Glasački listić za izbor članova nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine:

Glasački listić za izbor članova nacionalnog saveta slovenačke nacionalne manjine:

Prva južnobanatska liga 11. kolo:  BEDEM IZ VOJLOVICE POPUSTIO POD NALETIMA BARANĐANA

Prva južnobanatska liga 11. kolo: BEDEM IZ VOJLOVICE POPUSTIO POD NALETIMA BARANĐANA

BEDEM IZ VOJLOVICE POPUSTIO POD NALETIMA BARANĐANA

Baranda, 26. oktobar 2014;

Radnički (Baranda) – Mladost (Vojlovica) 1:0 (0:0): Po veoma hladnom vremenu Radnički je odigrao utakmicu protiv vojlovičke Mladosti, koja je svima ugrejla krv u venama. Na samom početku meča videlo se da trener Miljković nije na teren izveo standardan tim. Na golu nije bilo Trbojevića, takođe nije igrao ni Simić, koji je imao peh tako da na teren neće moći bar dve tri nedelje, tako da će ekipa bez njega biti znatno oslabljena u utakmicama koje dolaze. Na terenu nije bilo ni Mačužić, koji je odrađivao parne kartone. Međutim bez obzira na to odmah se videlo da su gosti iz Vojlovice došli da se brane. Mladost sa klupe nije mogao da vodi suspendovani trener, ali koji je sa druge strane ograde veoma energično izdavao naredbe svojim igračima.

U prvom delu utakmice lopta je bila više u nogama fudbalera Radničkog. Pokušavali su na svoj prepoznatljiv način tj. centaršutom, da zaprete golmanu gostiju, međutim bedem ispred gola Šahurića nije popuštao. Dobrić je imao izglednu priliku ali je ” ovog puta “za malo bio ‘’kratak’’ da centaršut iskoristi i uputi glavom loptu  ka golu. Gosti nisu imali puno prilika baš zbog igre koju su igrali i više su se koncentrisali na defanzivu. Tim iz Barande podigao je svoju odbranu visoko i eventualne kontre gostiju bi bile brzo prekidane već na sredini terena. Međutim ono što je zabrinjavalo je to što nikako konkretno nije moglo da se zapreti golmanu gostiju. Pokušao je glavom i Vučetić ali lopta je završila pored gola. I dalje su igrači Radničkog bili ti koji su bili dominantniji na terenu ali nisu bili nikako u mogućnosti da zaprete udarcem u gol. Mora se istaći da je odbrana gostiju bila poput bedema i da su tokom većeg dela utakmice svi igrači bili isključivo na svojoj polovini terena. Pred sam kraj prvog dela utakmice mogli su gosti iz Vojlovice do gola i to “zaslugom” Vidića. Štoper Radničkog je kao poslednji u liniji odbrane previše zadržavao loptu u svojim nogama i na kraju je izgubio. Krenuli su igrači Mladosti ka golu Đinovića i imali situaciju jedan na jedan međutim izvrsnom odbranom istakao se povratnik među stativama Radničkog.

U drugom delu nije bilo inovacija. Gotovo preslikano prvo poluvreme. Radnički pokušava da postigne pogodak dok igrači Mladosti uspešno brane svoj gol. Priliku vrednu pomena imao je Vučetić posle gužve u kaznenom prostoru. On je primio loptu na grudi i volej udarcem je uputio prema golu protivnika, međutm istakao se golman gostiju koji je kapitenski vodio svoju ekipu.  Nedugo posle ove prilike opet je došlo do gužve u kaznenom prostoru ekipe Mladosti. I ovo je zapravo bila tek druga ili treća prilika gde su igrači Radničkog pokušali da dođu do gola i kaznenog prostora kroz sredinu. Upravo posle takve jedne gužve Dobrić je uputio šut i jedan od gostujućih igrača loptu je zakačio rukom. Glavni sudija meča je bez dileme pokazao na belu tačku sa koje je bio siguran Dragomir Šušnjar u 58. minutu meča. Upravo od tog momenta pristup igri tima Mladosti se drastično menja. Od pasivne ekipe koja se brani sa svim igračima na svojoj polovini do ekipe gde je jedan od igrača iz poslednje linije odbrane poslat u napad da pomogne svojim saigračima. Pored agresivnog pristupa igri posle primljenog gola nisu mogli da pariraju igračima Radničkog. Primetno je bilo to da je tim Mladosti imao nešto više loptu u svojim nogama nego u prvom delu utakmice, međutim kasno su se probudili. Pokušavali su da grade neke šanse ali one su se na kraju završavale šutevima pored ili preko gola. Pred sam kraj meča imali su jednu od najboljih prilika posle niza od tri udarca iz ugla. Došlo je do gužve ispred golmana Đinovića i u tom trenutku je svima kome Radnički bar nešto znači srce zastalo za sekundu, međutim mogli su da odahnu kada je lopta bila ispucana daleko na polovinu terena.

