Saobraćajna nezgoda u Barandi:  OBOREN ELEKTRIČNI STUB, NEMA POVREĐENIH

Saobraćajna nezgoda u Barandi: OBOREN ELEKTRIČNI STUB, NEMA POVREĐENIH

OBOREN ELEKTRIČNI STUB, NEMA POVREĐENIH
Baranda, 23. mart 2015;
U nedelju, u ranim  jutarnjim časovima (oko 2:30h) automobil slovenačke registracije ulazeći u krivinu neprilagođenom brzinom na izlazu iz Barande u smeru Opova, udario je u elektrostub. Na sreću povređenih nije bilo, a zanimljivo je da je šteta na kolima minimalna dok je stub oboren. Tom prilikom pokidan je kabl koji je bio povezan samo sa jednom kućom tako da nije došlo do nestanka električne energije. Ekipa Elektrovojvodine jutros je izašla na teren i sanirala posledice.
33856 33859

Fudbal – Prva južnobanatska liga 17. kolo  VRANE DOŽIVELE TOTALNI FIJASKO

Fudbal – Prva južnobanatska liga 17. kolo VRANE DOŽIVELE TOTALNI FIJASKO

VRANE DOŽIVELE TOTALNI FIJASKO
Baranda, 22. mart 2015;
Radnički (Baranda) – Crvena Zvezda (Pavliš) 2:6 (1:3): Zaista je teško naći reč koja bi opisala situaciju u Radničkom. Da klub ne stoji najbolje zna se još od početka sezone, međutim danas kao da je došlo do kulminacije: utakmica odigrana bez trenera, svi golovi primljeni su posle direktnih grešaka igrača odbrane, igrači samovoljno napuštaju teren, totalno nepovezana igra. Saldo, šest primljenih golova kod kuće od ekipe koja je kao domaćin do sad uspela da postigne svega sedam pogodaka.

Od samog početka utakmice fudbaleri Crvene Zvezde nametnuli su svoj ritam. Visokim presingom nisu dozvoljavali timu iz Barande da kreira svoju igru. Nisu Baranđani mogli da se izbore sa pristiskom koji su vršili gosti iz Pavliša. Konstantno su bili na igračima Radničkog koji su bili sa loptom. Najagresivniji su bili kapiten gostiju Manojlović i Kojić. Nemoć igrača Radničkog može se videti u činjenici da nisu imali šut ka golu protivnika više od petnest minuta. Svoju sjajnu igru gosti su krunisali golom u 15. minutu meča. Nesiguran je bio štoper Radničkog Krajinović. Kapiten Crvene Zvezde, sjajni Manojlović, ukrao je loptu, uposlio Kojića, a ovom nije bilo teško da savlada nemoćnog Trbojevića. Ohrabreni golom, fudbaleri Zvezde krenuli su u još veću ofanzivu. Nemoćni i pre svega nesigurni bili su igrači Radničkog. Lopta im je bila presretana i oduzimana u još par navrata, međutim Trbojević je bio siguran. U 29. minutu opet greška igrača odbrane, ovog puta Karovića. Oduzeta lopta, uposlen Manojlović, koji je doneo svojoj ekipi prednost od 0:2. Imali su Baranđani i sreće kad je Arsić bukvalno na gol liniji uspeo da spreči loptu da uđe u gol. Tim iz Barande nije učinio ništa da iskoristi ovu srećnu okolnost, te je karma uzela stvar u svoje ruke. Posle dobrog izvedenog slobodnog udarca i gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao Manojlović. Svojim drugim golom doneo je ekipi Zvezde, sada već velikih, 0:3.  Međutim, nadu u preokret vratio je mladi Svilarević efektnim golom, tako da se poluvreme završilo 1:3 u korist ekipe iz Pavliša.
26130

U drugom delu utakmice igru su napustili Karović i Svilarević.  Za sam gol nije se puno čekalo. Već u trećem minutu nastavka Baić greši i Karanović postiže pogodak za ekipu Crvene Zvezde. Posle još jedne direktne greške odbrane Radničkog rezultat je bio 1:4 za goste. Ulaskom u igru Nenada Rošulja i Marka Hristova igra Radničkog se konsolidovala. Međutim nije to bilo na dovoljnom nivou da se nadoknadi zaostatak od tri gola. Činjenica je da su igrači Radničkog imali više šansi, ali bez golova što nije značilo ništa. Dušan Dobrić je imao idealnu priliku kada je pred praznim golom protivnika reagovao kao štoper i šutnuo loptu dalje od gola. Pritom je rizikovao i da se povredi jer je nogama udario o stativu gola. Međutim uporni Dobrić je uspeo da postigne pogodak. I ako hramljući najviši je bio u skoku i savladao golmana Boksana. I pored ovog gola rezultat je bio daleko od dobrog. Taman kada su se svi iz tabora Radničkog ponadali da možda ima šanse, sada jedino za remi, one su brzo bile ugašene. Svega dva minuta posle gola Dobrića greši još jedan igrač iz odbrane Radničkog, Radojev. Nije zahvatio loptu kako je želeo, ona je stigla do rivala I golman Trbojević je bio savladan po peti put.  Karanović postiže drugi gol I donasi svojoj ekipi ogromnu prednost od 2:5 pola sata pred kraj meča. Potom je uspedio kranje nesportski potez mladog igrača Radničkog. Naime Radojev je revoltiran kritikama na njegov račun napustio teren. Ovakav “dečački” gest se ne viđa često i ovaj optez Radojeva svakako je bio veća greška od one koju je načinio na terenu. Ostavio je svoje saigrače na cedilu pri minusu od čak tri gola. Do kraja susreta, sa desetoricom na terenu, ekipa Radničkog nije mogla ništa da učini. I ovako loša igra, sada je bila još izraženija. Fudbaleri iz Barande totalno su bezvoljno trčali po terenu, verovatno jedva čekajući da se utakmica završi. Ovu tvrdnju potkrepljuje i činjenica da su poslednju, šesti gol, primili iz peterca gde su pored golgetera bila čak tri igrača Radničkog. Manojlović je sa het trikom postavio konačan rezultat 2:6.

Radnički je tako kod kuće doživeo zaista težak poraz. Šest golova u mreži sjajnog Trbojevića je činjenica koja treba sve u klubu da zebrine. Vredi napomenuti da je pred sam kraj meča, gde su igrači Radničkog mislima već bili u svlačionici, Trbojević je sjajnim bravurama branio svoj gol i čast kluba.  Posle svega viđenog na ovom meču treba se zapitati ima li svrhe držati na aparatima klub iz Barande? Ili jednostavno odmoriti par sezona i da se radi na tome da Baranđani dobiju klub kakav zaslužuju.

Radnički: Trbojević, Arsić, Radojev, Baić, Krajinović, Karović (Hristov 46’), Jovičin, Dodić, Svilarević (Rošulj 46’), Dobrić (Lazin 70’).