OPOVO: dr Jasmina Cvetković Tokalić (07:00-14:00h) / dr Ljiljana Gvozdenović (12:00-19:00h); BARANDA: dr Duška Matijević Pavlovski; SAKULE: dr Dragana Stambolić; SEFKERIN: Bošnjak/Sekulić.

OPOVO: dr Ljiljana Gvozdenović (07:00-14:00h) / dr Jasmina Cvetković Tokalić (12:00-19:00h); BARANDA: dr Duška Matijević Pavlovski; SAKULE: dr Dragana Stambolić; SEFKERIN: Bošnjak/Sekulić.

OPOVO: dr Jasmina Cvetković Tokalić (07:00-14:00h) / dr Ljiljana Gvozdenović (12:00-19:00h); BARANDA: dr Duška Matijević Pavlovski; SAKULE: dr Dragana Stambolić; SEFKERIN: Ljiljana Bošnjak.

OPOVO: dr Ljiljana Gvozdenović (07:00-14:00h) / dr Jasmina Cvetković Tokalić (12:00-19:00h); BARANDA: dr Duška Matijević Pavlovski; SAKULE: dr Dragana Stambolić; SEFKERIN: Ljiljana Bošnjak.

Košarka – KSV Banat Jug grupa A:  POBEDE NAŠIH KLUBOVA U 5. KOLU

Košarka – KSV Banat Jug grupa A: POBEDE NAŠIH KLUBOVA U 5. KOLU

POBEDE NAŠIH KLUBOVA U 5. KOLU

Opovo, 30. maj 2016;

Sakuljani i Opovčani zabeležili su pobede u 5. kolu prvenstva Letnje lige KSV Banat Jug – grupa A. Sakuljani su na svom terenu dobili Mladost iz Omoljice 91:84 (13:28; 30:20; 27:16; 21:10). Sakuljani su loše ušli u meč tako da su gosti nakon prve četvrtine imali prednost od 15 poena razlike. Uzvratili su Sakulski košarkaši u drugoj četvrtini, tako da su na odmor otišli sa -5 poena. U trećoj četvrtini je uglavnom bio egal da bi u poslednjoj deonici Sakuljani slomili protivnika i završili utakmicu pobedom od sedam poena razlike.

Iako favoriti, Opovčani su se dobro pomučili u Crepaji gde su savladali Družinu Kozlovac rezultatom 53:61 (15:12; 8:13; 17:21; 13:15). Imali su Opovčani loš šuterski dan, ali su pokazali da su ove sezone u dobroj formi jer pobeđuju i kada ne igraju najbolje.

Opovo, 30. maj 2016
Mlađe pionirke Opova bile su 28. Maja gosti turnira povodom 10 godina postojanja kluba Girl Basket. Pored domaćina i Opova na turniru su učestvovali Ras i Kroni Basket. Opovčanke su pobedom nad Kroni Basketom (28:12) izborile finale, gde su poražene od domaćina rezultatom 31:18. Borbeno u prvom poluvremenu ali je u nastavku Girl basket slomio otpor Opovčanki koje su bile oslabljene odsustvom tri košarkašice, Žunić, Lalović i Vukojević.
IMG-20160528-WA0000

– Zadovoljni smo uspehom na turniru domaćinstvom i organizacijom i jedno lepo iskustvoj je za nama, izjavio je povodom učešća na turniru trener Marko Habanek.

U isto vreme je bila zakazana i utakmica Letnje lige u kojoj su Opovčanke u prošlom kolu savladale na domaćem parketu ekipu Girl Basketa. Opovčanke su u ovom kolu igrale sa ekipom Borca iz Zemuna ali zbog obaveza na turniru u klubu je odlučeno da se šansa da mlađim devojčicama iz školica košarke Barande, Sakula i Opova. Ekipu je na utakmicu vodio Bogdan Ristic trener školica u Barandi i Sakulama i mnogim devojčicama je ovo bila prva zvanična utakmica i prvo iskustvo igranja takve utakmice . Opovčanke su porazene rezultatom 30:16 od starijih devojčica ali se pokazalo da se i na njih može računati posebno kad budu igrale u svom godištu.
IMAG0261

I na kraju, ženski košarkaški vikend su završile kaditkenje prijateljskom utakmicom protiv Art Basketa u Basketlendu gde su poražene rezultatom 42:27. Utakmica je odigrana u prijateljskoj atmsferi u sportskom kompkeksu Crvene Zvezde.

Tokom vikenda odigrane su utakmice izmedju školica košarke iz svih opštinskih naselja, takmicenja u štafetama gde se priključila i školica iz Čente, tako da su sva deca iz Košarkaškog kluba Opovo 99 imala lepe aktivnosti što, kako kažu u klubu, i jeste cilj.
IMAG0256

U toku je upis u škole košarke KK Opovo 99, a Uprava kluba i treneri pozivaju decu svih uzrasta da se oprobaju u namasovnijem opštinskom sportu.

Aktiv žena Opovo:  MAJSKE AKTIVNOSTI AKTIVA ŽENA

Aktiv žena Opovo: MAJSKE AKTIVNOSTI AKTIVA ŽENA

MAJSKE AKTIVNOSTI AKTIVA ŽENA
Članice Aktiva žena Opova imale su, kako kažu, veliko zadovoljstvo da 18. maja sađenjem cveća ulepšaju portu pravoslavnog hrama u Opovu. Deo cveća je kupljen, a deo je poklon proizvođači cveća Irene Denić i Nemanje Stojanovića na čemu im je udruženje veoma zahvalno.