Kulturni centar Opovo: NA REPERTOARU HIT KOMEDIJA „POMAHNITALI“

NA REPERTOARU HIT KOMEDIJA „POMAHNITALI“

Opovo, 1. april 2019;

U petak 5. aprila na sceni Kulturnog centra Opovo nova pozorišna predstava. Na programu je hit komedija „Pomahnitali“, u kojoj glavne role imaju prvak Narodnog pozorišta u Beogradu Miloš Đorđević i poznata pozorišna glumica Tatjana Kecman, koju šira publika zna iz popularne TV serije „Ubice moga oca“.

Miloš Đorđević je već nastupao u Opovu, preciznije početkom oktobra prošle godine sa predstavom „Udaj se muški“ kada je oduševio publiku i pobrao ogromne aplauze.

Ulaznice po ceni od 400 dinara mogu se kupiti u kancelariji biblioteke u Opovu i biletarnici Kulturnog centra.

Predstava posvećena žrtvama selfi kulture i ostalih oblika virtuelnih vrednosti. Bavi se ljudima, koji su postali opsednuti formom, statusnim simbolima, brendovima. Na toj apsurdnoj i sumanutoj trci , koja za cilj ima uspeh (ma šta to značilo!) oni potpuno gube kompas. U svakoj od scena protagonisti završe sa nervnim slomom zbog nekih sitnih trivijalnih problema koji im remete “savršenu” formu. Dane okončavaju tako što,umorni od borbe gužve, svađa, sa osećanjem nezadovoljstva i izopštenosti, za utehu okače selfi na kome sve blista baš kako treba, savršeno !

Matične knjige umrlih: U MARTU 16 PREMINULIH

U MARTU 16 PREMINULIH

Tokom marta preminulo je 16 osoba. U Opovu 11, Barandi jedna i Sefkerinu četiri.

OPOVO: Katarina Budimirov (1968), Marica Vukojević (1943), Smiljka Antić (1945), Ilija Popović (1927), Liza Šikl (1932), Milan Marić (1980), Katarina Vilček (1936), Marija Jurković (1931), Gospava Jovičić (1933), Bogdanka Avramović (1937), Slobodanka Pešić (1936); SAKULE: Zora Lukačev (1933); SEFKERIN: Stanka Stojkov (1936), Đurica Dmitrov (1955), Ljuba Pejić (1931), Živana Stanižan (1959).

Mesna zajednica Sakule: SPORTSKI TEREN POD REFLEKTORIMA

SPORTSKI TEREN POD REFLEKTORIMA

Sakule, 1. april 2019;

Sportski teren za mali fudbal u Sakulama od sada je pod reflektorima tako da će se fudbal igrati i u noćnim satima.

Ovaj mini projekat organizovala je i sprovela Mesna zajednica Sakule uz pomoć sakulske omladine, a postavljeno je ukupno šest reflektora na pet stubova oko terena.

Šah – okružno takmičenje osnovnih škola:  TREĆE I PETO MESTO ZA OPOVAČKE OSNOVCE

Šah – okružno takmičenje osnovnih škola: TREĆE I PETO MESTO ZA OPOVAČKE OSNOVCE

TREĆE I PETO MESTO ZA OPOVAČKE OSNOVCE

Banatsko Novo Selo, 31. mart 2019;

U Banatskom Novom Selu odigrano je okružno školsko takmičenje u šahu za 2019. godinu. Opovačku  osnovnu školu predstvljali su braća Milić, Lazar u konkurenciji 7. razreda i Nikola u konkurenciji 6.razreda.

Na takmičenju su učestvovale mnoge osnovne škole iz Pančeva, Vršca, Kovačice, Alibunara, Kovina, Gudurice, Padine.

Naši mladi šahasti ostvarili su zapažene rezultate: Nikola Milić u konkurenicji dečaka šestog razreda zauzeo je treće mesto i bronzanu medalju, osvojivši pet poena iz sedam kola, dok je njegov stariji brat Lazar u konkurenciji sedmih razreda podelio od trećeg do šestog mesta (po dodatnim kretirijumima peto mesto) osvojivši četiri poena iz sedam kola.

Pobednici grupa izborii su pravo učešća na državnom školskom prvenstvu.

