignu pogodak pet minuta pre kraja susreta, ali do poslednjeg sudijskog zvižduka rezultat se više nije menjao.
36818

Omladinac se sa 12 bodova nalazi na deobi prvog i drugog mesta sa ekipom Glogonja, koji je u narednom kolu slobodan, tako da Opovčani imaju priliku da nakon susreta sa Uzdinom zasednu na prvu poziciju.

OMLADINAC: Šiđanin, Ružić (Vukelić), Marković, Simić, Grčak, Cvetković, Rankov (Markuc), Jovičin, Luković, Milovanović, Nenezić .

Rezultati 6. kola: Spartak 1911 – Tempo 4:0; Pobeda – Mika Antić 1:5; Unirea – Glogonj 2:2; Polet – Omladinac 1:2; Stari Tamiš – slobodan.

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo:  BEZ ŠANSI U DEBELJAČI

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo: BEZ ŠANSI U DEBELJAČI

BEZ ŠANSI U DEBELJAČI
Debeljača / Sefkerin, 11. oktobar 2015;
Spartak 1911 – Tempo 4:0 (2:0): Kao na nedavnom gostovanju Starom Tamišu, Sefkerinci su ubedljivo poraženi i u Debeljači. Bez šestoro standardnih prvotimaca, koji su izostali zbog povreda ili čišćenja žutih kartona, Sefkerinci su u Debeljaču otputovali sa samo 11 igrača, tako da ubedljiv poraz ne predstavlja veliko iznenađenje. Kako u klubu ističu, veoma im je bitno da budu kompletni u narednom kolu protiv idvorskog Poleta.

TEMPO: Šiđanin, Milošević, Miškov, Suba, Radojičić, Milankov, Stamenković, Todorovski, Milićev, Paunović, Banjaš.

Fudbal – Turnir veterana Sefkerin 2015:  TEMPO PREKINUO DOMINACIJU BARANĐANA

Fudbal – Turnir veterana Sefkerin 2015: TEMPO PREKINUO DOMINACIJU BARANĐANA

TEMPO PREKINUO DOMINACIJU BARANĐANA
Sefkerin, 11. oktobar 2015;
Na poslednjem ovogodišnjem turniru u sklopu opštinskog prvenstva veterana, Sefkerinci su nakon gotovo 14 meseci prekinuli dominaciju veterana iz Barande. U finalu Tempo je savladao Radnički rezultatom 5:2, a najzaslužniji za pobedu je bio Đoševski sa pet postignutih pogodaka.
32023

Do finala Tempo je savladao sakulski Borac na penale 4:2, a istim rezultatom na penale Radnički je bio bolji od opovačkog Omladinca. U utakmici za treće mesto Borac je, takođe na penale, pobedio Omladinac rezultatom 4:3.

Atletika – RTS kros Požarevac:  TAMARA RADIN NASTAVLJA SA POBEDAMA

Atletika – RTS kros Požarevac: TAMARA RADIN NASTAVLJA SA POBEDAMA

TAMARA RADIN NASTAVLJA SA POBEDAMA
Opovo, 11. oktobar 2015;
U Požarevcu je juče održan drugi u nizu RTS kros ove godine, a atletičari Spartaka osvojili su dve medalje. Kao što smo navikli Tamara Radin je po 10. put zaredom trijumfovala na krosu RTS-a i osvojila zlatnu medalju na 600m, dok je Teodora Vasić na 400m osvojila bronzanu medalju. Luka Stojanović je u trci na 600m bio četvrti, a Anja Aćimov peta u trci na 400m. Očekuju nas još dva RTS krosa i to 23. oktobra u Rekovcu i 24. oktobra u Šapcu.
20151010_120601

Istoga dana na Ušću u Novom Beogradu održana je 2. COCA-COLA HAPPY RUN trka. Osvojene su četiri medalje i to jedna zlatna, dve srebrne i jedna bronzana. Zlatnu medalju osvojio je Mihajlo Vanović u trci srednjoškolaca na 5000m. Srebrne su bile Andrea Stajin (1/2 razred) i Nevena Stojanović (7/8) u trkama na 800m. Bronzanu medalju osvojio je Đorđe Budimirov u trci na 800m (3/4 razred), dok su četvrta mesta osvojili Mladen Banovac u trci na 800m (7/8 razred) i Nemanja Stojanović u trci seniora na 5000m.
12141153_864317446969653_1508143451284467281_o 12140208_864318970302834_1075801347375586329_o

Reportažu sa kroseva RTS-a u Zaječaru i Požarevcu možete pogledate na prvom kanalu RTS-a u utorak 13. oktobra u 23:20.