FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad / 12. kolo:  USPEŠNA PROLEĆNA PREMIJERA U OPOVU

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad / 12. kolo: USPEŠNA PROLEĆNA PREMIJERA U OPOVU

USPEŠNA PROLEĆNA PREMIJERA U OPOVU
Opovo, 22. mart 2015;
Omladinac (Opovo) – Glogonj 3:0 (1:0): Bili su Opovčani bolji rival, međutim do pobede i tri postignuta gola morali su zaista da se pomuče. Da situacija bude komplikovanija Omladinac je poslednjih 25 minuta odigrao sa igračem manje jer je Milan Jašović zbog crvenog kartona isključen iz igre.
33855

Da li je sudija Trifunović u prvih 20 minuta mogao da svira dva penala za domaće ostaje samo njegova odluka, ali utisak je da su Opovčani ostali oštećeni. Fudbaleri Omladinca su uglavnom imali inicijativu, stvorili nekoliko polušansi ali bez konkretne realizacije. U 35. minutu Ivan Ružić odličnim driblingom ulazi u šesnaesterac  gostiju, njegov čuvar ga ruši, a sudija „konačno“ pokazuje na belu tačku. Željko Luković je siguran egzekutor, uzima kratak zalet, šalje golmana u jedan a loptu u drugi ugao za vođstvo od 1:0.
33842

Gosti su bili nešto konkretniji u finišu poluvremena kada su par navrata pripretili nakon izvedenih kornera ali je golman Popović odlično reagovao i loptu izbacivao iz šesnaesterca.

U nastavku slična situacija kao i u prvom poluvremenu. Opovčani su konkretniji, imaju loptu više u nogama i posebno su agilni preko desne strane odakle ih je u nekoliko navrata probio Luković. Iz jednog takvog napada Luković sjajnim driblingom beži čuvaru uz korner liniju, šalje povretnu loptu na desetak metara od gola, a Marković precizno plasira loptu u levi ugao nemoćnog golmana Glogonja.

I posle 2:0 Opovčani ne smanjuju „gas“, sve do 65. minuta i isključenja Jašovića. Na jednu dubinsku loptu Luković istrčava sam ispred golmana Grujića, pomoćni sudija ne podiže zastavicu, ali glavni arbitar Trifunović zaustavlja igru zbog navodnog ofsajda. Njegova odluka je izazvala oštre proteste fudbalera iz Opova, Jašović zbog prigovora dobija žuti karton, a nakon toga i crveni.
33852

Trener Šojić ubrzo vrši taktičke izmene i umesto Markovića i Ružića u igru ubacuje Nikolu Belčevića i Aleksandra Popovića. Opovčani u tom periodu igraju visok presing na sredini terena opstruirajući igru protivnika, a uspevaju i da ozbiljno zaprete golu Glogonja. Ipak, verovatno zbog umora, u poslednjih desetak minuta Glogonjci preuzimaju inicijativu i igru prebacuju na polovinu Omladinca. Međutim, defanzivna linija Opovčana, Marinković, Grčak, Popović je neprelazna, a jedinu „zicer“ šansu gostiju, fenomenalnom reakcijom brani golman Predrag Popović. I onda, dva minuta pre kraja, filigranskim pasom Marka Nenezića sa pola terena, odlično je ispratio brzonogi Luković, izbio ispred golmana Grujića i po drugi put ga savladao za konačan rezultat 3:0.

Omladinac: Popović P, Marinković, Grčak, Jašović, Jocić (Latovljev I 86′), Cvetković , Ružić (Popović A 77′), Filipović, Marković (Belčević 67′), Luković, Nenezić.

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad / 12. kolo:  PODELA BODOVA U SEFKERINU

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad / 12. kolo: PODELA BODOVA U SEFKERINU

PODELA BODOVA U SEFKERINU
Sefkerin, 22. mart 2015;
Tempo (Sefkerin) – Polet (Idvor) 1:1 (0:0): Tvrda prvenstvena utakmica u kojoj je svakoj ekipi po prikazanoj igri pripalo po jedno poluvreme. Gosti su bili bolji rival u prvih 45 minuta ali to nisu iskoristili. Ipak, pogodak su postigli u nastavku igre (53. minut) upravo kada je domaćin imao inicijativu. Međutim, Sefkerinci su samo četiri minuta nakon primljenog gola preko Tomića došli do izjednačenja. Dobra utakmica u kojoj se pre svih istakao fudbaler Tempa Nemanja Paunović.

Tempo: Šiđanin, Savić, Kirhner, Petković, Simeon, Suba (Milankov 68′), Stamenković, Paunović, Getejanac (Miškov 74′), Đoševski, Tomić.