Druga južnobanatska liga Zapad 16. kolo: Opštinski derbi bez pobednika

Opštinski derbi bez pobednika

SEFKERIN, 12. april 2021 – Iznenađenje ili nova realnost, tek „opovačke bebe“ su u Sefkerinu pokazale da se na njih mora ozbiljno računati u budućnosti.

TEMPO (Sefkerin) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 2:2 (0:1); Mada je tradicija bila na strani Opovčana, ipak se očekivala sigurna pobeda Sefkerinaca jer je Omladinac i ovog puta na teren izašao sa osam bonus igrača. Ali, ne samo da nisu bili podređeni, Opovčani su veći deo susreta vodili, a fudbaleri Tempa su uspeli da izjednače tek u zaustavnom vremenu i tako osvoje bod.

Poveli su gosti pogotkom Nemanje Bogića već u 8. minutu što je bio rezultat prvog poluvremena. Na 2:0 povisio je Stefan Giošev u 73. minutu i tada se činilo da sva tri boda idu u Opovo. Međutim, pet minuta pre kraja pogotkom Stefana Markovića iz jedanaesterca Sefkerinci su smanjili rezultat, da bi zaustavnom vremenu uspeli da izjednače iz gužve u šesnaestercu autogolom Bojana Todorovića.

TEMPO: Šiđanin, Jovanov (Getejanac), Todorovski (Volčeski), Radojičić, Marinković (Zina), Stanisavljević, Lazović, Stojić. Erdeljan (Avramović), Marković, Dačić (Ćirika).

OMLADINAC 1927: Čačija, Popović, Milić, Todorović, Tomić, Ivić, Stanišić, Ivanov, Karajović, Giošev, Bogić.

REZULTATI 16. kola: Tempo – Omladinac 1927 2:2; Jedinstvo Stević – Mundial 2:2; Pobeda – Unirea 1:3; Glogonj – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (34); 2. Glogonj (32); 3. Unirea (24); 4. Mundial (20); 5. OMLADINAC 1927 (12); 6. Pobeda (10); 7. TEMPO (5).