Kulturni centar Opovo: „OSVETNICI – KRAJ IGRE“ NA BIOSKOPSKOM REPERTOARU

„OSVETNICI – KRAJ IGRE“ NA BIOSKOPSKOM REPERTOARU

Opovo, 29. april 2019;

U utorak 7. maja na bioskopskom repertoaru Kulturnog centra Opovo Marvelov najnoviji filmski blokbaster i film koji trenutno obara rekorde u srpskim bioskopima „Osvetnici – Kraj igre“. Termin projekcije je 20:00h, a pre ove projekcije na programu je film „Dambo“ od 18:00 časova.

Ulaznice se mogu kupiti svakog radnog dana u prostorijama BIBLIOTEKE u Opovu od 8:00 do 14:30 časova, a dva sata pre projekcije u Kulturnom centru Opovo.

Četvrti film o najomiljenijim Osvetnicima kulminacija je 22 povezana filma, koji će omogućiti publici da budu svedoci prelomne tačke ovog epskog putovanja. Naši heroji moraće da podnesu veliku žrtvu ukoliko žele da očuvaju ovu krhku stvarnost.

Režija: Anthony Russo, Joe Russo; Uloge: Brie Larson, Scarlett Johansson, Robert Downey Jr., Josh Brolin, Chris Hemsworth, Chris Evans, Tom Holland, Elizabeth Olsen, Paul Rudd

Škola fudbala Sportiko: NAJMLAĐI PETLIĆI NA PRVOMAJSKOM TURNIRU U VRČINU

NAJMLAĐI PETLIĆI NA PRVOMAJSKOM TURNIRU U VRČINU

Ovog vikenda Škola fudbala Sportiko učestvovala je na VII prvomajskom međunarodnom turniru u Vrčinu gde je nastupila sa selekcijama petlića 2011. i 2012. godište.

sdr

Selekcija 2011 odigrala je tri utakmice (2-1), a selekcija 2012 četiri utakmice (1-3).

Trener Saša Komarov se zahvaljuje FK „Vrčin“ na pozivu, kao i roditeljima koji su našli vremena da dođu i bodre svoje mališane. A deca, kao i uvek primerna i raspoložena za igru.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 26. kolo: VRANE BEZ PROBLEMA U IZBIŠTU

VRANE BEZ PROBLEMA U IZBIŠTU

Baranda, 29. april 2019;

POLET (Izbište) – RADNIČKI (Baranda) 1:3; Vratile su se Vrane u kolosek. Ove nedelje ceh je platila ekipa iz Izbišta. Tim Poleta je na začelju tabele i igrači Radnickog nisu smeli sebi da dozvole još jedan kiks. Čak su im i išli u korist remi Potparanja i poraz Borca, koji su drugi, odnosno treći.
Vrane su krenule silovito od samog starta. Nametnule su ritam i domaćini su imali problem da prenesu loptu na protivničku polovinu. Šanse su uglavnom trazili posle prekida koje im je sudija “domaćinski” dosuđivao.
Prvi gol je delo fenomenalnog Igora Starčevica posle solo akcije. Oduzeo je loptu protivniku, pretrčao polovinu terena i precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora. To je dodatno motivisalo Baranđane da krenu još agresivnije. Drugi pogodak postigao je kapiten Dušan Dobrić. Posle dobro izvedenog kornera Cukica, Dobrić je glavom (a sve više golova daje upravo glavom, a ne solo prodorima što je njegova uža specijalnoat) lako matirao golmana domaće ekipe.
Bez obzira na veći posed lopte i terensku nadmoć fudbaleri Radničkog nisu koristili prilike. Opomena je potom usledila u vidu primljenog gola.
Igrač Poleta je protrčao po desnoj strani, oštro uputio loptu u kazneni proctor, koja je prošla kroz peterac na drugu stativu gde Vasić nije mogao nista da uradi.
Na gol zaostatka domaća ekipa je krenula na sve ili ništa. Razumno jer su im bodovi preko potrebni. To je otvorilo šanse brzonogoj ofanzivnoj liniji Radničkog da stvara prilike. Cukić, Dobrić, Starčević, svi su imali svoje šanse ali lopta nije htela u gol.
Odbrana i vezni red su disciplinovanom igrom dozvolili igračima Poleta da iz svega dva tri slobodna udarca zaprete Vasiću, koji se, kao i prošle nedelje prvi golman ekipe Labus, istakao. Vasić je pri rezultatu 1:2 odbranio dobru priliku domaćina za izjednačenje, a ova odbrana i pre svega šansa Poleta probudili su napadače Radničkog.
Gol je usledio tek pred sam kraj meča I rezultat je majstorije najboljeg strelca ekipe Starčevia. Poput svojih kolega iz “malo” većih klubova Starčević je makazicama uputio loptu ka golu domaćina čiji je golman bio nemoćan. Dva gola razlike su ipak delovali nedostižno u svega nekoliko minuta pred kraj meča. Domaćini su podigli belu zastavu i to je značilo nova tri boda za Vrane.
Ova pobeda je vrlo značajna jer Radnički opet ima šansu da završi kao treća ekipa na tabeli. Na poziciju koja vodi u baraž.(Branislav Babin)

