Fudbal – Banatska zona 10. kolo:  POBEDA BORCA U REŽIJI MARKOVIĆA I DAMJANOVIĆA

Fudbal – Banatska zona 10. kolo: POBEDA BORCA U REŽIJI MARKOVIĆA I DAMJANOVIĆA

POBEDA BORCA U REŽIJI MARKOVIĆA I DAMJANOVIĆA
Opovo, 19. oktobar 2014;
Borac – Kozara 2:0 (0:0): Novom pobedom Borac je postao član trijumvirata koji se nalazi na vrhu tabele sa 19 bodova. Nakon 10 odigranih kola Mladost, Borac i OFK Kikinda imaju po 19 bodova i dele prve tri pozicije.
01

Kao što se i očekivalo Sakuljani su danas odigrali težak i neizvestan meč sa Kozarom iz Banatskog Velikog Sela. Kozarci su danas pokazali da nisu bez razloga na četvrtom mestu. Fudbaleri Borca su se dugo mučili i tek u druigom poluvremenu su uspeli da prelome utakmicu.
02

Gosti su tokom prvih 45 minuta bili mnogo bolji na sredini terena ali to nisu uspeli da materijalizuju. Sve njihove akcije bile su zaustavljane oko linije šesnaesterca, ali ni domaći nisu imali puno prilika. Ipak, Sakuljani su zabeležili dve izgledne šanse u prvom delu utakmice. U 16. minutu Damjanović odlično sa leve strane ubacuje u šesnaesterac, Pavlović prosleđuje, a Marković pokušava petom ali pored gola. Tri minuta kasnije Milankov je solo prodorom po sredini nanizao nekoliko protivničlkih igrača, zatim sjajno uposlio Damjanovića koji se nalazi oči u oči sa golmanom Rodićem, koji je ipak pravovremeno izašao i odbranio udarac. Lopta se ponovo odbija do Damjanovića, koji iskosa šalje oštar šut ali Rodić je odlično postavljen i ponovo brani.
03

U nastavku meča Sakuljani su mnogo bolji i agilniji. Imaju više loptu u nogama i stvaraju šanse. Međutim, prvu priliku su imali gosti. Uzelac probija po levoj strani izlazi ispred Lazovića, ali golman Borca reaguje kao panter i loptu skreće u korner. U 10. minutu konačno pogodak i vođstvo Sakuljana. Damjanović šutira sa oko dvadesetak metara, golman Rodić odbija loptu na koju natrčava Marković i šalje je pod prečku.
04

Šansu za izjednačenje gosti su imali u 24. minutu kada se nakon izvedenog kornera stvorila gužva u petercu Borca, a Uzelac sa samo dva – tri metra oštro šutirao ali je sa gol linije loptu izbacio Cvetković. U 37. Minutu Pavlović je uputio odličan šut ka golu Kozare ali je lopta prošla tik pored leve stative. Ipak, pobedu Borca je krunisao Damjanović pet minuta pre kraja majstorskim golom. Luković je iz sredine sjajno izbacio Damjanovića u protivnički šesnaesterac, a ovaj u maniru rasnog strelca lobovao golmana za 2:0.
05

– Teška i tvrda utakmica, ali i odlično izdanje kompletnog tima zajedno sa rezervistima koji su ušli u igru, izjavio je trener Borca Nenad Stojčić. I ovog puta smo pokazali strpljenje i karakter, što je odlika pobedničkih ekipa. Svi moramo biti svesni da je liga više nego izjednačena i da nema lakih protivnika. Svaki bod je važan i utakmice se moraju igrati taktički zrelo, što možda ponekad i nije lepo za oko, ali donosi rezultat.

16 Jedinstvo (NB) 10 2 2 6 14 18 -4 8

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad – grupa sever 8. kolo: TEMPO U DEBELJAČI POKLEKO U 85. MINUTU

TEMPO U DEBELJAČI POKLEKO U 85. MINUTU
Debeljača / Pančevo, 19. oktobar 2014;Spartak 1911 – Tempo 1:0 (0:0): Odigrali su Sefkerinci fantastičnu utakmicu u Debeljači protiv lidera prvenstva. Međutim nedostajalo je pet minuita i sportske sreće da fudbaleri Tempa donesu bod u Sefkerin. Ali ne samo bod jer su fudbaleri Tempa, da su bili samo malo prisebniji, mogli uzeti i sva tri boda. Znatno bolji u prvom poluvremenu Sefkerinci su pogodili i prečku i stativu (Paunović i Simeon), u drugom poluvremenu ravnopravan protivnik ali kao što to biva kad ne iskoristiš svoje šanse kazna po pravilu sledi. Sefkerinci su pet minuta pre kraja primili gol i opstali nezasluženo bez bodova.Tempo: Šiđanin, Getejanac (Radojčić 11'), Kirhner, Petković, Vukov, Simeon, Stamenković, Tomić, Paunović, Đoševski, Todorovski (Miklja 84').Železničar 2 – Omladinac 3:0 (1:0): Nije se puno očekivalo iz ove utakmice jer su Opovčani kako je već bionajavio trener Nikola Šojić nastupili u kombinovanom sastavu. Naime, utakmice sa Železničarom su revijalnog karaktera jer oni nastupaju van konkurencije. Međutim, treba napomenuti da su Pančevci jedini poraz do sada doživeli samo od Omladinca u prvom kolu (4:0). – Zadovoljan sam pristupom igrača, međutim igrali smo više revijalnu utakmicu u dosta kombinovanom sastavu, tako da nemam većih zamerki, izjavio je nakon meča trener Nikola Šojić.Omladinac: Čačija, Marinković, Latovljev B, Simić, Jašović, Jocić, Filipović, Ivić, Andrejić, Ružić (Josić), Mosic

