Motorima do kraja Sveta:  OPOVČANI NA SEVERNOM POLU

Motorima do kraja Sveta: OPOVČANI NA SEVERNOM POLU

OPOVČANI NA SEVERNOM POLU
Opovo, 17. septembar 2018;
Severni rt (norv. Nordkapp) je zvanično najsevernija tačka evropskog kontinenta i nalazi se u okviru polarnog kruga na norveškom ostrvu Magere (71°10’ severne širine i 25°47’ istočne dužine).

Mala ekspedicija koju su činili Opovčani Aleksandar Novaković i Zlatko Fancanelo krenula je motorima iz Švedske, gde su Aleksandar i Zlatko stalno nastanjeni, i prevalili put od preko 2.000 kilometara kako bi stigli na granicu Severnog pola.

„Do Nordkapa vodi autoput od Švedske preko Finske da bi se na krajnjem severu stiglo do dela norveške teritorije. Inače, to je skandinavski „Road 66“, tako da je bio izazov, a trebalo nam je šest dana da stignemo, rekao nam je Aleksandar Novaković.

Nordkap je leti atraktivna turistička destinacija zbog „ponoćnog Sunca“ koje se vidi u toku dvomesečnog polarnog dana.

– Mada je bio jul mesec, veoma je hladno i duva kao u „paklu“, međutim, vredelo je otići i videti ovo mesto“, izjavio je za Glas Opova Zlatko Fancanelo.

Naravno, i pored toga što već duže vreme žive u Švedskoj, Opovčani uvek ostaju Opovčani, pa su sa granice Severnog pola poslali i neke lokal-patriotske poruke za Opovo i naravno za Bobinu kafanu. A od Opova do Nordkapa ima cirka 4.045 kilometara, tek da se zna!

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 3. kolo:  NAŠI PREDSTAVNICI BEZ BODOVA U OVOM KOLU

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 3. kolo: NAŠI PREDSTAVNICI BEZ BODOVA U OVOM KOLU

NAŠI PREDSTAVNICI BEZ BODOVA U OVOM KOLU
Opovo, 16. septembar 2018;
Porazi Tempa u Sefkerinu i Omladinca u Uzdinu bilans su trećeg kola naših predstavnika u Drugoj južnobanatskoj ligi zapad – grupa sever.

TEMPO (Sefkerin) – GLOGONJ 1:2 (1:2); Ređaju se porazi Tempa. Prosto je neshvatljivo kako Sefkerinci primaju golove. Gotovo uvek iz greške Tempovih igrača, a ne iz izrađene akcije protivnika. Igrao se 8. minut utakmice kada je dosuđen slobodan udarac za Glogonj. Ubačenu loptu iz šesnaesterca niko nije izbacio dalje u polje, ona se odbija do igrača Glogonja Krstića, koji sa 20 metara pogađa desni donji ugao pokrivenog golmana Vickova.

Od tog trenutka Tempo ima inicijativu i ona je urodila plodom u 40. munutu. Fudbalera Glogonja lopta pogađa u ruku i sudija opravdano dosuđuje penal. Marko Ilkić šutira ali golman Glogonja brani, a na odbijenu loptu natrčava Ivan Milićev i “zakucava” u mrežu ali tek iz drugog pokušaja. I kada se mislilo da će se tako završiti prvo poluvreme opet je usledila greška igrača na sredini terena, kao i štopera Tempa Salaškog, koji je nije uspeo da napravi ofsajd zamku. Igrač Glogonja Veselinović je bio brži sa loptom i plasirao je u gol pored nemoćnog Vickova. U drugom poluvremenu gosti su uspeli da se odbrane i odnesu sva tri boda.

TEMPO: Vickov, Arsić, Ilkić, Salaški, Stoševski, Dačić, Živković, Todorovski, Nećakov, Radenković, Milićev. Igrali su jos: Živkov, Jovanov. (S.S.)

UNIREA (Uzdin) – OMLADINAC (Opovo) 4:3 (3:1); Kasno su se probudili fudbaleri Omladinca u susretu sa Unireom, a jedan od razloga ovakvom rezultatu je i podatak da je trener za ovaj meč imao na raspolaganju samo 11 igrača.

Već u prvom poluvremenu palo je četiri pogotka. Domaćin je poveo sa 2:0 da bi Opovčani smanjili rezultat preko Milana Jovanova. Međutim, do kraja poluvremena Uzdinci postižu još jedan pogodak i na odmor odlaze sa dva gola prednosti.

U nastavku meča još jedan pogodak za domaćina, a nakon toga bude se fudbaleri Omladinca i sa dva pogotka Milana Milankova ponovo dolaze na gol zaostatka. Međutim, više nije bilo vremena tako da je rezultat ostao nepromenjen (Č.V.)

REZULTATI 3. kola: Tempo – Glogonj 1:2; Unirea – Omladinac 4:3; Pobeda – Slavia 1:2; Vojlovica 2018 – Mundial 0:4; Polet (slobodan).

TABELA: 1. Slavia (9); 2. Unirea (6); 3. Mundial (6); 4. Polet (6); 5. Omladinac (3); 6. Glogonj (3); 7. Pobeda (1); 8. Vojlovica 2018 (1); 9. Tempo (0).