Fudbal – Druga južnobanatska liga / 6. kolo:  POBEDA OMLADINCA U REŽIJI DARKA MARKOVIĆA

Fudbal – Druga južnobanatska liga / 6. kolo: POBEDA OMLADINCA U REŽIJI DARKA MARKOVIĆA

POBEDA OMLADINCA U REŽIJI DARKA MARKOVIĆA
Opovo, 05. oktobar 2014;
U lošem izdanju obe ekipe, Opovčani su uz veliko mučenje ipak pobedili više nego prosečnu ekipu iz Uzdina. Nervozna utakmica, koja je po mnogo čemu podsećala na ono između Opovčana i Sefkerinaca. Igrači obe ekipe, a posebno Uzdinci, više su vodili računa o suđenju i konstantno komentarisali sudijske odluke i vršili pritisak na sudiju.
DSC_0236

Forsiranje dugih lopti i pasova ni ovog puta nije donelo rezultata Opovčanima, igra na sredini i dalje škripi, dok su sami golovi pali iz individualnih akcija. Opovčani su nastupili bez standardnih prvotimaca Kotlajića i Jocića, a da zlo bude veće, u 20. minutu zbog povrede igru je napustio Goran Andrejić, kojeg je zamenio Darko Marković.
DSC_0247

Izjednačeno prvo poluvreme u kojem su gosti bili za nijansu opasniji, ali su s druge strane Opovčani imali dve jedine konkretne prilike. Nenezić je pogodio stativu, a Marković izveo jedan dobar korner, direktno u gol, ali je golman gostiju izvanrednom interevencijom loptu u poslednjem trenutku skrenuo.
DSC_0257

U nastavku meča, Omladinac je zaigrao mnogo bolje. Umesto povređenog Milana Jašovića ušao je Uroš Popović, a nešto kasnije Danijela Ivića zamenio je Igor Latovljev. Uz danas sigurnog golmana Predraga Popovića, rezervisti Popović i Marković razmrdali su ekipu, zaigrali su bolje Nenezić i Ružić,  što je konačno rezultiralo golovima. U 49. minutu nakon prekršaja nad Darkom Markovićem sudija pokazuje na belu tačku, a siguran izvođač penala bio je kapiten Đorđe Grčak.
DSC_0272

Do kraja utakmice novo mučenje. Opovčani imaju inicijativu ali ne ulaze u pravu gol šansu, dok gosti prete iz kontra napada. U finišu utakmice Uroš Popović ulazi u šesnaesterac sa desne strane i upućuje jak udarac ali pravo u golmana Uniree. Ipak, dva minuta pre kraja, Marković odličnom asistencijom izbacuje Nenezića, koji izbija sam ispred golmana i rutinski loptu šalje u mrežu protivnika. U sudijskoj nadoknadi zbog dva žuta kartona isključen je opravdano Igor Latovljev.
DSC_0275

Vredna pobeda Omladinca ali ne i obećavajuća igra pred susret sa glavnim favoritom lige Spartakom iz Debeljače. Opovački Omladinac, svakako više nije favorit u ovom prvenstvu. Voleli bi smo da grešimo, ali u ovom trenutku to je tako.

Omladinac: Popović P, Marinković, Jašović (Popović U), Grčak, Popović A, Filipović, Jovanov, Ružić, Andrejić (Marković 25′) Ivić (Latovljev I), Nenezić.

7 Pobeda 5 1 0 4 6 17 -11 3

Fudbal – Banatska zona / 8. kolo:  DVA GOLA HORNUNGA, TUČA NAVIJAČA NAKON UTAKMICE

Fudbal – Banatska zona / 8. kolo: DVA GOLA HORNUNGA, TUČA NAVIJAČA NAKON UTAKMICE

DVA GOLA HORNUNGA, TUČA NAVIJAČA NAKON UTAKMICE

Sakule, 05. oktobar 2014;

Borac (Sakule) – Železničar (Pančevo) 3:1 (3:1): Borac je pružio još jednu dobru partiju i zadržao treću poziciju nakon osam odigranih utakmica. Teška i izjednačena utakmica u kojoj je svaka ekipa bila bolja po jedno poluvreme, ali su Sakuljani bili znatno efikasniji, tako da su na kraju, ipak zasluženo slavili. Međutim, utisak je pokvarila tuča domaćih i gostujućih navijača nakon utakmice.