Na kraju utakmice ali i tokom samog trajanja iste, vidno su bili iznervirani kapiten, trener i oko desetak pristalica tima iz Vojlovice. Kod svlačionice gostujuće ekipe je došlo i do malog koškanja i burne reakcije domaćih zbog takvog ponašanja gostiju, međutim zahvaljujući ljudima koji su bili pribrani prašina se brzo slegla, a ovakav jedan gest svakako nije pohvalan za sportiste i sportske radnike. No i to je sastavni deo fudbala, jer kako kažu ko gubi ima pravo da se ljuti.

Na stranu stvari koje i nisu toliko bitne, bitna je činjenica da je Radnički zabeležio pobedu i minimalnim rezultatom sružio ‘’zid’’ ekipe Mladosti koja ima je bila direktni konkurent za drugo mesto na tabeli.

Imali su u upravi Radničkog još jedan povod za slavlje. Naime prvoplasirana ekipe Slavije je , posle deset pobeda, odigrala nerešeno protiv tima Mladosti iz Omoljice.

Sastav: Đinović, Arsić (Hristov 46’), Radojev, Vučetić, Vidić, Karović, Šušnjar D., Dodić, Šušnjar A., Dobrić, Cukić.

Sefkerin, 26. oktobar 2014;
Pre svega uzbudljiva i neizvesna utakmica u kojoj smo videli čak šest golova pregršt šansi oba tima. Opovčani su više od 50 minuta igrali sa igračem manje ali se to nije videlo na terenu. Dobar deo drugog poluvremena imali su inicijativu tako da slobodno možemo reći da je ovo bila jedna od njihovih najboljih partija u aktuelnom prvenstvu.
DSC_0246

U prvih 15 minuta gosti iz Opova su bili dominantniji tim i igralo se uglavnom na polovini Tempa. Već u 4. Minutu Nenezić šutira glavom ka golu Tempa. Dva minuta kasnije uzvraća Margan ali šutira pored gola Popovića. U 12 i 13. minutu Opovčani izvode dve dobre akcije ali udarce Filipovića i Mosića Šiđanin brani.
DSC_0238

U 17. minutu nesporazum Simića i golmana Popovića Sefkerinci umalo da kazne, ali to je samo najava niza grešaka koje će se dešavati između golmana i poslednjih igrača odbrane Omladinca. Tri minuta kasnije nenezić pokušava u solo prodoru kroz šesnaesterac ali Sefkerinci loptu izbacuju u korner.
DSC_0213

Polovinom poluvremena Sefkerinci se oslobađaju pritiska i sve više ulaze u šanse. U 24. minutu Mladenović nakon izvedenog kornera zahvata loptu volejom ali preko gola, a nakon novog nesporazuma Popovića i igrača odbrane, odbijenu loptu Paunović plasira ali golman Omladinca uspeva da odbrani.
DSC_0208

U 38. minutu Simić zbog udaranja igrača nakon faula koji je načinjen nad njim dobija zasluženo crveni karton i Opovčani ostaju sa deset igrača. Samo dva minuta nakon isključenja, dolazi do novog nesporazuma, ovog puta između golmana Popovića i Jašovića, ali ovog puta Tomić odlično reaguje i šalje loptu u nebranjenu mrežu za vođstvo Sefkerinaca. Još se strasti nisu ni smirile a Tempo je imao već dva gola prednosti. Marinković ispucava loptu iz šesnaesterca koja se odbija od noge Tomića i lobuje golmana Popovića. Na samom kraju, u poslednjem minutu, Mosić pogađa prečku, a gol koji glavom postiže Nenezić, sudija poništava zbog ofsajda.
Nastavak utakmice počinje potpunom dominacijom fudbalera Omladinca koji sa deset igrača opsedaju gol Tempa. Već u 47. Minutu Mosić smanjuje rezultat na 2:1. U narednih pet minuta ređaju se prilike Opovčana. Filipović šutira preko gola, Andrejićev udarac Šiđanin brani, dok Nenezićev šut odbrambeni igrači sklanjaju sa gol linije. Međutim, Filipović je precizan iz slobodnog udarca, tako da je u 53. minutu rezultat poravnat.
DSC_0189

Nakon izjednačenja Sefkerinci su se malo trgli i uspostavili ravnotežu. Na centaršut Mladenovića Paunović šutira glavom preko gola, a u 71. minutu novo vođstvo Tempa. Slobodan udarac između šesnaestrca i aut linije izvodi Mladenović, kompletna odbrana zajedno sa golmanom Omladinca mlako reaguje, tako da Stamenković postavlja nogu i donosi novu prednost Sefkerincima.