– Možemo zaključiti da su naši najmladji šahisti pre svega prikazali solidnu igru, naime u potpunosti su se uklopili u kvalitet turnira, ali svojom borbenošu i upornošću ostvarili su i zapažen rezultat. Nadajmo se da je ovo samo uvertira pred nastup na omladinskoj ligi Vojvodine koja ih očekuje ovog proleća – rekao je predsednik šahovskog kluba iz Opova Goran Vlajković.  (G.V.)

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 12. kolo: TEMPO I OMLADINAC BEZ BODOVA OVOG VIKENDA

TEMPO I OMLADINAC BEZ BODOVA OVOG VIKENDA

Sefkerin/Opovo, 1. april 2019;

Vikend bez bodova za oba naša kluba u 12. kolu Druge južnobanatske lige zapad – grupa Sever. Sefkerinci su bili blizu iznenađenja u Glogonju ali su čudnim sudijskim odlukama ostali bez bodova, dok je Omladinac ubedljivo poražen u Opovu.

GLOGONJ – TEMPO (Sefkerin) 2:1 (0:0); Preokret i čudne sudijske odluke obeležili su komšijski derbi u Glogonju. Krenulo je tvrdo sa obe strane gde su se Sefkerinci opredelili za čuvanje svog gola, pokušavajući da iznenade favorizovanog domaćina iz kontranapada. I imali su dve šanse u prvom poluvremenu. Prvo je Nećakov izašao sam jedan na jedan sa golmanom i kada je hteo da ga prebaci golman je mahinalno digao ruku i zaustavio šut. Druga šansa dolazi posle kornera kada je Đinović bio najviši u skoku i glavom sa nekoliko metara šutirao pored gola. Domaći fudbaleri u prvom poluvremenu nisu imali šut u okvir gola golmana gostiju Vickova.

Početak drugog poluvremena donosi prednost za Tempo. Pogrešili su Glogonjci na sredini terena i to je iskoristio Nećakov, koji je dobio loptu u šesnaestercu “zalomio” dva igrača domaćih i nesebično odigrao pas do Đinovica koji sa nekih 20-ak metara pogađa rašlje gola domaćih. Pravi evrogol. Tada i trener Glogonja u igru ubacuje iskusnije igrače sa klupe koji ubrzo prave preokret.

U 64. minutu posle jednog šuta lopta dolazi do napadača domaćih koji se nalazi u ofsajdu. Nakon postignutog gola pomoćnik diže zastavicu signalizirajući ofsajd, koji glavni arbitar uvažava i poništava pogodak. U tom trenutku delegat na današnjoj utakmici Gojko Janićijević iz Starčeva preuzima stvar u svoje ruke, prilazi pomoćnom i glavnom sudiji i na njegovu signalizaciju glavni arbitar priznaje već ponisteni gol i dolazi do izjednačenja. Vidno iznervirani i demoralisani igraci Tempa pokušali su bar da zadrže bod ali nisu uspeli u tome i u 71. minutu primaju drugi gol.

Uprava sefkerinskog kluba izdala je saopštenje nakon meča: “Ovo već postaje tradicija da kada Tempo igra svoje utakmice u gostima doživljava klasičnu krađu od strane sudija. Ali sada se otišlo i dalje pa su i delegati počeli da mešaju svoje prste i da kroje rezultate. Kome smeta klub koji nema sponzora i koji je na ivici egzistencije ali koji istovremeno nema dinara duga prema savezima, sudijama, igračima, treneru… i koji se bori da opstane u ovim teškim vremenima za naš fudbal i sport u celini” kaže se u saopštenju FK Tempo.

TEMPO: Vickov, Jovanov, Ilkić, Vukov, Simeon, Dačić, Milićev (Živković), Ćirika, Đinović (Stanisavljević), Rankov, Nećakov (Todorovski).

OMLADINAC 1927 (Opovo) – UNIREA (Uzdin) 0:4 (0:3); Još jedna razočaravajuća partija opovačkih fudbalera i veliko razočaranje za njihove navijače. Gosti su rešili utakmicu već u prvih 45 minuta, tako da je drugo poluvreme bilo samo formalnost.

REZULTATI 12. kola: Glogonj – Tempo 2:1; Omladinac 1927 – Unirea 0:4; Slavia – Pobeda 3:1; Mundial – Vojlovica 2018 2:1; Polet – Slobodan rim.

TABELA: 1. Slavia (28); 2. Polet (25); 3. Unirea (24); 4. Mundial (21); 5. Glogonj (18); 6. Tempo (9); 7. Omladinac 1927 (7); 8. Vojlovica 2018 (6); 9. Pobeda (2).