FK Omladinac – FK Dunavac:  MAJSTORIJA MILOŠA CVETKOVIĆA

FK Omladinac – FK Dunavac: MAJSTORIJA MILOŠA CVETKOVIĆA

MAJSTORIJA MILOŠA CVETKOVIĆA
Opovo, 15. mart 2015;
U poslednjem pripremnom meču pred početak prolećnog dela sezone Druge južnobanatske lige, Opovčani su pobedili ekipu Dunavca minimalnim rezultatom 1:0. Videli smo sasvim korektno izdanje Omladinca, ali još uvek ne na nivou finiša jesenjeg dela prvenstva.
DSC_0041

U većem delu meča gledali smo tvrdu utakmicu, na momente i previše grubu za prijateljski meč, u kojem su domaći stvorili više prilika i svakako bili bolji rival. U prvih pola sata vodila se izjednačena borba, a onda je u 29. minutu Miloš Cvetković majstorskim udarcem sa oko dvadesetak metara pogodio ugao gde se spajaju stativa i prečka, što se do kraja ispostavilo kao jedini gol na utakmici.
DSC_0058

U prvih desetak minuta nastavka utakmice Opovčani su stvorili dve izgledne šanse, međutim zicere Lukovića i Grčaka odbranio je odlični Čačija, koji je na ovom meču nastupio za goste jer za utakmicu nisu imali golmana. Nakon toga fudbaleri Dunavca su uspostavili ravnotežu i sredinom meča bili konkretniji ali bez prave šanse za postizanje gola. U finišu utakmice Opovčani su ponovo pritisli rivala na njegovu polovinu ali Stojić i Ivić na asistencije Lukovića nisu bili precizni.
DSC_0063

I ova utakmica je pokazala da će u nastavku prvenstva motor ekipe Omladinca biti Miloš Cvetković. Kapiten Đorđe Grčak danas je igrao u veznom redu, što i nije neka novina jer je u pitanju svestrani fudbaler, koji može igrati na gotovo svim pozicijama. Nenezić je za sada daleko od jesenje forme ali se u napadu puno očekuje od povratnika Željka Lukovića. Opovčani narednog vikenda kao domaćini igraju prvenstveni meč sa Glogonjom i u klubu se nadaju dobrom izdanju svojih fudbalera i osvajanju nova tri boda.

Omladinac: Popović P, Marinković, Popović A, Latovljev B (Bogdanov), (Luković), Jašović, Jocić (Markuc), Filipović (Marković), Cvetković (Stojić), Grčak, Mosić (Ivić), Nenezić (Belčević).

Atletika:  PRVENSTVO SRBIJE U KROSU

Atletika: PRVENSTVO SRBIJE U KROSU

PRVENSTVO SRBIJE U KROSU
Šabac, 14. mart 2015;
U Šapcu je održano Prvenstvo Srbije u krosu u svim kategorijama. Sve što vredi od srpskih atletičara na dugim i srednjim distancama bilo je u Šapcu. U trci seniora na 8000m u izuzetno jakoj konkurenciji gde je nastupilo 37 takmičara nastupio je Nemanja Stojanović, koji je zauzeo 7 mesto. Nemanja je prva dva kilometara krenuo rezervisano, da bi potom pojačao tempo i bivao sve bolji. Oko petog kilometra trke Stojanović se kretao između 8. do 10. mesta, ali je izuzetnim dugim finišem od 500m uspeo da zauzme 7 mesto, dok ostali rivali koji su zauzeli bolje plasmane nisu bili puno ispred njega.
10997371_788631274546381_736429000607622471_o

U trci juniora na 5000m nastupio je Mihajlo Vanović zauzevši 9. mesto. Mihajlo je trčao taktički odlično trku, mada je za njega u ovom trenutku 5000m predugačko. U trci starijih pionira nastupio je Veljko Hajduk koji je zauzeo 16 mesto. Da dodamo da je staza za trčanje bila teška, blatnjava sa oštrim krivinama, koju je dodatno otežavao vetar.
Sledeće veće takmičenje u atletskom kalendaru je Prvenstvo Vojvodine u krosu, koje će biti održano 04. aprila u Srbobranu.