Fudbal – Prva južnobanatska liga 17. kolo:  PORAZ VRANA U KAČAREVU

Fudbal – Prva južnobanatska liga 17. kolo: PORAZ VRANA U KAČAREVU

PORAZ VRANA U KAČAREVU
Baranda, 18. mart 2018;
JEDINSTVO STEVIĆ (Kačarevo) – RADNIČKI (Baranda) 2:0; Nisu Baranđani ponovili dobru igru iz prošlog kola. Sa gostovanja u Kačarevu vraćaju se sa dva gola u mreži, a nakon 17. kola nalaze se na osmoj poziciji.
RADNIČKI: Dragović, Lazin, Stojkov, Gojčinović, Vukov, Jovičin (Lutovac), Stekić, Toma, Dobrić, Karna, Krstić (Jovanović).

REZULTATI 17. kola: Partizan – Vojvodina (Cr) 5:0; BAK – Vulturul 3:0; Jedinstvo Stević – Radnički 2:0; Vojvodina (S) – Crvena Zvezda 1:4; Borac – Dunav 1:3; Sloga – Strela 0:1; Jedinstvo (V) – Vojvodina (CC) 2:1; Jugoslavija – Dolina 1:0.

TABELA: 1) BAK (43); 2) Dolina (38); 3) Borac (34); 4) Partizan (33); 5) Strela (26); 6) Sloga (25); 7) Vojvodina (Cr) (24); 8) Radnički (23); 9) Jedinstvo Stević (22); 10) Jedinstvo (V) (22); 11) Vojvodina (S) (21); 12) Vulturul (18); 13) Crvena Zvezda (16); 14) Dunav (15); 15) Vojvodina (CC) (11); 16) Jugoslavija (11).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 10. kolo:  OPOVČANI PORAZILI „POBEDU“

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad 10. kolo: OPOVČANI PORAZILI „POBEDU“

OPOVČANI PORAZILI „POBEDU“
Samoš, 18. mart 2018;
POBEDA (Samoš) – OMLADINAC (Opovo) 0:1 (0:0); Teško do pobede ali na kraju ipak tri boda za Opovčane na startu prolećnog dela prvenstva Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever. Neravan teren u dobroj meri je otežavao kontrolu lopte, tako da se igra uglavnom odvijala na sredini terena. I jedna i druga ekipa imale su svoje prilike, a meč je odlučio Ivan Kotlajić u 81. minutu kada je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara savladao golmana domaćina.

OMLADINAC: Šiđanin, Jovanov, I.Kostić, Rošulj (Grčak), Kotlajić, Marinković, Krsmanović (Pešić), D.Kostić (Stojić), Markuc (Rankov), Milankov, Simonović (Mitić).

Košarka – Druga srpska liga 21. kolo:  OPOVO 99 SERVIRALO REVANŠ VOJKI

Košarka – Druga srpska liga 21. kolo: OPOVO 99 SERVIRALO REVANŠ VOJKI

OPOVO 99 SERVIRALO REVANŠ VOJKI
Opovo, 18. mart 2018;
Podmlađeni tim Opova 99 odigrao je još jednu odličnu utakmicu. Na gostovanju Vojki, koja je u prvom delu prvenstva držala čak i prvu poziciju na tabeli, Opovčani su pobedili 82:65 i tako im se revanširali za poraz iz novembra meseca.

Naši košarkaši odlično su otvorili utakmicu i veoma brzo stekli dvocifrenu prednost. Posle dobrog starta usledio je pad u igri, što su domaći iskoristili i uhvatili priključak.

U trećoj četvrtini igralo se koš za koš, a iako su naši igrači bili bolji na parketu razlika je bila jednocifrena u našu korist, a domaći su i dalje bili u igri. Početkom poslednje deonice rešen je pobednik, kada su naši konačno uspeli da slome otpor Vojke, naprave dvocifrenu razliku i reše meč.

Tabela: 1. ŽELEZNIČAR Inđija 14-3, 2. JADRAN Golubinci 13-4, 3. STARA PAZOVA 12-6, 4. DINAMO Pančevo 12-4, 5. VOJKA 8-11, 6.   JEDINSTVO KČ Kačarevo 10-6, 7. RU KOŠ Ruma 7-12, 8. ŠIMANOVCI 17-8, 9. OPOVO 99 7-11, 10. BNS Banatsko Novo Selo 7-10, 11. PINK Šimanovci 5-11, 12. LOKOMOTIVA 2016 Pećinci 1-17.

