Fudbal – Prva južnobanatska liga 9. kolo:  SLATKA OSVETA BARANĐANA I HET-TRIK CUKIĆA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 9. kolo: SLATKA OSVETA BARANĐANA I HET-TRIK CUKIĆA

SLATKA OSVETA BARANĐANA I HET-TRIK CUKIĆA
Baranda, 12. oktobar 2014;
Radnički (Baranda) – Polet (Izbište) 5:0 (3:0): Možda postignuta „petarda“ i nije realan rezultat onog što smo videli danas na terenu, ali ova pobeda je slatka osveta Baranđana za poraz iz prošle sezone. Činjenica je da fudbalerima Radničkog odgovaraju ekipe koje igraju otvoreno i žele da se nadigravaju, kada do izražaja dolazi njihova brzonoga navalna linija i sigurno najbrža u ligi. Gol na samom početku utakmice otvorio je meč baš onako kako odgovara Baranđanima, tako da su fudbaleri Radničkog danas pokazali da su na svom terenu mašina za davanje golova.
DSC_0083

Naime na samom početku meča usledio je brz gol ekipe Radničkog. Već u trećem minutu Dobrić je postigao pogodak. Posle gužve u kaznenom prostoru ekipe Poleta, Simić pogađa stativu, lopta je došla do Dobrića koji je bio spretan i savladao je golmana gostiju. Posle postignutog gola ekipa Radničkog gostujući tim Poleta više je imao loptu u svojim nogama, međutim nikako konkretno da zaprete golmanu Radničkog Trbojeviću.
DSC_0060

U 12. minutu okušali su šut igrači Poleta međutim pravo u Trbojevića koji je bio siguran. Igrači Radničkog imali su velikih problema da iznesu loptu sa svoje polovine. Gosti iz Izbišta fokusirali su svoj napad po levoj strain, međutim stameni Simić nije dozvolio svom brzonogom direktnom rivalu da pobegne i uradi nešto više eventualnim ubacivanjima lopte u kazneni prostor Radničkog.
DSC_0051

Baš posle situacije kada je Simić oduzeo loptu krenuo je kontranapad Radničkog koji je obećavao. Dobrić pošto je dobio loptu od Simića i malo je izneo napred upošljava Cukića koji je sjajno protrčao  po levoj strani i završio akciju na najbolji mogući način tj. golom. Lopta nije ni postavljena na centar terena kako treba, a već je ,opet, završila u golu tima iz Izbišta. Scenario gotovo indetičan. Ovoga puta Mačužić je oduzeo loptu koju je prosledio do Dobrića, ovaj ponovo sjajno upošljava Cukića, koji za dva minuta postiže dva gola za svoju ekipu i donosi veliku prednost od 3:0 na poluvremenu. Pred kraj poluvremena glavni sudija meča Kužić bio je primoran da isprekida utakmicu u par navrata jer su igrači bili nervozniji nego što je trebalo te su i startovi bili oštriji. Do kraja poluvremena istakao se Trbojević, koji je fenomenalno reagovao nakon jednog udarca gostiju sa oko dvadesetak metara.
DSC_0034

U drugom delu utakmice vodila se rovovska bitka, međutim stiče se osećaj da su igrači Radničkog iskoristili bolje svoje šanse uglavnom iz kontranapada. Prvi udarac ka golu u drugom delu utakmice imao je igrač Radničkog, Dodić. Golman gostiju nije bio siguran međutim lopta nije završila u golu. U 8. minutu drugog poluvremena istakao se fenomenalni Trbojević, koji je na ovom meču u par navrata spasao svoju ekipu primljenog gola.

U 18. minutu Cukić je uposlio Mačužića koji se nije najbolje snašao i lopta je završila preko gola. Samo nekoliko minuta posle te akcije tačnije u 64.minutu meča Rošulj je uputio idelnu loptu Cukiću koji je po treći put na meču, na gotovo indetičan način kao prva dva puta, utrčao u kazneni prostor ekipe Poleta i lako savladao golmana gostiju. Cukić je tako na ovom meču po treći put savladao golmana ekipe iz Izbišta.  U finišu je usledila inicijativa gostiju koji su u par navrata zapretili, međutim nije to bilo ni izbliza tako opasno po golmana Trbojevića.  Pred sam kraj susreta posle gužve u kaznenom prostoru tima iz Barande Trbojević je sjajno reagovao u par navrata. U jednom momentu bukvalno je ”uštopovao” loptu na glavu jednom od igrača Poleta. Posle ove akcije gde je tim Poleta bio najbliže golu usledila je akcija iz koje je usledio još jedan, peti, pogodak za ekipu Radničkog. Lopta je dospela u kazneni prostor Poleta. Kada su svi pomislili da igrači Radničkog previše komplikuju usledio je gol. Naime skoro svaki od igrača Radničkog koji je bio u kaznenom prostoru dotakao je loptu i razmenio dodavanjem sa saigračem da bi, na kraju, egzekutor bio Dobrić.

Na kraju možemo da zaključimo, pobeda velikom razlikom od čak pet pogodaka. Tim Radničkog je imao manje loptu u svojim nogama, sredina terena nije bila najsigurnija međutim šanse iz kontranapada bile su konkretne i stopostotno iskorišćene. Glavni ”krivac” za činjenicu da, iz ne tako loše igre, gosti iz Izbišta nisu postigli utešni pogodak je Trbojević koji je imao svoj dan i fenomenalno je branio svoj gol.

Kada se pobedi sa pet golova razlike, teško je naći manu ekipi, ali ipak danas moramo izdvojiti neke igrače: Trbojević je od početka sezone siguran, a danas izuzetan. Bez preterivanja golman Radničkog je spasao bar tri sigurna gola. Simić neprikosnoven na desnoj strain. Svoje iskustvo koristi najkorisnije za ekipu.

