Jak vetar koji je noćas duvao polomio je veliku granu na stablu u šumi Vlaškog rita koja je pala na elektrovodove i izazvala kratak spoj zbog čega su vodovodni bunari ostali bez struje, a naša opština bez vodosnabdevanja.

Ekipe ED Pančevo su došli jutro i konstatovali stanje, a radnici javnog preduzeća „Mladost“ izašli na teren kako bi oslobodili žice. Lokacija na kojoj se ovo dogodilo nalazi se u šumskom poplavnom području, teren je težak i gotovo neprohodan, a veliki problem je predstavljala i visina žica, krošnje i grane koja je ležala zaglavljena na žicama.

Vlajko Jocić je uspeo teleskopskom motornom testerom da donekle iseče grane koje su smetale, ali je najveća grana koja je pravila problem bila nedostupna i čvrsto zaglavljena za žice. Onda je na scenu stupio radnik Mirko Jovanović, koji se pridružio Vlajku na stablu, vešto se popeo na vrh krošnje i uspeo da odglavi granu, a zatim je stablo, koje inače predstavlja smetnju za vodove uklonjeno.

Struja je nakon toga puštena, a redovno vodosnabdevanje će krenuti ubrzo po konsolidaciji sistema u postrojenju za preradu vode.

Druga južnobanatska liga 15. kolo:  MILANKOV DVOSTRUKI STRELAC, OMLADINAC PRESKOČIO UNIREU

Druga južnobanatska liga 15. kolo: MILANKOV DVOSTRUKI STRELAC, OMLADINAC PRESKOČIO UNIREU

MILANKOV DVOSTRUKI STRELAC, OMLADINAC PRESKOČIO UNIREU
Opovo 30. april 2018;
Posle dva poraza došla je i pobeda. Omladinac je pobedio 3:2 Unireu iz Uzdina i prekinuo mini seriju lošijih rezultata.
Opovčani su poveli u 21. minutu golom Milankova, samo šest minuta kasnije Dragan Kostić je iz penala povisio na 2:0. Sudija je dosudio kazneni udarac sa bele tačke i za goste, pa je do poluvremena bilo 2:1. Na treći gol se čekalo do 75. minuta kada je najbolji pojedinac meča Milankov povisio na 3:1 za Omladinac. Gosti su u 85. prelepim golom smanjili na 3:2.

Do kraja prvenstva ostalo je još tri utakmice, već u sredu na programu je 16. kolo kada će Opovčani gostovati u Kovačici. Plasman u baraž za viši rang izboriće četiri prvoplasirane ekipe.

Omladinac – Unirea 3:2. Omladinac: Šiđanin, Jovanov, Arsenović, Kostić, Kotlajić, Mitić, Milankov, D. Kostić, Grčak, Mosić, Simonović. U igru su ušli i B. Popović, Popović, Rošulj.

Rezultati 15. kola: Spartak – Slavia 2:0, Pobeda – Tempo 1:1, Polet – Mladost 2:1, Mundial – Glogonj 3:3, Omladinac – Unirea 3:2.

Tabela: 1. Spartak – (Debeljača) 43, 2. Mladost (Vojlovica) 32, 3. Polet (Idvor) 29, 4. Mundial (Pančevo) 27, 5. Glogonj 25, 6. Omladinac (Opovo) 22, 7. Unirea (Uzdin) 17, 8. Slavia (Kovačica) 9, 9. Pobeda (Samoš) 7, 10. Tempo (Sefkerin) 5.

Bez vodosnabdevanja zbog prekida  električne energije na bunarima:  RADNICI ELEKTRODISTRIBUCIJE NA TERENU SANIRAJU KVAR

Bez vodosnabdevanja zbog prekida električne energije na bunarima: RADNICI ELEKTRODISTRIBUCIJE NA TERENU SANIRAJU KVAR

RADNICI ELEKTRODISTRIBUCIJE NA TERENU SANIRAJU KVAR
Opovo, 30. April 2018
Zbog prekida sutruje na bunarima koji je izazvao jak noćašnji vetar fabrika vode nije u mogućnosti da održava vodosnabdevanje. Ekipe ED Pančevo jutros su krenule na teren, pa se tokom dana očekuje popravak i uključenje struje, kada će proraditi bunari i započeti punjenje bazena.

Fudbal – Druga južnobanatska liga 15. kolo:  PRVI PROLEĆNI BOD ZA SEFKERINCE

Fudbal – Druga južnobanatska liga 15. kolo: PRVI PROLEĆNI BOD ZA SEFKERINCE

PRVI PROLEĆNI BOD ZA SEFKERINCE
Sefkerin, 30. april 2018;
POBEDA (Samoš) – TEMPO (Sefkerin) 1:1 (0:1); U derbiju začelja fudbaleri Tempa se odigrali remi u Samošu i tako osvojili prvi prolećni bod.

Odlično su fudbaleri Tempa otvorili utakmucu i već u drugom minute iskoristili smušenost odbrane domaćih i došli do prednosti golom spretnog Nikole Salaškog. Nekoliko muta posle tog gola isti igrač ima zicer ali ne duplira prednost.

Sredinom prvog poluvremena sudija isključuje igrača Pobede zbog psovanja, ali to kao da je dalo krila domaćima, a uspavalo igrače Tempa. Nisu se Sefkerinci snašli u situaciji sa igračem više. Domaći su preuzeli inicijativu, sudija kao da se izgubio na terenu posle pokazanog crvenog kartona i kao da je jedva čekao kako da vrati domaćinima za isključenje. Tako je i bilo. Početkom drugog poluvremena domaći igrač ulazi u šesnaesterac gde dolazi do blagog kontakta i za sudiju nije bilo dileme da pokaže na belu tacku. Poklon penal domaci su realizovali kako će se kasnije ispistaviti konačnih 1:1.

Paradoks svega je to što je Tempo danas odigrao najlošiju utakmicu u ovom prolećnom delu i ostao neporažen. Mnogo bolja izdanja su imali u prethodnim utakmicama kada su gubili sva tri boda. U sredu u vanrednom kolu, u Sefkerin stiže lider prvenstva ekipa Spartaka iz Debeljače i nadamo se da će to biti pravi praznik za ljubitelje fudbala u Sefkerinu, kojih ovog proleća ima zaista mnogo na prvenstvenim utakmicama.

TEMPO: Vickov, Radojičic, Simeon, Ilkić, Salaški, Đoševski (Stanisavljević), Ostojić (Getejanac), Dačić, Milošević, Živković, Živkov.

REZULTATI 15. kola: Spartak – Slavia 2:0; Pobeda – Tempo 1:1; Polet – Mladost 2:1; Mundial – Glogonj 3:3; Omladinac – Unirea 3:2.

TABELA: 1) Spartak (43); 2) Mladost (32); 3) Polet (29); 4) Mundial (27); 5) Glogonj (25); 6) Omladinac (22); 7) Unirea (17); 8) Slavia (9); 9) Pobeda (7); 10) Tempo (5).