Rapsodija Omladinca u baražu: Opovčani završili posao već u prvom meču, het trik Stanišića

Opovčani završili posao već u prvom meču, het trik Stanišića

OPOVO, 30. maj 2021 – Realno, trebalo bi čudo da se desi u revanšu pa da Opovčani ne izbore opstanak u Drugoj južnobanatskoj ligi Zapad. Goleada fudbalera Omladinca, posebno u drugom poluvremenu i zaslužena, ubedljiva pobeda.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – BORAC (Pločica) 7:1 (2:1); Imali su domaći inicijativu tokom prvih 20 minuta igre ali bez izglednih šansi za pogodak. Odbranu Borca posebno je mučio kapiten Omladinca Stanišić koji je probijao po levoj strani ali tokom ovog perioda utakmice nije bilo raspoloženih saigrača koji bi ispratili njegovu dobru igru. Borac je uzvraćao kontranapadima, imao jednu dobru priliku kada su pogodili stativu, ali do 23. minuta mreže su mirovale.

Stojanović, koji je bio i najopasniji u napadu gostiju, uputio je odličan i oštar centaršut u šesnaesterac Omladinca, Nađ je bio brži od svog čuvara i glavom skrenuo loptu u mrežu nemoćnog golmana Čačije.

Kao da je ovaj pogodak pokrenuo ceo tim Omladinca, i pa su proradile sve linije, posebno vezni red i krila. Samo minut kasnije, nakon što su se gosti odbranili i izbacili loptu iz šesnaesterca, Ivanov je prihvata i sa nekih dvadesetak metara precizno plasira u suprotan ugao golmana Borca za izjednačenje.

Omladinac do kraja poluvremena ima inicijativu, upućuju par udaraca u okvir gola, ali tek u 44. minutu, nakon prodora Tasića po desnoj strani, mladi Todorović iskusno asistira Stanišiću koji izlazi ispred golmana Starova i preokreće rezultat na 2:1. U poslednjem minutu Stanišić je oboren u šesnaestercu, ali sudija nije pokazao na belu tačku. Po našem skromnom mišljenju, faul je postojao i domaćin je oštećen za penal.

U drugom poluvremenu rapsodija opovačkih fudbalera. Da su ovako igrali tokom sezone, verovatno bi igrali u plejofu, a ne u baražu za opstanak.

U 53. minutu, danas odlični Ivanov postiže svoj drugi pogodak, a šest minuta kasnije na asistenciju Ivanova i Tasić pogotkom kruniše svoj dobar nastup. Nakon ova dva pogotka gosti su se potpuno demoralisali i pali u igri, tako da je na terenu postojao samo jedan tim.

Svoj drugi pogodak Stanišić postiže u 63 minutu solo prodorom skoro od polovine terena, a u 70. minutu veteran Grčak povećava rezultat sa penala. Konačan rezultat, het trikom postavlja Stanišić u 80. minutu.

Revanš baraža za opstanak u Drugoj južnobanatskoj ligi Zapad igra se 6. juna u Pločici.

OMLADINAC 1927: Čačija, Tasić (Antić 70’), Milić, Todorović, Vukelić (Đurđulena 80’), Grujić, Stanišić, Ivanov, Giošev (Matković 65’), Popović (Grčak 57’), Ivić.

Finalni turnir KSB kadetkinje: Opovčanke i u kadetskoj kategoriji četvrte

Opovčanke i u kadetskoj kategoriji četvrte

OPOVO, 30. maj 2021 – Košarkašice Agros Basketa nisu uspele u jakoj konkurenciji sa Radničkim, Art Basketom i Vizurom  da osvoje medalju na finalnom turniru KSB prvenstva za kadetkinje. One su na turniru u Obrenovcu koji se igrao od 27. do 29. maja izgubile sve tri utakmice i završile u konačnom plasmanu na četvrtom mestu.

Ipak, ovo je izuzetan uspeh jer na početku prvenstva ekipi Agros Basketa niko nije davao šanse da će se plasirati u baraž, a one, ne samo da su stigle do baraža, nego su „dogurale“ i do finalnog turnira i među četiri najbolje ekipe prvenstva. Uspeh je utoliko veći jer je kadetska ekipa Agros Basketa sastavljena od pionirki, koje su pojačane sa samo tri košarkašice kadetskog uzrasta.