REZULTATI 26. kola: Jedinstvo – Borac 3:0; Partizan (G) – Jedinstvo Stević 4:3; Potporanj – Jugoslavija 0:0; Spartak 1911 – Partizan (U) 5:1; Sloga – Dunav 3:0; Polet – Radnički 1:3; Crvena Zvezda – Strela 3:2; Dolina – Vulturul 1:1; Vojvodina – slobodan tim.

TABELA: 1. Partizan (G) (52); 2. Borac (50); 3. Potporanj (48); 4. RADNIČKI (44); 5. Jedinstvo (42); 6. Spartak 1911 (40); 7. Partizan (U) (40); 8. Strela (38); 9. Sloga (33); 10. Jedinstvo Stević (31); 11. Crvena Zvezda (29); 12. Dunav (27); 13. Dolina (26); 14. Vulturul (25); 15. Jugoslavija (25); 16. Vojvodina (19); 17. Polet (19).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 16. kolo: OMLADINAC UZEO BOD LIDERU, TEMPO RAZOČARAO SA FENJERAŠOM

OMLADINAC UZEO BOD LIDERU, TEMPO RAZOČARAO SA FENJERAŠOM

Opovo / Sefkerin, 29. april 2019;

OMLADINAC 1927 (Opovo) – SLAVIA (Kovačica) 2:2 (1:2); Omladinac je napravio veliko iznenađenje i odigrao remi 2:2 sa liderom na tabeli Slavijom iz Kovačice. Mada su Opovčani bili domaćini niko im nije davao šanse ali još jednom se pokazalo da je lopta okrugla i da je u fudbalu sve moguće.

Uspeli su Opovčani sa podmlađenim sastavom u kojem je bilo čak pet bonus igrača da izvuku bod sa favorizovanim gostom iz Kovačice. Poveli su gosti udarcem sa bele tačke u 16. minutu, a kada je u 27. minutu napadač Slavije Bursać povisio vođstvo na 2:0 svi su pomislili da je samo pitanje kolika će biti razlika na kraju meča. Međutim, scenario ove utakmice je sve do kraja iznenadio. Prvo je Miloš Cvetković iz penala smanjio vođstvo Slavije u 40. minutu, da bi isti igrač poravnao rezultat u 72. minutu što je bio i konačan ishod meča.

Sudija Nikolić pokazao je dva crvena kartona, jedan za rezervnog golmana Omladinca Nikolu Šiđanina, koji je sa klupe za rezervne igrače ušao u teren i udario protivničkog igrača, a drugi za Nikolu Bursaća iz ekipu Slavije zbog druge javne opomene.