Dodić konstantno dobar, daje sigurnost ekipi i vlada na sredini terena. Mačužić, stalna opasnost za protivnički gol i izuzetan šuter. Dobrić, odličan tajming za gol šansu, danas pored dva pogotka i asistent za dva gola. Cukić, het-trik, koristi brzinu na najbolji mogući način, daje golove i asistira.

Radnički: Trbojević, Simić (Hristov 77′), Radojev (Svilarević 74′), Dodić, Vidić, Karović, Šušnjar D (Rošulj 46′), Šušnjar A, Mačužić, Dobrić, Cukić.

16 Budućnost (A) (-1) 9 1 1 7 11 33 -22 3

Izađi mi na teglu finale:  VESELE DOMAĆICE DRUGE U FINALU!

Izađi mi na teglu finale: VESELE DOMAĆICE DRUGE U FINALU!

VESELE DOMAĆICE DRUGE U FINALU
Opovo, 12. oktobar 2014;
Prema nazvaničnim informacijama koje smo dobili večeras, ekipa Vesele domaćice, koja u Beogradu predstavlja našu opštinu na finalu manifestacije Izađi mi na teglu, osvojila je u konkurenciji od tridesetak ekipa, sjajno drugo mesto. Više o ovoj manifestaciji, takmičenju i pobednicima, čitaćete u sutrašnjem prilogu.
Fudbal – Druga južnobanatska liga 7. kolo:  POBEDA SEFKERINACA I PORAZ OPOVČANA

Fudbal – Druga južnobanatska liga 7. kolo: POBEDA SEFKERINACA I PORAZ OPOVČANA

POBEDA SEFKERINACA I PORAZ OPOVČANA

Uzdin / Debeljača, 12,. oktobar 2014;

Oba naša drugoligaša danas su gostovala. Sefkerinci su pobedili u Uzdinu, dok su Opovčani izgubili u Debeljači.

Unirea i Tempo su odigrali otvorenu utakmicu sa puno obostranih šansi u kojoj su Sefkerinci bili snalažljiviji, postigli gol i sačuvali rezultat. Briljirao je iskusni Dragan Đoševski i ovom pobedom Tempo se po broju bodova izjednačio sa trećeplasiranim Omladincom. Ovom pobedom i osvajanjem važna tri boda Sefkerinci su „kupili“ ulaznicu za baraž borbu. Strelac pobedonosnog gola za Tempo bio je Dragan Simeon u 70. minutu igre.

Tempo: Šiđanin, Getejanac, Radojčić, Petković, Vukov, Suba (Milošević), Stamenković, Paunović, Simeon, Đoševski, Todorovski (Milićević).

Opovčani su u velikom derbiju izgubili u Debeljači. Spartak je u prvom poluvremenu postigao dva gola i u nastavku čuvao rezultat. Bili su fudbaleri Omladinca  bolji u drugom poluvremenu ali to nije bilo dovoljno za preokret. Rezultat su smanjili u 72. minutu pogotkom Marka Nenezića.

– Bez obzira na poraz u ovom važnom meču, smatram da smo ovakav pristup imali tokom dosadašnjeg dela prvenstva, bili bi smo vodeća ekipa lige, smatra kapiten Omladinca Đorđe Grčak.

Omladinac: Popović P,, Jocić, Popović A, Grčak, Filipović, Ružić, Andrejić, Marković (Popović U), Ivić (Simić), Nenezić, Mosić.

RTS kros Požarevac:  DVE MEDALJE ZA OPOVAČKI SPARTAK

RTS kros Požarevac: DVE MEDALJE ZA OPOVAČKI SPARTAK

DVE MEDALJE ZA OPOVAČKI SPARTAK
Požarevac, 11. oktobar 2014;
U Požarevcu je održan drugi u nizu RTS kros za ovu godinu uz učešće 2557 takmičara i prisustvo ministra sporta Vanje Udovičića. Atletičari “Spartaka” osvojili su dve medalje. Baš kao i u Šapcu, Teodora Vasić u trci prvih razreda osvaja srebrnu, dok je izvanredna Tamara Radin po šesti put za redom pobedila na RTS krosu, istrčavši izuzetno dobro celu trku, a posebno finiš koji je i odlučio pobednika.
10590610_757737674297573_6961629291001834155_n

Bilo bi i više medalja, da je bilo malo više sreće. Luka Stojanović je zauzeo neslavno četvrto mesto, dobro je trčala i Marina Bratić, koja je prvi deo trke istrčala izuzetno dobro, ali je na kraju posustala i zauzela osmo mesto. Anja Aćimov (2008) koja je u Šapcu bila druga ovag puta je završila na šestom mestu, ali je ovih dana bila bolesna i imala temperaturu. Luka Rajšić  (7. mesto), Đorđe Budimirov (8), Andrea Stajin (10), Milan Stojanov (9), Veljko Hajduk (11), Uroš Urošević (12), Nevena Stojanović (oko 20 mesta), Strahinja Simić (14). U trci seniora koja, u kojoj su nastupili i takmičari iz Mađarske, Rumunije, Bosne i Hercegovine, Nemanja Stojanović je zauzeo 9. mesto. Zbog zdravstvenih problema Mladen Banovac nije nastupio ni u Šapcu ni u Požarevcu.
1006083_757736510964356_8893194793085996770_n
Sledeći RTS kros nas očekuje 17. Oktobra u Zaječaru, a dan kasnije u Kruševcu.
Reportažu sa RTS krosa možete pogledati u nedelju u 17:40h na drugom kanalu RTS-a.