1. kolo: Radnički – Agros Basket 87:60; 2. kolo: Agros Basket – Vizura 44:66; 3. kolo: Art Basket 2 – Agros Basket 67:53;

Pobednički pehar osvojila je ekipa Art Basket 2, druge su košarkašice Vizure, a treće mesto je zauzela ekipa Radničkog iz Obrenovca.

Srpska liga Vojvodina 37. kolo: Poraz Borca u Zrenjaninu

Poraz Borca u Zrenjaninu

SAKULE, 30. maj 2021 – Fudbaleri Borca nisu uspeli da ostvare pozitivan rezultat na gostovanju u Zrenjaninu. Sakuljani su poraženi od Radničkog rezultatom 4:2 (2:1). Poraz Borca iskoristili su Bečejci koji su se bodovno izjednačili sa Sakuljanima ali imaju bolju gol razliku tako da su kolo pre kraja pretekli Borac. Odluka ko će biti četvrti „pašće“ naredne nedelje u poslednjem kolu kada u Sakulama upravo ova dva kluba međusobno igraju.

REZULTATI 37. kola: Omladinac – 1. Maj Ruma 2:0; OFK Stari Grad – OFK Vršac 2:7; Vojvodina 1928 – Bačka 1901 2:4; Kozara – Hajduk 1912 2:5; Radnički 1912 – Dunav 7:1; Jedinstvo – Sloga 3:0; Bečej 1918 – Sloboda 4:0; Radnički (Zr) – Borac 4:2; Feniks 1995 – Dinamo 1945 2:2; Mladost – Tisa 2:1.

TABELA: 1. Mladost (91); 2. OFK Vršac (76); 3. Radnički 1912 (72); 4. Bečej 1918 (64); 5. BORAC (64); 6. Omladinac (60); 7. Radnički (Zr) (60); 8. 1. Maj Ruma (58); 9. Feniks 1995 (57); 10. Hajduk 1912 (55); 11. Tisa (55); 12. OFK Stari Grad (53); 13. Dinamo 1945 (52); 14. Jedinstvo (48); 15. Bačka 1901 (41); 16. Sloboda (35); 17. Sloga (28); 18. Kozara (26); 19. Dunav (22); 20. Vojvodina 1928 (17).

Sportski savez Opštine Opovo: Stankov na Skupštini Sportskog saveza Srbije

Stankov na Skupštini Sportskog saveza Srbije

OPOVO, 29. maj 2021 – Predsednik Sportskog saveza Opštine Opovo Stevan Stankov je učestvovao u radu članova Skupštine Spotskog saveza Srbije koja je održana 28. maja 2021 u domu Narodne skupštine Republike Srbije. Na Skupštini je prisustvovao veliki broj sportskih radnika iz svih opštinskih, gradskih i granskih saveza iz čitave Srbije.

Predvodili su ih ministar omladine i sporta Vanja Udovičić sa saradnicima, predsednikom Sportskog saveza Srbije Davorom Štefanekom i predsednikom Olimpijskog komiteta Srbije Božidarom Miljkovićem, kao i drugim istaknutim ličnostima iz sveta sporta u Srbiji.

U okviru programa Skupštine održano je i svečano uručenje “Majske nagrade” najvećeg priznanja Sportskog saveza Srbije

Dobitnici priznanja za 2020. i 2021. godinu su: Uroš Kovačević (odbojka), Bobana Veličković (post humano – streljaštvo), Milovan Vesnić (automobilizam), Teodora Manić (kik boks), Dejan Jokić (streljaštvo) i Danijela Jovanović (tekvondo). Za teritorijalne organizacije nagrađeni su Sportski savez Subotica i Sportski savez Pančevo, dok su u kategoriji sportskih organizacija priznanja dobili FK Crvena Zvezda i Karate savez Vojvodine.

„Materijal sa Skupštine ću obrazložiti na sednici Upravnog odbora Sportskog saveza Opštine Opovo, kao i sve predloge i odluke sa Skupštine Sportskog saveza Srbije“, poručio je Stevan Stankov.