Nema odmora za vatrogasce:  U NEDELJU TRI POŽARA U ATARU

Nema odmora za vatrogasce: U NEDELJU TRI POŽARA U ATARU

U NEDELJU TRI POŽARA U ATARU
Opovo, 8. oktobar 2018;
Verovatno je na početku jeseni najzaposlenija branša u našoj opštini lokalna vatrogasna služba. Paljenje u ataru se nastavlja bez obzira na apele i najave povećanja kazni, tako da je dežurna vatrogasna jedinica iz Opova u nedelju intervenisala tri puta tokom jednog popodneva.

Prvi požar prijavljen je u sefkerinskom ataru oko 14:00h, gde je gorela strnjika, a likvidiran je u 15:15 časova sa 1.000 litara vode. Ekipa se nije ni vratila u bazu kad je stigla dojava za novi požar u Sakulama na deponiji smeća. I ovog puta brzom intervencijom vatrogasci su likvidirali požar u 15:55 časova sa 6.000 litara vode. Međutim, ni posle druge intervencije vatrogasci se nisu propisno odmorili, jer već u 18:18h stiže nova dojava i ponovo akcija u sefkerinskom ataru gde je gorela trava. Vatrogasci su ovaj požar likvidirali u 18:55 časova sa 1.000 litara vode.

Dani Afrike u Opovu:  IZLOŽBA RADOVA SA RADIONICE „MOJA AFRIČKA PRIČA“

Dani Afrike u Opovu: IZLOŽBA RADOVA SA RADIONICE „MOJA AFRIČKA PRIČA“

IZLOŽBA RADOVA SA RADIONICE „MOJA AFRIČKA PRIČA“
Izložbom dečijih radova sa radionice „Moja afrička priča“, koja je održana u holu Osnovne škole „Dositej Obradović“ u Opovu, zatvorena je osmodnevna manifestacija „Dani Afrike u Opovu“.

Radovi su kreacija učenika prvih razreda sa kojima su tokom tri dana radile radioničarke Olivera Batajić Sretenović – docent Fakulteta primenjenih umetnosti i ilustratorka Maja Veselinović.

Deca su svaki dan pravila po jednu „afričku priču“ gde su glavni junaci bili dvoje dece sa različitim imenima, koji žive sa mamom i tatom u nekom drugačijem, afričkom okruženju. Na taj način deca su kroz igru i kreativnost sprovedena kroz različite afričke predele: pustinju, obalu mora i šumu.

Ispred organizatora manifestacije, učesnike i prisutne učenike škole pozdravila je direktorka Opštinske narodne biblioteke Opovo Katarina Nikolić Ralić, koja je istakla značaj održavanja ovakvih manifestacija, u smislu upoznavanja sa drugačijim kulturama, edukaciji i razvijanju tolerancije, nakon čega je svim učesnicima radionice uručila diplome.

Zvanično, manifestacija je zatvorena ali će svi zaintersovani moći da uživaju u odličnoj fotografskoj izložbi „Traganje po africi“, koja je postavljena u Galeriji „Jovan Popović“ još narednih 15 – 20 dana.

Akcija dobrovoljnog davanja krvi:  U OPOVU I SEFKERINU KRV DALO 48 DAVALACA

Akcija dobrovoljnog davanja krvi: U OPOVU I SEFKERINU KRV DALO 48 DAVALACA

U OPOVU I SEFKERINU KRV DALO 48 DAVALACA
U organizaciji zavoda za transfuziju krvi Vojvodine i Crvenog krsta Opovo, u petak 5. oktobra organizovana je akcija dobrovoljnog davanja krvi u Opovu i Sefkerinu.

Akciji se odazvalo 49 davalaca ali je jedan dobrovoljac odbijen iz zdravstvenih razloga. U Opovu je krv dalo 27 davalaca, a u Sefkerinu 21.

Inače, ovo je prva akcija koju Crveni krst Opovo radi sa Zavodom za transfuziju krvi Vojvodine, jer se do sada to radilo u saradnji sa Republičkim zavodom za transfuziju krvi. U kancelariji Crvenog krsta Opovo kažu da je razlog nešto slabijeg odziva u odnosu na prethodne akcije, činjenica da su vremenski intervali akcija bili kraći što je verovatno uzrokovali ukupan broj dobrovoljnih davaoca.

.

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo:  SEFKERINCI POBEDOM OSVOJILI PRVE BODOVE

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 6. kolo: SEFKERINCI POBEDOM OSVOJILI PRVE BODOVE

SEFKERINCI POBEDOM OSVOJILI PRVE BODOVE
Opovo, 7. oktobar 2018;
TEMPO (Sefkerin) – UNIREA (Uzdin) 2:1 (0:1); Bilo je potrebno šest kola da Sefkerinci osvoje prve prvenstvene bodove. Bilo je do sada i nedostatka sreće, ali i loših igara, međutim, konačno su fudbaleri Tempa imali koncentracije i realizacije da meč pozitivno privedu kraju.

Da bude „slađe“ Sefkerinci su do pobede stigli u 90. minutu.