OMLADINAC: M.Šiđanin, Bojan Popović (Bogdanov 74’), Panić, N.Jovanov, Marinković, Stupar (Borivoje Popović (82’), M.Jovanov (Ivić 46’), Stojić, Arsenović, Puškaš, Cvetković

TEMPO (Sefkerin) – POBEDA (Samoš) 0:2 (0:1); Tempo je ponovo razočarao svoje navijače koji su očekivali bodove u susretu sa poslednje plasiranom ekipom Pobede. Gosti su pobedili sa 0:2 i sva tri boda nose u Samoš.

Četvrti poraz u nizu fudbalera Tempa. Nije igra Sefkerinaca bila toliko loša koliko je bila loša realizacija. Tri propuštene dobre prilike plus neiskorišćen penal u prvom poluvremenu rival je morao da kazni pogotkom I vođstvom. U drugom delu igre Tempo pojačava pritisak ali lopta nije htela u gol. Dva puta su pogodili stativu i promasili jos četiri – pet izglednih prilika i opet na kraju za silne promašaje usledila je kazna u vidu drugog pogotka za goste i postavljanja krajnjeg rezultata.

TEMPO: Vickov, Jovanov, Ilkić (Volčeski), Vukov, Radojičić (Nećakov), Dačić, Milićev, Simeon, Đinović (Todorovski), Rankov, Stanisavljević.

REZULTATI 16. kola: Polet – Unirea 6:1; Tempo – Pobeda 0:2; Glogonj – Mundial 1:4; Omladinac 1927 – Slavia 2:2; Vojlovica 2018 – slobodan tim.

TABELA: 1. Slavia (36); 2. Polet (35); 3. Unirea (28); 4. Mundial (27); 5. Glogonj (23); 6. OMLADINAC 1927 (12); 7. TEMPO (9); 8. Pobeda (6); 9. Vojlovica 2018 (5).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 27. kolo: POBEDA SAKULJANA U SREMSKOJ MITROVICI

POBEDA SAKULJANA U SREMSKOJ MITROVICI

Sakule, 29. april 2019;

RADNIČKI (Sremska Mitrovica) – BORAC (Sakule) 1:2 (0:2); Tri vredna boda nose Sakuljani iz Sremske Mitrovice. Utakmicu je obeležio i jak pljusak i težak teren za igru na kojem su se ipak bolje snašli fudbaleri Borca.

Sakuljani su poveli pogotkom Milana Šušnjara u 20. minutu i svakako najboljeg aktera ovog meča,. Na 2:0 povisio je Atanacković dva minuta pre kraja prvog poluvremena. U nastavku meča domaćin je uspeo u 72. minutu da smanji vođstvo gostiju i to autogolom Aleksandra šušnjara, ali nakon toga rezultat se nije menjao do kraja utakmice.

I pored ovog dobrog rezultata Borac se i dalje nalazi u kritičnoj zoni ispadanja (15. mesto) jer je Dunav „iznenađujuće“ u gostima dobio velikog favorita trećeplasiranu ekipu Bratstva, a ČSK Pivara bila bolja u susretu sa pančevačkim Dinamom.

REZULTATI 27. kola: Bačka 1901 – Cement 5:0; Hajduk 1912 – Crvena Zvezda 3:0; Bratstvo 1946 – Dunav 0:2; Radnički (SM) – Borac 1:2; Radnički (NP) – Omladinac 3:1; Dinamo 1945 – Kabel 1:5; ČSK Pivara – Železničar 3:1; Mladost – Radnički (zr) 2:0; OFK Vršac – slobodan tim.

TABELA: 1. Kabel (62); 2. Hajduk 1912 (57); 3. Bratstvo 1946 (42); 4. Omladinac (42); 5. Dinamo 1945 (40); 6. Bačka 1901 (36); 7. Radnički (SM) (34); 8. Radnički (Zr) (33); 9. Železničar (32); 10. OFK Vršac (30); 11. Mladost (30); 12. Cement (29); 13. Dunav (28); 14. ČSK Pivara (28); 15. BORAC (27); 16. Crvena Zvezda (26); 17. Radnički (NP) (23).