Fudbal – Prva južnobanatska liga / 6. kolo:  VRANE UPISALE TRI BODA U PADINI

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 6. kolo: VRANE UPISALE TRI BODA U PADINI

VRANE UPISALE TRI BODA U PADINI
Baranda, 16. septembar 2018;
DOLINA (Padina) – RADNIČKI (Baranda) 1:2 (1:1); Baranđani su danas opravdali ulogu favorita i iz Padine se vraćaju sa sva tri boda. Možda je rezultat mogao biti ubedljiviji jer je Radnički bio domanantniji tim tokom cele utakmice, stvorio mnogo više šansi, ali bez obzira na to, trener Daković može biti zaddovoljan i današnjim mečom i dosadašnjim učinkom svojih pulena u prvenstvu.

Radnički je poveo u 25. minutu kada je kapiten Dušan Dobrić prošao po levoj strani, ubacio loptu u peterac koja pogađa jednog od odbrambenih igrača i ulazi u gol. Domaćin je izjednačio pet minuta kasnije. Fudbaleri Doline izvode slobodan udarac sa desne strane, lopta je ubačena u šesnaesterac i jedan od napadača udarcem glavom šalje loptu u Labusovu mrežu.

Konačan rezultat postavljen je u 76. minutu. Branislav Cukić ulazi u 16 metara iskosa, njegov šut golman brani ali odbijena lopta pogađa jednog od odbrambenih igrača Doline u ruku i sudija pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač penala je Dušan Dobrić.

RADNIČKI: Labus, Lutovac, Radivojević, Radojev, Ilić, Đogo, Jovanović, Dobrić, Cukić, Starčević, Stojković (Jovičin).

REZULTATI 6. kola: Jedinstvo – Vojvodina (C) 7:4; Vulturul – Strela 0:5; Dolina – Radnički 1:2; Vojvodina (S) – Dunav 3:2; Crvena Zvezda – Partizan (U) 0:2; Polet – Jugoslavija 4:1; Sloga – Jedinstvo Stević 1:0; Spartak 1911 – Borac 2:1; Potporanj – Partizan (G) 2:1.

TABELA: 1. Partizan (U) (18); 2. Potporanj (15); 3. Borac (15); 4. Partizan (G) (13); 5. Radnički (13); 6. Spartak 1911 (12); 7. Jedinstvo (10); 8. Strela (9); 9. Jedinstvo Stević (9); 10. Jugoslavija (9); 11. Dunav (7); 12. Sloga (7); 13. Vojvodina (S) (6); 14. Vulturul (5); 15. Crvena Zvezda (4); 16. Dolina (3); 17. Polet (3); 18. Vojvodina (C) (0).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 5. kolo:  NAKON NOVOG PORAZA ALARMANTNO U SAKULSKOM SRPSKOLIGAŠU

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 5. kolo: NAKON NOVOG PORAZA ALARMANTNO U SAKULSKOM SRPSKOLIGAŠU

NAKON NOVOG PORAZA ALARMANTNO U SAKULSKOM SRPSKOLIGAŠU
Sakule, 16. septembar 2018;
SRBOBRAN – BORAC (Sakule) 2:1 (1:1); Sada je već alarmantna situacija za sakulskog srpskoligaša. Novi poraz i samo jedan osvojen bod u pet prvenstvenih kola razlog su za brigu i razmišljanja o opstanku u ligi.
Sakuljani su meč u Srbobranu počeli kako se samo poželeti može. Pogotkom Jovanovića poveli su već u 5. minutu, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost. Domaćin je izjednačio u finišu poluvremena 42. minutu, a rezultat potpuno preokrenuo 15 minuta pre kraja utakmice.
BORAC: Čurubija, Rudan, M.Šušnjar, Petrović, Jovanović (Barošević), Komazec (Babin), Milovac, Čigoja, Vuksanović, A.Šušnjar, Turkalj.
REZULTATI 5. kola: Radnički (Zr) – Kabel 0:0; OFK Vršac – Omladinac 0:1; Srbobran – Borac 2:1; Mladost – Dunav 3:2; ČSK Pivara – Crvena Zvezda 0:1; Dinamo 1945 – Bačka 1901 2:1; Radnički (NP) – Hajduk 1912 0:2; Radnički (SM) – Bratstvo 1946 1:1; Železničar – Cement (danas).

Saopštenje SPS Opovo:  DRUGA IZBORNA SKUPŠTINA FORUMA ŽENA SPS OPOVO

Saopštenje SPS Opovo: DRUGA IZBORNA SKUPŠTINA FORUMA ŽENA SPS OPOVO

DRUGA IZBORNA SKUPŠTINA FORUMA ŽENA SPS OPOVO
Opovo, 16. septembar 2018;
Na Drugoj izbornoj Skupštini Foruma žena SPS Opovo, održanoj 15. septembra 2018. godine u Opovu, za predsednicu Foruma žena izabrana je Aleksandra Savić diplomirani inženjer saobraćaja. Izabrana je jedna potpredsednica – Radmila Miškov, kao i 9 članica Predsedništva Foruma žena SPS Opovo.

Forum žena poseban je oblik delovanja u Socijalističkoj partiji Srbije čiji je osnovni zadatak da radi na afirmaciji zaštite prava žena, porodice i rodne ravnopravnosti, kao i profesionalnost, humanost i posvećenost programskim ciljevima SPS-a.

Žene iz opštinske organizacije SPS u Opovu, usvojile su i Plan aktivnosti, a posebnu podršku dobile su od domaćina, predsednika Opštinskog odbora SPS Opovo Nenada Josića.

Na izbornoj konferenciji FOŽ SPS Opovo prisustvovali su: narodni poslanik i sekretar FOŽ SPS Srbije Snežana Paunović, potpredsednica Pokrajinske skupštine i predsednica FOŽ SPS u Vojvodini Aleksandra Đanković, članica predsedništva FOŽ SPS u Vojvodini Vesna Dragojevac.