Republički Hidrometeorološki Zavod: SUNČANO I TOPLO, VEČERAS RAZVOJ OBLAČNOSTI

I danas pretežno sunčano i toplo. Posle podne, uveče i noću uz lokalni razvoj oblačnosti pljuskovi sa grmljavinom. Vetar slab i umeren, jugoistočni i istočni, uveče i tokom noći u skretanju na severni. Najviša temperatura od 32 do 34 °C.

U narednih sedam dana u većini dana promenljivo oblačno sa čestom pojavom pljuskova sa grmljavinom, samo od četvrtka do subote pretežno sunčano, a uz lokalni razvoj oblačnosti ponegde se očekuju kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom. Maksimalna temperatura u većini mesta od 27 do 31 °C.

Remi Banata i Radničkog u Čenti: ODLUKA O FINALISTI BARAŽA IPAK PADA U BARANDI

ODLUKA O FINALISTI BARAŽA IPAK PADA U BARANDI

Čenta, 15. jun 2019;

BANAT (Čenta) – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (1:1); Verovatno najpravedniji rezultat ove uzbudljive utakmice koja je izazvala veliko intersovanje ljubitelja fudbala iz cele okoline. Možda ne previše kvalitetna jer je sparno vreme bilo gotovo nemoguće za igru, ali svakako borbena, žestoka i neizvesna do poslednjeg zvižduka sudije. Fudbaleri oba tima dali su svoj maksimum do poslednjeg atoma snage, što su navijači oba kluba, koji su dupke popunili tribine stadiona, nagradili aplauzima.

Radnički u Čentu nije došao da se brani, igrali su u standardnoj ofanzivnoj formaciji tako da su se obostrano smenjivali napadi u oba smera, ali nekih velikih prilika nije bilo.

Banat je došao u vođstvo u 15. minutu posle prekida kada je nakon izvođenja kornera golman Radničkog loše procenio let lopte, a zbog lošeg postavljanja odbrambenih igrača, najbolje se snašao najbolji strelac PFL Zrenjanin u ovoj sezoni Nikola Stojanović i udarcem glavom poslao loptu u mrežu za ogromnu radost domaćih navijača.

Nakon ovog pogotka Baranđani imaju više inicijative i posed lopte i samo sedam minuta kasnije poravnavaju rezultat. U akciji koja je krenula po desnoj strani, nekoliko kratkih i preciznih pasova, Mijatović iskosa ulazi u šansu, golman Banata istrčava da zatvori ugao, ali Mijatović lucidno vraća povratnu loptu za Stojkovića kome nije bilo teško da pošalje lopte iza gol linije Banata. Već u sledećem napadu Baranđani imaju kolosolanu šansu za vođstvo ali kapiten Dobrić iz prostora šesnaesterca loptu šalje tik uz levu stativu. Postižu Baranđani još jedan pogodak preko Mijatovića ali je on opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Na početku drugog poluvremena nema puno promena u igri i fudbaleri Radničkog, posebno vezni red, u većem su posedu lopte i stvraju par izglednih situacija ali bez prave završnice. Međutim, u 59. minutu, čudna odluka stručnog štaba radničkog kada iz igre izlazi ofanzivni Cukić. a ulazi Miajilović, koji samo dva minuta kasnije pravi grešku nakon koje Đorđe Bajkin ulazi u šansu i lako savladava golmana Labusa, tako da Čenćani ponovo imaju gol prednosti. Da stvar bude gora po Baranđane, u 68. minutu dolazi do teške povrede podkolenične kosti Dušana Dobrića, koji je hitno prevežen u Dom zdravlja a zatim i u pančevačku bolnicu. U igru je ušao još uvek potpuno neoporavljeni Đogo, a kapitensku traku je preuzeo Igor Starčević.

U tim trenucima potpuno se raspala igra Radničkog. Fudbaleri Banata opsedaju gol Baranđana, ređaju se šanse ali lopta ne ulazu gol. I kada se več očekivao kraj utakmice, Baranđani u poslednjih pet minuta, kao nekim čudom, prelaze u potpunu ofanzivu, stavarju prilike i samo zahvaljujući izvanrednom golmanu Banata Nemanji Sladoviću i njegovim bravuroznim intervencijam ne primaju gol. I kada se očekivao poslednji zvižduk sudije, u prvom minutu zaustavnog vremena Mijatović ponovo asistira Stojkoviću koji preciznim udarcem trese mrežu nemoćnog Sladovića. I dok se domaći igrači hvataju za glave, fudbaleri Barande i njihovi navijači su u transu.

Kao što se i očekivalo, finalista baraža za ulazak u Vojvođansku ligu Istok nije odlučen u prvoj utakmici. U revanšu, Radnički će sigurno u velikoj meri biti hendikepiran izostankom jednog od svojih najboljih igrača Dušana Dobrića, ali i Banat neće biti kompletan jer zbog parnih žutih kartona neće moći da nastupaju Igor Jocić i Dejan Milenković. Međutim, bez obzira na sve, u sredu u Barandi nas očekuje još jedan lep fudbalski spektakl.

BANAT: Sladović, I.Raketić, S.Raketić, Milenković (N.Jocić), Radojičić (Kovač 70’), Eskić, Bajkin, Dobrić, Stojanović, Maksimović (Dimitrijević 90’), I.Jocić. RADNIČKI: Labus, Radojev, Ilić, Stojanović, Jovanović, Starčević, Mijatović, Stojković, Dobrić (Đogo 68’), Cukić (Mijailović 59’), Divljački