Šah na otvorenom: 64 CRNO BELIH POLJA U OPOVAČKOM PARKU (VIDEO)

Šah na otvorenom: 64 CRNO BELIH POLJA U OPOVAČKOM PARKU (VIDEO)

64 CRNO BELIH POLJA U OPOVAČKOM PARKU

Opovo, 30. decembar 2020;

Opovački park od skoro krasi velika šahovska tabla, koja je pred novu godinu upotpunjena i sa velikim figurama. Na svečanom otvaranju prisustvovali su članovi šahovskog kluba „Bata Ćosić“ iz Opova, kao predstavnici lokalne samouprave, predsednik opštine Miloš Markov i opštinski većnik Igor Vujić. Ovaj sportski objekat predat je na korišćenje opovačkom šahovskom klubu ali i svim građanima naše opštine.

Opštinski većnik zadužen za sport Igor Vujić smatra da će ova tabla i figure pored estetskog značaja imati i praktični značaj u popularizaciji šaha. Vujić je takođe istakao da je budžet za sport u 2021. uvećan za 800.000 dinara i da će se ova tendencija nastaviti i narednih godina.

„Ova šahovska tabla sigurno će predstavljati jedan lep ukras u našem parku i to je poklon našem šahovskom klubu i siguran sam da će dobiti onu pravu namenu, da će deca tu dolaziti, a ne samo stariji. Mi sad dok smo spremali figure odigrali smo nekoliko poteza i meni se već svidelo tako da sam siguran da ću ja dolaziti, a nadam se da će to činiti i deca i da će se ovaj sport popularizovati u našoj opštini. Ove godine budžet za sport je uvećan za 800.000 dinara u odnosu na prethodni, želeli smo i više, znam da je predsednik opštine želeo, ovog puta nije moglo ali sam siguran da će narednih godina biti još uvećan ali i ovako za ovih 800.000 dinara klubovima će mnogo značiti“ izjavio je Vujić.

Šah klub „Bata Ćosić“ poslednjih godina jedan je od vodećih vojvođanskih klubova koji ostvaruje zapažene rezultate u okviru Druge savezne lige. Predsednik kluba i jedan od vodećih šahista Bate Ćosića Goran Vlajković je istakao značaj šahovskog terena i znnačaja popularizacije ove igre za decu, kao i problemima koje opovački šahovski klub ima u ovim nestabilnim vremenima za ceo sport.

„U narednom periodu planiramo da mnogo više učinimo u radu sa mlađim generacijama jer i sami vidite da nam je igrački kadar pomalo i vremešan i treba ga zaista podmladiti, mada i ovi koji su vremešni igraju jako dobro. Ovo što smo danas dobili od lokalne samouprave mislim da će biti jedan sjajan podstrek za decu, vidim da su se deca već skupljala, gledala, i mislim da će nam to mnogo pomoći. Ipak, naša sredina je mala, deca menjaju sportove i košarka i fudbal i šah, ali to nas ne abolia i moraćemo da mnogo više učinimo i to bi verovatno najviše moglo da se učini u školskom sportu. Da se šah uvede u škole i da mnogo više tamo učinimo u saradnji sa školom. Saradnja sa lokalnom samoupravom je godinama dobra, podržavali su nas decenijama unazad, mi postojimo već više od 50 godina, u poslednje vreme uspeli smo da stabilizujemo upravu kluba i igrački kadar, međutim, sada su iskrsle finansijske poteškoće u ovom „kovid“ vremenu. Kako će se situacija odvijati videćemo, izgubili smo mnogo sponzora i generalnog sponzora i videćemo šta će se dogoditi. Mi smo sada nekako iz prelaska polufrofesionalnog u profesionalni sport i da li ćemo uspeti da pređemo tu granicu koja je jako velika. To je više nego klasa igračka i da le ćemo to učiniti ostaje da se vidi u narednoj godini“ rekao je Vlajković.

Velika šahovska tabla i figure, svakako će biti izazov za ljubitelje ove drevne igre ali i za one najmlađe koji će tu naći poligon za igru.

Matične i pogrebne knjige umrlih: U DECEMBRU 25 PREMINULIH

Matične i pogrebne knjige umrlih: U DECEMBRU 25 PREMINULIH

U DECEMBRU 25 PREMINULIH

Opovo, 2. januar 2021;

Tokom decembra u matičnim i pogrebnim knjigama umrlih upisano je 25 preminulih. U Opovu 15, po četiri u Sakulama i Barandi i dvoje u Sefkerinu.

OPOVO: Nenad Stokić (1950), Vukosava Stupar (1938), Zagorka Miklićn (1943), Zorka Borota (1931), Sofija Milakov (1944), Boris Horvat (1949), Jelka Jožika (1940), Jovanka Stojić (1931), Velinka Jovanović (1931), Saveta Todorović (1937), Andrija Soldatović (1933), Ljubica Žilevska (1941), Gordana Đorđević (1976), Dragiša Vučković (1938), Milka Vučković (1946); BARANDA: Radivojka Vukašinović (1939), Zaka Ilišev (1948), Nada Dobrić (1934), Živa Milovanov (1950); SAKULE: Miljka Šukunda (1935), Ružica Marić (1941), Miodrag Vukadinović (1945), Esma Cvetković (1959); SEFKERIN: Veselina Toma (1929), Milovanka Krstevski (1978).