Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 13. kolo: REMI OMLADINCA U SAMOŠU

REMI OMLADINCA U SAMOŠU

Samoš/Opovo, 7. april 2019;

POBEDA (Samoš) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 0:0; Opovčani su na gostovanju u Samošu osvojili prvi bod u prolećnom delu sezone prvenstva Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever. Pobeda je već nekoliko sezona „fenjeraš“ u prvenstvu tako da su se navijači Omladinca nadali trijumfu i osvajanju sva tri boda ali očigledno da će opovački fudbaleri ove sezone zabeležiti jedan od najlošijih rezultata.

Drugi naš „drugoligaš“ sefkerinski Tempo u ovom kolu je bio slobodan.

REZULTATI 13. kola: Mundial – Polet 2:5; Vojlovica 2018 – Slavia 2:4; Pobeda – Omladinac 1927 0:0; Unirea – Glogonj 1:1; Tempo – slobodan tim. TABELA: 1. Slavia (31); 2. Polet (28); 3. Unirea (25); 4. Mundial (21); 5. Glogon (19); 6. TEMPO (9); 7. OMLADINAC 1927 (8); 8. Vojlovica 2018 (6); 9. Pobeda (3).

Fudbal – Prva južnobanatska liga 22. kolo: VULTURUL I OVE SEZONE KOBAN ZA BARANĐANE

VULTURUL I OVE SEZONE KOBAN ZA BARANĐANE

Grebenac, 7. april 2019;

VULTURUL (Grebenac) – RADNIČKI (Baranda) 2:1 (1:1); Kolika god razlika na tabeli bila u korist Radničkog, Baranđani poslednjih sezona nemaju rezultat na gostovanjima u Grebencu. Imali su Baranđani i dominaciju i lepe prilike u prvih 45 minuta kada su mogli da naprave konkretnu prednost i uđu u nastavak meča rasterećeni, međutim i ovog puta ispraćeni su iz Grebenca bez bodova.

Baranđani su zapretili već u 15. minutu kada je šutirao Dušan Dobrić sa distance ali nije uspeo da iznenadi golmana. Radnički je poveo u 27. minutu pogotkom Branislava Cukića, koji prolazi dva domaća fudbalera na sredini terena, šutira sa oko 20 metara i pogađa „malu“ mrežicu nemoćnog golmana Vulturula. U 35. minutu nova prilika za Vrane. Đogo šalje loptu Cukiću u prazan prostor, koji izlazi sam ispred golmana i asistira za Dobrića ali sudija „svira“ ofsajd, za koji Baranđani tvrde da nije bio. I onda je usledila kazna jer domaći fudbaleri iz nikakve igre dolaze do izjednačenja pet minuta pre kraja poluvremena. Pogodak postižu nakon izvedenog kornera i boljeg skoka.

U drugom poluvremenu sasvim druga priča. Domaćin ima inicijativu i mnogo više prilika. Utakmica je odlučena u 70. minutu. Gužva u šesnaestercu, Đogo neoprezno startuje, a sudija pokazuje na belu tačku. Fudbaleri Radničkog protestuju, međutim sudija ostaje pri svome, a Vulturul dolazi do prednosti i kako se ispostavilo konačnog rezultata.

RADNIČKI: Labus, Ilić (Milovanov), Radojev, Stojanović, Divljački, Đogo, Jovanović, Grujić (Mijajlović), Dobrić, Cukić, Starčević.

REZULTATI 22. kola: Jedinstvo – Potporanj 3:1; Spartak 1911 – Partizan (G) 1:1; Sloga – Borac 1:5; Polet – Jedinstvo Stević 1:0; Crvena Zvezda – Jugoslavija 2:0; Vojvodina – Partizan (U) 1:2; Dolina – Dunav 1:2; Vulturul – Radnički 2:1; Strela – slobodan tim.

TABELA: 1. Borac (49); 2. Partizan (G) (48); 3. Partizan (U) (39); 4. Radnički (38); 5. Potporanj (38); 6. Jedinstvo (35); 7. Strela (32); 8. Jedinstvo Stević (30); 9. Spartak 1911 (28); 10. Sloga (25); 11. Vulturul (23); 12. Dunav (21); 13. Jugoslavija (21); 14. Crvena Zvezda (20); 15. Dolina (19); 16. Vojvodina (16); 17. Polet (16).

Fer Play liga: USPEŠAN VIKEND ZA FUDBALERE SPORTIKA

USPEŠAN VIKEND ZA FUDBALERE SPORTIKA

Beograd, 6/7. april 2019;

dav

Uspešan vikend za mlade fudbalere ŠK „Sportiko“ iz Opova. Na Sportskom centru „Rakovica“ odigrano je drugo kolo za generaciju 2006/2007, dok su sve ostale generacije igrale prvo kolo. Šest selekcija, sedam utakmica, četiri pobede, dva remija i jedna izgubljena utakmica.

2006/2007: Ada – Sportiko 1:0

2008: Žarkovo – Sportiko 2:2;

2012: Vrčin – Sportiko 0:0; Atakante – Sportiko 0:1

2011: Dušanovac – Sportiko 2:5

2010: Altina – Sportiko 1:6

2009: Winer NBG – Sportiko 3:5

– Prelep vikend za fudbal, uživali smo i lepo se družili. Zahvaljujem se deci na disciplini i pokazanom ferplaju. Ostvarili smo lepe rezultate mada su oni bili u drugom planu – rekao je povodom nastupa svojih mališana jedan od trenera Sportika Saša Komarov.

Požar kod 3. novog naselja: VETAR NOSIO PLAMEN NA BAŠTE I DVORIŠTA

VETAR NOSIO PLAMEN NA BAŠTE I DVORIŠTA

Opovo, 7. april 2019; U poslepodnevnim časovima izbio je požar u vegetaciji neposredno uz 3. novo naselje u Opovu (Selište). Zbog jakog vetra plamen se vrlo brzo proširio i počeo da zahvata bašte u ulici Žarka Zrenjanina. Požrtvovanom akcijom vatrogasaca dežurne ekipe iz Opova sprečene su veće posledice

KK Opovo 99: REZULTATI KOŠARKAŠKIH UTAKMICA

REZULTATI KOŠARKAŠKIH UTAKMICA

Opovo, 7. april 2019;

U 21. kolu regionalne lige sever – jug, košarkaši Opova izgubili su od lidera prvenstva Stare Pazove rezultatom 76:109 (15:29; 23:24; 20:35; 18:21). U narednom kolu Opovčani gostuju u Šidu.

Mlađi pioniri, koji se takmiče u B grupi pokrajinskog prvenstva, izgubili su u prošlom (20) kolu na gostovanju u Pančevu od ekipe Tamiš 3 rezultatom 39:32 (8:5; 12:6; 1:7; 18:14), dok su ovog vikenda bili slobodna ekipa.