Opovčani ponovo kreću u opsadu gola Tempa, igrajući vrlo riskantno, ali to im se isplatilo u 90. minutu, kada Nenezić pogađa za konačnih 3:3. Međutim, ni to nije kraj. U zaustavnom vremenu, koje je sudija produžio za tri minuta, videli smo dve kolosalne šanse koje nisu iskoristila oba tima. U 92. Minutu Mladenović se našao sam ispred golmana Omladinca ali njegov mlak plasirani udarac Popović brani. S druge strane, već u narednom napadu odličnu šansu nije iskoristio Mosić.

Pre početka meča nerešen rezultat nije odgovarao ni jednoj od ove dve ekipe, međutim, kako su današnje mečeve izgubili i Spartak i Polet, prvenstvo ipak ostaje neizvesno, a šanse Omladinca i Tempa ostvarljive.

– Odigrali smo meč bez 5- 6 standarnih igrača i u ovom trenutku to je bio naš maksimum, izjavio je nakon meča trener Tempa Dejan Suba. Nismo iskoristili igrača više i u dva navrata stečenu prednost ali i to je fudbal, zaključio je trener Tempa.

– Odigrali smo sjajan meč sa igračem manje ali me posebno raduje karakter i borbenost mojih fudbalera nakon visokog vođstva protivnika, rekao je trener Omladinca Nikola Šojić. Dobro smo počeli utakmicu, gol je visio u vazduhu ali nas je presekao crveni karton i isključenje Simića. Ako budemo imali ovakav pristup do kraja prvenstva siguran sam da ćemo obezbediti plasman u baraž, smatra Nikola Šojić.

Tempo: Šiđanin, Radojčić, Kirhner, Margan, Vukov, Milošević, Stamenković, Paunović, Tomić, Mladenović, Todorovski.

Omladinac: Popović P, Marinković, Jašović, Popović A, Simić, Jocić, Filipović, Andrejić, Popović U (Ivić), Nenezić, Mosić.

Starčevo, 26. oktobar 2014;
Borac (Starčevo) – Borac (Sakule) 2:2 (1:1): Sakuljani su dva puta vodili u Starčevu ali su se na kraju susreta morali zadovoljiti samo bodom. Damjanović je već u 10. minutu načeo gol domaćina. Golman Lazović je ispucao dugu loptu, koju sa šesnaesterca Marković prosleđuje Damjanoviću, a ovaj akciju završava udarcem u kontra ugao. Međutim, već posle tri minuta Starčevci su izjednačili, što je bio i rezultat poluvremena.
32621
Novo vođstvo za Sakuljane dolazi u 73. minutu, a egzekutor je ponovo Damjanović. Ipak u samom finišu utakmice, preciznije četiri minuta pre kraja, Starčevci dolaze do izjednačenja i jednog boda.
Borac Sakule: Lazović, Milić, Vukosavljev (Bojković), Hornung, Mladenović, Carević, Đokić, Pavlović, Luković (Kodić), Marković (Đurić), Damjanović.

16 Jedinstvo (NB) 11 2 2 7 14 19 -5 8

Izbori za članove nacionalnih saveta:  BIRAČKO MESTO U OPOVU OTVORENO DO 20:00 ČASOVA

Izbori za članove nacionalnih saveta: BIRAČKO MESTO U OPOVU OTVORENO DO 20:00 ČASOVA

BIRAČKO MESTO U OPOVU OTVORENO DO 20:00 ČASOVA
Danas su izbori za članove nacionalnih saveta. Za 153 građana koji su upisom u posebne biračke spiskove ostvarili biračko pravo na teritoriji naše opštine otvoreno je jedno biračko mesto u prostorijama Mesne zajednice Opovo. Biračko mesto je počelo sa radom u 7:00h i za birače će biti otvoreno do 20:00h. Od strane Opštinske uprave Opovo, svi upisani birači putem pošte su obavešteni o održavanju izbora.