Fudbal – Prva južnobanatska liga / 7. kolo:  SILNI BARANĐANI I HET TRIK STARČEVIĆA

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 7. kolo: SILNI BARANĐANI I HET TRIK STARČEVIĆA

SILNI BARANĐANI I HET TRIK STARČEVIĆA
Baranda, 23. septembar 2018;
RADNIČKI (Baranda) – VOJVODINA (Seleuš) 4:1 (2:0); Nastavljaju Baranđani sa dobrim partijama, a ovog puta „ceh“ je platila Vojvodina iz Seleuša. Da su „Vrane“ iskoristile bar pola šansi na današanjoj utakmici, rezultat bi bio duplo veći.

U prvoj trećini prvog poluvremena uglavnom se vodila borba na sredini terena bez ozbiljnih prilika po gol i jednog i drugog tima. U 15. minutu dobra akcija domaćina rezultira prvim pogotkom. Lutovac upošljava Dobrića, a ovaj idealno asistira Starčeviću za prvi pogodak.

U 28. minutu Cukić lepo centrira po zemlji do Dobrića ali ovaj ne koristi idealnu priliku. U 33. minutu gosti imaju šansu za izjednačenje ali šut brani raspoloženi Labus. Dva minuta kasnije Vojvodina opet u šansi, Labus ponovo brani. Baranđani uzvraćaju u 38. minutu, Đogo i Starčević odigravaju dupli pas, međutim Starčević ne uspeva da savlada golmana Đukića. Minut kasnije Starčević postiže drugi pogodak. Jovanović, koji je dans fantastično odigrao plejmejkera, upošljava Dobrića koji loptu šalje u peterac, a nakon gužve i više kontakta, Starčević u nastaloj gužvi uspeva glavom da smesti loptu u mrežu. Do kraja Poluvremena, najbolji strelac radničkog imao je još jednu priliku.

Početak drugog poluvremena pripao je gostima. Fudbaleri Vojvodine imaju inicijativu i u 52. minutu Getejanac postiže prelep pogodak udarcem sa ivice šesnaesterca. Nakon ovog pogootka gosti i dalje imaju inicijativu dok se Baranđani oslanjaju na kontra napade.

Upravo je jedan takav kontra napad urodio plodom kada je kapiten dobrić probio po desnoj stran,i a bek Vojvodine ga sapleo u 16 metara. Siguran izvođač sa bele tačke je bio Starčević. Nakon trećeg primljenog gola gosti su pali i psihološki, tako da su Baranđani do kraja meča bili i dominantniji i konkretniji.

U 78. minutu još jedna dobra akcija, a trostruki strelac Starčević nesebično asistira Stojoviću, koji postiže četvrti pogodak za domaćina. Do kraja meča bilo je puno prilika za Radnički. U šansama su bili Dobrić, Starčević, Cukić, Jovanović ali je golman Đukić svaki put bio na pravom mestu i dobro intervenisao.

Starčević je zabeležio het trik i sa 11 pogdaka u dosadašnjem delu prvenstva pokazao koliko je rasan strelac. U veznom redu briljirao je Jovanović, od koga su danas sve akcije polazile, kao i Stojković čije iskustvo puno znači ekipi. Naravno, kompletan tim je u većem delu susreta bio na nivou zadatka.

RADNIČKI: Labus, Lutovac (Knežević 67’), Radojev (Jovičin 46’) (Lazin 55’), Ilić, Radivojević, Jovanović, Starčević, Đogo, Stojković, Dobrić, Cukić.

REZULTATI 7. kola: Partizan (G) – Jedinstvo 3:0; Borac – Potporanj 0:1; Jedinstvo Stević – Spartak 1911 2:1; Jugoslavija – Sloga 4.1; Partizan (U) – Polet 3:0; Dunav – Crvena Zvezda 3:0; Radnički – Vojvodina (S) 4:1; Strela – Dolina 1:1; Vojvodina (C) – Vulturul 1:6.

