In memoriam:  ZORAN BELADA

In memoriam: ZORAN BELADA

ZORAN BELADA
Opovo, 03. april 2016;
Nakon kratke i teške bolesti u 56. godini preminuo je naš kolega i prijatelj Zoran Belada. Zoranova sahrana održače se sutra (ponedeljak 4. april) u na Velikom groblju iza kapele u Opovu u 15:30 časova.

Zorana ćemo pamtiti po mnogo čemu. Kao mladić bio je omladinski aktivista, udarnik i redovan učesnik radnih akcija, kao humanitarac, poznat po tome što je preko stotinu puta dobrovoljno dao krv.

Jedan od osnivača Košarkaškog kluba „Polet“ gde je prvo bio igrač, a kasnije i dugogodišnji član uprave. Poznato je njegovo zalaganje za lokalni fudbalski klub ali i za sve sportske kolektive u Opovu.

Od prvog broja novinar i saradnik Opovačkih novina, a kasnije i Glasa Opova. Njegovi tekstovi i prilozi zasnivali su se na kritičkom pristupu i istini bez obzira o kome se radilo, zbog čega je uvek bio uvažavan i od kolega i od onih koje je kritikovao (s razlogom).
Belejdi

Ne želimo da ulazimo u patetiku sa poetičnim nekrolozima. Jednostavno i iskreno možemo reći da će nam nedostajati kao i svima koji su ga poznavali.

Neka ti je laka zemlja i večni spokoj prijatelju.

Redakcija „Glas Opova“

Fudbal – Druga južnobanatska liga 11. kolo:  OMLADINAC RAZOČARAO NA PROLEĆNOJ PREMIJERI U OPOVU

Fudbal – Druga južnobanatska liga 11. kolo: OMLADINAC RAZOČARAO NA PROLEĆNOJ PREMIJERI U OPOVU

OMLADINAC RAZOČARAO NA PROLEĆNOJ PREMIJERI U OPOVU
Omladinac – Mika Antić 1:2 (1:0): Ovakvom igrom i pristupom igri Omladinac će teško izboriti plasman u plejof. Bezidejno u napadu, poslednja linija preko svake mere „porozna“, vezni red odsutan, pasovi uglavnom neprecizni, to su samo neke od karakteristika današnjeg nastupa fudbalera Omladinca protiv jedne od najslabijih ekipa u ligi.
DSC_0139

Današnja utakmica počela je minutom ćutanja i odavanja pošte dugogodišnjem sportskom radniku i sportskom novinaru Zoranu Beladi.

Samo nekoliko igrača zaslužilo je danas prelazne ocene. Korektni Grčak i Cukić u prvom poluvremenu, Bajić je bio prinuđen da „čisti“ greške poslednje linije tokom većeg dela utakmice, kao i golman Čačija koji je u prvih 45 minuta dva puta spasio ekipu i svakako najbolji akter današnjeg meča Rankov, koji je očigledno bio nedovoljan za bolji rezultat domaćina.
DSC_0153

A počelo je sasvim dobro za Opovčane. Već u 7. minutu nakon ispucane lopte sa polovine Omladinca, Grčak pretrčava protivničkog štopera, a zatim dribla i golmana Mike Antića šaljući loptu u praznu mrežu. Isti igrač ne koristi polušanse u 10. i 11. minutu, kao ni Rankov, koji odlično šutira u 18. minutu malo iznad prečke.

Međutim, ni gosti nisu bez šansi. Đafić propušta veliku priliku u 20. minutu, a zatim u dva navrata Čačija sprečava Kuburovića da izjednači. Prvo paradom u 28. minutu, a zatim mu brani i jedan oštar šut po zemlji iskosa.
DSC_0159

Omladinac je mogao da poveća rezultat u 33. minutu, nakon prodora po desnoj strani i centaršuta kapitena Grčaka, kada golman Maljik loše interveniše i ispušta loptu do koje dolazi Marković i u gužvi koja se stvorila u petercu, asistira za Cukića, koji loptu napucava u protivničkog igrača. Poslednju i najbolju šansu u prvom poluvremenu imali su Pančevci kada u situaciji jedan na jedan golman Čačija „čita“ šut Vitkovića i nogom skreće putanju lopte.
DSC_0162

Samo što se krenulo sa centra u nastavku meča gosti dolaze do izjednačenja. Ponovo situacija jedan na jedan sa golmanom čačijom, ali ovog puta Ljotić je siguran egzekutor. Pokušavali su Opovčani da ponoov dođu do prednosti ali bez prave šanse do finiša. U 77. minutu, Mosić proigrava Markovića u šesnaestercu ali ovaj iako u idealnoj poziciji plasira loptu iznad prečke. Sjajnu priliku imao je i Baić koga je trener u finišu prebacio u vezni red, kada je u 84. minutu driblingom stvorio sebi priliku za šut, ali je danas nesigurni Maljik uspeo rukom da zakači loptu i skrene je u korner.
DSC_0172

U dva navrata fudbaleri Omladinca oštro su protestovali kod sudijice Katarine Petrović i to zbog igranja rukom fudbalera Mike Antića u šesnaestercu i rušenja Cukića, takođe u šesnaestercu. Sve se to događalo u finišu meča, a utisak je da mlada sudijica nije baš dorasla svom pozivu, mada to ne umanjuje zasluženi trijumf gostiju iz Pančeva.
DSC_0179

Loš start Opovčana, ali još uvek nije sve izgubljeno jer u plejof idu četiri ekipe. Međutim, ako se bude ovako igralo. Opovčani nemaju šta da traže u nastavku prvenstva.