RTS Zaječar i Kruševac:  NOVE MEDALJE NA RTS KROSEVIMA

RTS Zaječar i Kruševac: NOVE MEDALJE NA RTS KROSEVIMA

NOVE MEDALJE NA RTS KROSEVIMA
Zaječar / Kruševac, 17/18. oktobar 2014;
Na RTS krosu u Zaječaru kroz cilj je prošlo 2100 takmičara. Za AK “Spartak” medalje su osvojili: Teodora Vasić zlatnu u trci prvih razreda, Tamara Radin takođe zlatnu u trci petih razreda i Luka Stojanović srebrnu u trci drugih razreda. U trci seniora Nemanja Stojanović je zauzeo sedmo mesto.
1509642_761513590586648_7633793085835991010_n
Dan kasnije u Kruševcu održan je poslednji četvrti u nizu kros RTS-a. Staza u Kruševcu je bila izuzetno teška i blatnjava, ali to našim atletičarima nije smetalo da ostvare dobre rezultate. Neprikosnovena Tamara Radin pobeđuje i ovoga puta i osvaja zlatnu medalju i to je Tamarina osma uzastopna pobeda na krosevima RTS-a (četiri prošle i četiri ove godine). Teodora Vasić osvaja srebrnu medalju, Luka Stojanović takođe srebrnu. Mladen Banovac se polako vraća u svoj ritam i zauzima dobro četvrto mesto, s obzirom da je imao dugo zdravstvenih problema. U trci seniora Nemanja Stojanović zauzima sedmo mesto, baš kao i u Zaječaru, s tim što ovoga puta trči mnogo bolju trku i polako se vraća u formu. Trka je bila međunarodnog karaktera, kao i prethodne tri, tako da je Nemanja od srpskih atletičara bio četvrti.
SAM_0409
Treneri Kovačević i Stojanović su zadovoljni ostvarenim rezultatima na krosevima RTS-a i pokazalo se da se dobro treniralo u proteklom periodu. Na sva četiri krosa atletičari “Spartaka” osvojili su 11 medalja od toga pet zlatnih, četiri srebrne i jedna bronzana.
10636022_761510003920340_8358451696147091596_n
– Zahvaljujemo se predsedniku opštine Miloradu Soldatoviću kao i njegovom zameniku Branku Mihajloviću i JKP “Mladost” Opovo, kao i roditeljima atletičara, bez čije pomoći naši atletičari ne bi nastupili na proteklim takmičenjima, izjavio je trener Spartaka Nemanja Stojanović.

Pokrajinska gulašijada za osobe sa invaliditetom:  OPOVČANIMA DRUGO MESTO NA GULAŠIJADI U STAROJ PAZOVI

Pokrajinska gulašijada za osobe sa invaliditetom: OPOVČANIMA DRUGO MESTO NA GULAŠIJADI U STAROJ PAZOVI

OPOVČANIMA DRUGO MESTO NA GULAŠIJADI U STAROJ PAZOVI
Baranda, 19. oktobar 2014;
Sava Lazin, pater familijas Veselih domaćica koje su prošlog vikenda pripremile vicešampionski ajvar u Srbiji, nastavlja sa svojim kulinarskim uspesima. Ovog puta Sava je bio kapiten ekipe Udruženja paraplegičara i kvadriplegičara Opovo, koja se u subotu 18. oktobra u Staroj Pazovi takmičila na pokrajinskoj gulašijadi za osobe sa invaliditetom.
DSC02102

Na takmičenju su učestvovale 23 ekipe iz Vojvodine, a naši kuvari su osvojili sjajno drugo mesto. Prvi su bili Zrenjaninci, a treći Novosađani. UPIK Opovo je nastupio u sastavu Sava Lazin (kapiten),  Rada Dubić (glavni kuvar), Dejan Matić i Bratislav Babić, dok su pomažući članovi ekipe bili Bojan Matić i Nikola Babić.