TABELA: 1. Partizan (U) (21); 2. Potporanj (18); 3. Partizan (G) (16); 4. Radnički (16); 5. Borac (15); 6. Jedinstvo Stević (12); 7. Jugoslavija (12); 8. Spartak 1911 (12); 9. Strela (10); 10. Dunav (10); 11. Jedinstvo (10); 12. Vulturul (8); 13. Sloga (7); 14. Vojvodina (S) (6); 15. Dolina (4); 16. Crvena Zvezda (4); 17. Polet (3); 18. Vojvodina (C) (0).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 4. kolo:  POBEDA OMLADINCA U OPOVU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 4. kolo: POBEDA OMLADINCA U OPOVU

POBEDA OMLADINCA U OPOVU
Opovo, 23. septembar 2018;
OMLADINAC (Opovo) – POBEDA (Samoš) 3:1 (2.1); Opovčani su opravdali ulogu favorita i sigurno trijumfovali u 4. kolu Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever u susretu sa samoškom Pobedom.

Golovima Simonovića (9. minut) i Dimitrova (26. minut) domaćin je poveo sa 2:0, ali su gosti minut pre kraja poluvremena smanjili rezultat i uneli neizvesnost u utakmicu.

U nastavku meča Opovčani preko Mosića postižu i treći gol što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

OMLADINAC: Šiđanin, Marinković, Arsenović (Puškaš), N.Jovanov, Arsić, Filipović, Milankov, Stojić, Dimitrov (M.Jovanov), Mosić, Simonović.

REZULTATI 4. kola: Polet – Mundial 6:4; Slavia – Vojlovica 2018 3:1; Omladinac 1927 – Pobeda 3:1; Glogonj – Unirea 0:2; Tempo (slobodan).

TABELA: 1. Slavia (12); 2. Unirea (9); 3. Polet (9); 4. OMLADINAC 1927 (6); 5. Mundial (6); 6. Glogonj ((3); 7. Pobeda (1); 8. Vojlovica 2018 (1); 9. TEMPO (0).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 7. kolo:  BUĐENJE SAKULJANA U ČELAREVU

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 7. kolo: BUĐENJE SAKULJANA U ČELAREVU

BUĐENJE SAKULJANA U ČELAREVU
Sakule, 23. septembar 2018;
ČSK PIVARA (Čelarevo) – BORAC (Sakule) 0:2 (0:2); Poslednjeg dana leta sakulska navala je konačno proradila, a odbrana zabeležila prvi „clean sheet“, odnosno utakmicu bez primljenog gola. Sakuljani se iz Čelareva vraćaju sa celim plenom i svi se nadamo da je ovaj meč „brejk“ lošim rezultatima na startu prvenstva i da ćemo u budućnosti gledati onaj stari Borac iz prethodnih sezona.

Sakuljani su utakmicu rešili već u prvom poluvremenu. U roku od pet minuta postigli su dva pogotka: Komazeca u 23. i Čigoja u 28. minutu.

BORAC: Opačić, radun, M.Šušnjar, Petrović, Cvetković, Komazec (Lazić), Milovac, Čigoja (Babin), Divljački, A.Šušnjar, Turkalj (Đukanović).

REZULTATI 7. kola: Radnički (Zr) – Cement 4.1; OFK Vršac – Železničar 0:2; Srbobran – Kabel 0:2; Mladost – Omladinac 0:2; ČSK Pivara – Borac 0:2; Dinamo 1945 – Dunav 0:0; Radnički (NP) – Crvena Zvezda 1:2; Radnički (SM) – Bačka 1901 1:0; Bratstvo 1946 – Hajduk 1912 0:2.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (19); 2. Omladinac (16); 3. Dinamo 1945 (14); 4. Kabel (14); 5. Železničar (14); 6. Radnički (Zr) (13); 7. Bratstvo 1946 (13); 8. Dunav (11); 9. Crvena Zvezda (10); 10. OFK Vršac (9); 11. Mladost (9); 12. Radnički (SM) (8); 13. Bačka 1901 (7); 14. Cement (5); 15. Srbobran (5); 16. BORAC (4); 17. ČSK Pivara (4); 18. Radnički (NP) (1).

Republički hidrometeorloški zavod Srbije: NAREDNE SEDMICE ZAHLAĐENJE