OMLADINAC: Čačija, Vodeničar, Mitić (Marinković), Vukelić (Mosić), Baić, Markuc, Rošulj (Latovljev), Grčak, Rankov, Cukić, Marković.

Rezultati 11. kola: Omladinac – Mika Antić 1:2; Glogonj – Stari Tamiš 0:0; Unirea – Pobeda 7:0, Polet – Spartak 1:0; Tempo – slobodan.

TABELA: 1) Glogonj 22; 2) Stari Tamiš 21; 3) Polet 21; 4) Unirea 17; 5) Omladinac 16; 6) Spartak 15; 7) Tempo 7; 8) Mika Antić 6; 9) Pobeda 0.

ED Pančevo / JP Mladost Opovo:  NAJAVA ISKLJUČENJA STRUJE I VODE

ED Pančevo / JP Mladost Opovo: NAJAVA ISKLJUČENJA STRUJE I VODE

NAJAVA ISKLJUČENJA STRUJE I VODE
Zbog radova na visokonaponskoj mreži ED Pančevo obaveštava javnost da će 4. aprila (ponedeljak) od 8:00 do 14:00 časova bez električne energije biti naselja Opovo i Baranda. Istovremeno, zbog isključenja struje i nemogućnosti rada postrojenja za preradu vode u Opovu, biće obustavljeno i vodosnabdevanje u svim naseljima naše opštine.
Iz istog razloga ED Pančevo najavljuje za 6. april (sreda) KRATKOTRAJNA isključenja električne energije oko 8:00 i oko 14:00 časova. (Č.V.)

Matične knjige umrlih:  U MARTU PREMINULO 13 GRAĐANA

Matične knjige umrlih: U MARTU PREMINULO 13 GRAĐANA

U MARTU PREMINULO 13 GRAĐANA
Tokom meseca marta na teritoriji naše opštine preminulo je 13 građana. Od toga šest u Opovu, jedan u Barandi, četiri u Sakulama i dva u Sefkerinu.
OPOVO: Mateja Ilić (1938), Živka Vladul (1937), Pavle Momčilov (1957), Stojanka Stojić (1948), Milorad Vukojević (1935), Nova Markov (1940); BARANDA: Aikuna Rackov (1958); SAKULE: Slavko Antić (1935), Dušan Polimac (1955), Stojanka Deronjić (1945), Vida Civrić (1932); SEFKERIN: Milorad Banjaš (1955), Ivan Stajić (1944).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 19. kolo:  BORAC BEZ BODOVA U BAČKOJ TOPOLI

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 19. kolo: BORAC BEZ BODOVA U BAČKOJ TOPOLI

BORAC BEZ BODOVA U BAČKOJ TOPOLI
Bačka Topola, 02. april 2016;
TSC – Borac 3:1 (3:1): Domaćin je ceo posao završio već u prvom poluvremenu. Golovima Silađija u 5. i 12. minutu TSC je na samom startu meča vodio sa ubedljivih 2:0. Milovac je dao nadu Sakuljanima u golom u 28. minutu, ali je u finišu poluvremena (44’) Cvetković ponovo doneo domaćinu prednost od dva gola razlike. Rezultat iz prvih 45 minuta nije se menjao do kraja meča.

Kako je Vršac pobedio u ovom kolu, Borac je ponovo pao „ispod crte“ i nalazi se na 14. mestu tabele Srpske lige Vojvodina.

BORAC: Radulović, Petković, Vukojević, Trojanović, Radović, Smajilović, Milovac, Jaćimovski (Carević), Damnjanović, Milošev, Veličković, Ilišić (Ivić).

Rezultati 19. kola: Vršac – Radnički (NP) 4:1; bačka 1901 – Radnički (SM) 2:0; Omladinac – Železničar 1:2; TSC – Borac 3:1; Cement – Dunav 0:1; Sloga – Odžaci 0:2; Senta – Radnički (Š) 0:0; Dolina – Banat 0:1.

TABELA: 1) Odžaci 40; 2) Bačka 1901 32; 3) TSC 32; 4) Radnički (NP) 32; 5) Radnički (SM) 30; 6) Dunav 29; 7) Senta 29; 8) Sloga 26; 9) Cement 25; 10) Radnički (Š) 24; 11) Železničar 24; 12) Omladinac 23; 13) Vršac 16; 14) Borac 15; 15) Banat 12; 16) Dolina 12.