Dve nove bioskopske projekcije:  PČELICA MAJA I LED 26. MARTA

Dve nove bioskopske projekcije: PČELICA MAJA I LED 26. MARTA

PČELICA MAJA I LED 26. MARTA
U ponedeljak 26. marta dve nove bioskopske projekcije u Kulturnom centru Opovo. Od 18:00 časova prikazivaće se animirani film u 3D projekciji „Pčelica Maja 2 – Medene igre“, a nkon njega, u 20:00 časova film „Led“.
Ulaznice po ceni od 250 dinara mogu se kupiti u prostorijama Opštinske narodne biblioteke u Opovu.

PČELICA MAJA 2 – MEDENE IGRE (83 minuta): Mlada pčelica Maja je nestašna i neće da poštuje pravila košnice. Jedno od pravila je i da ne veruje osama koje žive izvan poljane. Pčelica Maja se pojavila pre više od stotinu godina i ubrzo postala jedna od najčitanijih knjiga tog vremena, omiljena i kod odraslih i kod dece. Nakon prvog filma koji je oduševio publiku svih generacija, stiže nam nastavak medene priče. Majina je košnica i ovog puta prepuna uzbuđenja. Leto se završilo i stigao je predstavnik iz Buzztropolisa s važnom porukom za kraljicu. Hoće li njenu košnicu konačno pozvati na Medene igre?

LED ( 113 minuta): Inspirisan istinitim dogadjajima, Led je emotivna priča o devojci kojoj je ljubav pomogla da ustane iz invalidskih kolica i da postane šampion sveta u klizanju. Još od ranog detinjstva, Nadja je verovala u čuda. Zamišljala je kako istrčava na led uz ovacije publike i izvodi svoj najlepši ples. Zbog svoje vere i istrajnosti, ona postaje poznata klizačica. Na korak do najvećeg uspeha u karijeri, Nadja doživljava ozbiljnu povredu i završava u invalidskim kolicima. Vrativši se u rodni grad Irkutsk, ona ponovo pronalazi svoje snove – zahvaljujući snazi Sibira u njenoj krvi, ali i neočekivanoj ljubavi prema hokejašu Saši. Uloge: Aglaya Tarasova, Miloš Biković, Alexander Petrov, Mariya Aronova, Kseniya Rappoport, Yan Tsapnik

.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 17. kolo:  USPEŠNO GOSTOVANJE SAKULJANA U NOVOM SADU

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 17. kolo: USPEŠNO GOSTOVANJE SAKULJANA U NOVOM SADU

USPEŠNO GOSTOVANJE SAKULJANA U NOVOM SADU
Sakule, 18. mart 2018;
CRVENA ZVEZDA (Novi Sad) – BORAC (Sakule) 0:2 (0:0); Nakon prošlonedeljnog poraza u južnobanatskom derbiju, fudbaleri Borca su vrlo brzo popravili utisak i sa gostovanja u Novom Sadu vraćaju se sa sva tri boda.

Prvo poluvreme bez golova ali je domaćin imao nekoliko izglednih prilika. U 68. minutu sudija opravdano pokazuje na belu tačku, a Zečević iz penala dovodi Novosađane u vođstvo. Do preokreta Sakuljani dolaze zahvaljujući pre svega Savanoviću, koji u 76. minutu poravnava rezultat, a minut pre kraja asistira Đuroviću za pobednički pogodak.

BORAC: Trivunović, Vuković, A. Šušnjar, Petrović, Samardžić, Savanović, Čigoja (Anović), Petrić, Đurović, M.Šušnjar, Jeftić (Milovac).

REZULTATI 17. kola: Mladost – Bratstvo 1946 1:3; Crvena Zverzda – Borac 1:2; Dinamo 1945 – Radnički (NP) 1:0; Bečej 1918 – Radnički (Š) 4:0; Odžaci – Dunav 5:1; Cement – Železničar 1:0; Omladinac – Radnički (SM) 1:3; Radnički (Zr) – Bačka 1901 2:1.

TABELA: 1) Bečej 1918 (48); 2) Dinamo 1945 (37); 3) Bratstvo 1946 (33); 4) Cement (31); 5) Omladinac (30); 6) Borac (30); 7) Odžaci (28); 8) Radnički (Zr) (27); 9) Železničar (26); 10) Mladost (22); 11) Radnički (NP) (19); 12) Crvena Zvezda (16); 13) Dunav (13); 14) Bačka 1901 (11); 15) Radnički (Š) (9); 16) Radnički (SM) (8).