Sakuljani su vrlo rano došli u vođstvo. Na asistenciju Ivana Damjanovića, Aleksandar Marković postiže pogodak već u 7. minutu igre. Međutim, navijači Borca nisu pošteno ni seli na sedišta nakon radovanja zbog postignutog gola kada je usledio hladan tuš. Samo minut kasnije, Pančevci prelepim golom sa distance poravnavaju rezultat.

Ali onda na scenu stupa danas verovatno najbolji akter meča Marjan Hornung. Štoper Borca prvo postiže pogodak glavom na centaršut iz prekida sa ivice šesnaesterca, a onda na majstorsku asistenciju petom Markovića ponovo još jednom trese mrežu golmana Železničara.

Koliko je Borac bio bolji u prvom delu meča, toliko su gosti bili dominatni u nastavku. Međutim, Pančevci nisu pronalazili put do gola Lazovića, tako da je meč završen rezultatom iz prvog poluvremena. U sudijskoj naknadi vremena Ivan Damjanović je dobio crveni karton zbog namernog udaranja protivničkog igrača.

– Velika pobeda protiv visoko rangirane i po imenima verovatno najbolje ekipe u ligi, izjavio je nakon meča trener Stojčić. Golove smo postigli iz izrađenih akcija koje uvežbavamo na treninzima, što me posebno raduje. Borac nije više slučajno u vrhu tabele i prvenstvo sada nastavljamo sa mnogo više samopouzdanja ali i optimizma, komentar je prvog stratega fudbalskog kluba iz Sakula.

Borac: Lazović, Cvetković, Vukosavljev, Hornung, Mladenović, Carević, Đokić, Ćirić (Milankov), Pavlović (Luković), Marković (Kodić), Damjanović.

Sefkerin, 05. oktobar 2014;

Tempo (Sefkerin) – Glogonj 3:1 (1:0): Za razliku od Opovčana prethodnog vikenda, Sefkerinci su pokazali kako se igra protiv Glogonjaca. U komšijskom derbiju, Tempo je bio bolji u svim segmentima igre i zasluženo osvojio sva tri boda.

Sefkerinci su relativno rano poveli (13. minut) golom Tomića i ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U nastavku igre prednost je povisio Todorovski (55. minut), a ubrzo se u listu strelaca upisao i Paunović (64. minut). Čast gostiju spasao je Veselinović golom iz penala u poslednjem minutu igre.

Tempo: Šiđanin, Đoševski, Kirhner, Petković, Vukov, Suba, Stamenković, Paunović, Mladenović, Tomić (Milićev 86′), Todorovski (Miklja 62′ / Milošević 78′).

Tabela:

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 8. kolo:  BARANĐANI PODELILI BODOVE SA SLOGOM

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 8. kolo: BARANĐANI PODELILI BODOVE SA SLOGOM

BARANĐANI PODELILI BODOVE SA SLOGOM
Vladimirovac, 05. oktobar 2014;
Na gostovanju u Vladimirovcu gde su odigrali meč osmog kola sa Slogom iz Banatskog Novog Sela, Radnički je podelio bodove odigravši bez golova 0:0. Da podsetimo, Sloga je domaćinstvo odigrala u susednom mestu jer se teren u Banatskom Novom Selu renovira. Sa ovim bodom Baranđani se nakon osam odigranih kola nalaze na trećoj poziciji. U sredu 8. oktobra, Radnički će u okviru kupa biti domaćin sakulskom Borcu.

Sloga (BNS) – Radnički 0:0

Mladost (V) – Slavija 1:3

Jugoslavija – Jedinstvo Stević 2:4

Omladinac – Budućnost 3:3

Vulturul – Partizan 2:2

Polet – Mladost (O) 3:1

Vojvodina – Crvena Zvezda 4:1

BAK – Hajdučica 0:0