Počelo je rastrzano na obe strane i u takvoj igri gosti dolaze do prednosti od 1:0 autogolom domaćeg štopera Vladimira Vukova, koji je loptu posle kornera nehotice skrenuo u svoju mrežu. Do poluvremena se igralo između dva šesnaesterca ali bez mnogo prilika za gol. Treba napomenuti da je u 27. minutu indisponiranog Todorovskog zamenio Nećakov i to će se kasnije ispostaviti kao ključni detalj na utakmici. Na poluvremenu su domaći fudbaleri pretrpeli velike kritike od trenera Sube koji im je zamerio na slaboj borbenosti, čvrstini i duel igri. U nastavku utakmice činilo se kao da se na terenu pojavila druga ekipa Tempa. Zatvorili su prilaze svom golu, zaigrali angažovano na sredini terena i ulaskom Ćirike i Đinovića u 58. minutu počeli su u talasima da napadaju gol gostiju. Ređali su se napadi i prilike.

Igrao se 67. minut kada je Nećakov posle odličnog bega, uleteo iskosa sa leve strane u šesnaesterac Uniree, vratio loptu na 14. metara na koju natrčava kapiten Dačić i sprovodi je odličnim šutom u gol.

Osokoljeni izjednačenjem domaći nastavljaju da pritiskaju goste na njihovoj polovini ne dozvolivši im da naprave ni jednu ozbiljnu akciju do kraja utakmice. I kada su svi očekivali da će se utakmica završiti podelom bodova tako nisu mislili domaći igrači. Naime, usledio je prodor po desnoj strain, na oboj utakmici odličnog Jovana Đinovića, dobar centaršut na drugu stativu gde je Nećakov fenomenalno reagovao i glavom zakucao loptu u mrežu golmana gostiju, a isticao je 90. minut. Što bi komentatori rekli, pravi engleski gol. To je bio i znak za veliku radost i veselje medju navijačima Tempa, koji su pobedu u prvenstvu čekali skoro godinu dana. Sledece kolo Tempo gostuje Pobedi u Samošu i nadaju se pozitivnom rezultatu.

TEMPO: Vickov, Živkov, Stoševski, Vukov, Ilkić, Dačić, Radojičić, Jovanov (Ćirika 58’), Todorovski (Nećakov 27’), (Volčevski 90’), Radenković, Milićev (Đinović 58’).

REZULTATI 6. kola: Polet – Slavia 2:2; Omladinac 1927 – Mundial 1:3; Glogonj – Vojlovica 1918 (4:1); Tempo – Unirea 2:1; Pobeda (slobodna).

TABELA: 1. Polet (13); 2. Slavia (13); 3. Mundial (12); 4. Unirea (9); 5. Glogonj (9); 6. OMLADINAC 1927 (7); 7. TEMPO (3); 8. Vojlovica 2018 (2); 9. Pobeda (1).

Fudbal mlađe kategorije:  REZULTATI PIONIRA I OMLADINACA

Fudbal mlađe kategorije: REZULTATI PIONIRA I OMLADINACA

REZULTATI PIONIRA I OMLADINACA
Tokom vikenda utakmice su odigrali i najmlađi fudbaleri naših opštinskih klubova. U okviru 5. kola Druge pionirske lige južnog Banata sastali su se u Opovu Omladinac i Radnički iz Barande. Pioniri iz Opova su bili ubedljivi i savladali svoje vršnjake iz Barande rezultatom 9:0 (5:0). Strelci su bili Nikola Đurđulena (4’, 20’, 26’ i 45’), Aleksandar Jeminović (8’ i 13’), Danijel Petrović (15’), David Knežević (49’) i Luka Stojić (50’).

OMLADINAC: Luka Stojić, Jovan Ilievski, Mihajlo Legetić, Nenad Srbljan, Aleksandar Jeminović, David Knežević, Dušan Petrović, Jovan Nikolić, Nikola Đurđulena, Marko Vukajlov, Ognjen Brašnjo:: Stefan Stojanović, Saša Mojsa, Danijel Petrović, Luka Jocić, Lazar Babajanin, Luka Burazor, Uroš Eređin, Nenad Srbljan.

RADNIČKI: Marko Vlajnić, Marina Divljački, Mihajlo Vaić, Ivan Stojanov, Marijana Petrov, Emil Doroslovac, Aleksa Gligić, Kevin Doroslovac, Bogoljub Nećakov, Milica Francuz, Uroš Paunov.

U prvenstvu Omladinske lige južnog Banata – grupa sever (5. kolo), gde imamo dva predstavnika, sefkerinski Tempo je izgubio u Starčevu od Borca rezultatom 3:0, dok je meč između Mladosti i Omladinca, koji je trebao da se odigra u Omoljici odložen.

Škola fudbala „Sportiko“ iz Opova učestvuje u Fer Play ligi u Beogradu. Ovog vikenda nastupili su sa nekoliko selekcija: 2011/2012: Atakante 4 – Sportiko 4:1; Mondijal – Sportiko 0:2; National Resnik – Sportiko 1:3; 2010: Dušanovac 2 – Sportiko 2:3; 2009: Atakante B – Sportiko 0:3 (sl); 2008: Sportiko – Santos 3:0 (sl);  2006/2007: Šarić – Sportiko 2:0.